Stupina de elita Apisbad

Creat de APISBAD, Noiembrie 05, 2011, 06:28:26 PM

« precedentul - următorul »

APISBAD

Ma numesc Badea ion Claudian si locuiesc in loc. TICLENI jud. Gorj castorit 2 copii posed 50 de fam. de albine .....am indragit aceasta meserie (apicultor) in urma cu vreo 10 ani .... la inceput a fost un hobi dar incet incet odata cu trecerea anilor sa dezvoltat si micuta mea stupina obliganduma sa  trec  pestea apicultura de wchend de amatorizm  si sa ma indrept cu pasi repezi catre o apicultura practicata in sistem intensiv si manuita cu profesionalism .....Ce sa va mai spun ?...... practic stuparitul pastoral ,ma ocup si de cresterea matcilor .... de ceva vreme in stupina mea pe linga albina autohtona care se afla in zona colinara am introdus o noua linie si amume ALBINA BLONDA DE BANAT   dar deocamdata se afla in stadiul  de experiment   voi vedea  in urmatori ani daca corespunde cu cerintele mele subliniez ca dupa ce am studiat aceasta rasa bineinteles teoretic am mari pretentii la ea !!.... am terminat  inpachetarea stupilor pentru iernat astazi am fixat gratile la urdinis
Ma bucur ca pe acest forum se afla si prietenul meu dl. Skipi    :hi:  :hi: :hi:

pharaonu75

Bine ati venit pe Apiardeal!
Asteptam poze si chiar filme din stupina!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

APISBAD


APISBAD

Imagini din stupina  Apisbad

APISBAD

Si una mai recenta din pastoral salcam 2

POSTASUL

foarte frumoasa stupina  :bravo: da ce fel de stupi ai 10-12 ram , pat cald , pat rece , fund antivaroaua???  :hi:  :hi:
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

APISBAD

Multumesc pentru primirea facuta si bine vam gasit ....  :hi: :hi: toti membri acestui minunat forum ..... ce pot sa spun este ca inca va mai citesc si savurez cu placere tot cea ce postati voi !!! 

APISBAD

Asadar la mine in stupina se regasesc pe linga cei 10 stupi orizontali cu care am inceput cresterea albinelor si de care nu ma voi desparti niciodata ,stupul vertical RA 1001 cu magazin de recolta de 1/2marit cu rama lata pe de-oparte iar pe alta parte vom mai gasi si magazin cu rama normala de 1/1 acestea din urma ma ajuta foarte mult la formarea de roiuri pentru marirea efectivului cat si pentru vanzare....  cu ajutorul celor doua magazine  reusesc sa mentin stupina pe o curba a rentabilitati cat mai sus

APISBAD

si

APISBAD

rame normale de magazin 1/1

orbanstefan64

fain ,bine ai venit pe forum !!!!!


skypi_0040

Sa traiesti d-le Badea si bine ai venit pe plaiurile api ardealului. Am stat de atatea ori la telefon  :-c (la o barfa :zzz:) dar nu te-am vazut niciodata la fata. Ce ti-e si cu tehnica asta........!
Imi place stupina ta  :bravo: si iti doresc sa ti-o dezvolti in continuare si sa ajungi in stadiul pe care ti l-ai propus. =D>

APISBAD

Va salut pe toti  cu respect .... Dl Mihai sper sa ne vedem la anul care vine la o :coffee:

bee_lover

Bine ati venit, frumoasa stupina  :bravo:

Marek

Citat din: APISBAD din Noiembrie 05, 2011, 06:28:26 PM
Ma bucur ca pe acest forum se afla si prietenul meu dl. Skipi    :hi:  :hi: :hi:
Treceti-ma si pe mine in randul prietenilor dvs eu v-am trecut deja in randul prietenilor mei (Antal Marcu din Sighetu Marmatiei) daca merg afacerile vom colabora in continuare.
Sanatate si spor la munca!