vv-un fost... niciodata actual

Creat de valter, Februarie 28, 2010, 09:57:14 PM

« precedentul - următorul »

D006

MULTUMESC .si pentru doamnele din viata dumneavoastra numai bine si multa sanatate

valter

pupemea...''La o achizite mai mare de roi la pachet(tot ce se produce) se poate vorbi de reducere?''
Sunt doar ganduri pentru 2011, vorbim la timpul potrivit,avand in vedere ca ma intereseaza unu, maxim doi beneficiari...de calibru, unul fiind dragos 2006.
Dragos este cel care mi-a indus gandirea...ia cota parte in roi la pacxhet.
Sigur ca vor fi reduceri, dar... ce rost au ele, cand un roi la pachet se plateste in PNA intre x si y ron care oricum ti se intorc in jep(poznar-la olteni) integral. Vrei sa ma falimentezi...la ganduri?
Ma onoreaza ca sunt urmarit.
Doamna draga cunosc o stimabila la Medgidia(dna. Deliorga) cu care a-ti putea dialoga extrem de usor...lucru dificil insa deoarece dansa intra rar, doar pentru a citi, avand serviciu cu program prelungit.
Sarutmana doamnelor.
Iertarea este o virtute crestina.    Alexandre Dumas.

D006

Incerc sa invat cat mai mute teoretic deoarece urmeaza sa pun si in practica , doar stiti teoria ca teoria practica ne omoara .Am o cunostinta care este apicultor si a promis ca ma va ajuta sper sa fiu cat mai receptiva

D006

Multumesc domnului Valter, sper sa o pot contacta
O seara buna tuturor

D006

Draga mea fetita vrea sa se joace pe calculator va doresc o seara buna tuturor

crombra

Bun venit, vecina(de municipiu) si succes pe drumul pe care doriti sa-l parcurgeti.
Si beneinteles multa sanatate si La multi ani de ziua doamnelor si domnisoarelor.
Oricand veti dori va stau la dispozitie cu un sfat(sper eu bun). :razz:  :hi:  :hi:
Mierea e dulce :)  :) dar cu cata  truda amara se scoate :sad: :sad:.
                                                  
http://crombra.sunphoto.ro/

D006

Citat din: pupemea
Citat din: valterIn general nu tin nimic secret, chiar si aceasta lada am aratat-o lui dragos, Lucian Avram, rascanilor, David Nik, teinegru...dar nu i-am lasat sa puna sublerul pe laga...
De al naibii.
.
Sunt cativa dintre cei enumarati care nu au nevoie de subler.
Ochiometru reglat...focalizat corect si maine au unul la fel.
Ideea este faina.Sun curios sa auzim rezultatele.Spor la treaba.
La o achizite mai mare de roi la pachet(tot ce se produce) se poate vorbi de reducere?
:hi:
Noi stuparii am uitat ca un an are 12 luni si muncim in  stupi doar 6 !!!  si pentru pozitia geografica a Romaniei exista posibilitati sa faci stuparie activa 12 luni pe an.
  La  Iasi am auzit pe surse ca Pupemea se apuca din acest an de productia de venin.  :nod:

valter

Si-au atins steaua impreuna si ne prevesc de acolode sus de mai bine de patru ani...
[youtube=600,480]http://www.youtube.com/v/PuGfO8Ibe9E[/youtube]
Iertarea este o virtute crestina.    Alexandre Dumas.

valter

O zi excelenta, traditionala.
Vermorel, afumator locomotiva, RRA-adica radio romania actualitati cu Dragos si Monica Stoica, Bogdan Pavlica...doua pahare de vin adevarat de la Dl. Cioroianu...la final de zi lucrata.
Miroase a an bun...oare cat de bun?
Familii relativ mai slabe decat de obicei...dar cu potential.
Hrana, slava Domnului ,suficienta.
Da ma roade fundul asta cu sita...am cinci lazi deja pregatite, cum se incalzeste le ''montez''.
O iarna buna, deadevaratelea buna. Pierderi nesemnificative.
Uitam, azi mi-am pus sortul, a inceput anul apicol.
Iertarea este o virtute crestina.    Alexandre Dumas.

valter

Intamplator avem o zi in  comun...
[youtube=600,480]http://www.youtube.com/v/p2OwtjTYFig[/youtube]
El ar fi implinit 77 de ani...sa nu-l uitam niciodata.
Nichita a fost propus de ACADEMIA REGALA SUEDEZA pentru premiul Nobel pentru literatura.Uratenia statului comunist a murdarit capodopera geniului Stanescian cu obiceiurile sale de a-si trai viata ca un artist si s-a impotrivit demersului casei regale.
Pacat, mare pacat.
Iertarea este o virtute crestina.    Alexandre Dumas.

valter

Azi am verificat tehnic''savina savarina'' drept urmare pot incepe anul apicol pastoral.
In noaptea asta plec in balta Dunarii la salcie.
Da Doamne bine la toata suflarea muncitoare si pazestene de necazuri mari.
Pa, pa .
Iertarea este o virtute crestina.    Alexandre Dumas.

crombra

Mierea e dulce :)  :) dar cu cata  truda amara se scoate :sad: :sad:.
                                                  
http://crombra.sunphoto.ro/

orbanstefan64

spor la treaba si miere multa :hi:  :hi:  :hi:

Bătrânul

Citat din: valterAzi am verificat tehnic''savina savarina'' drept urmare pot incepe anul apicol pastoral.
In noaptea asta plec in balta Dunarii la salcie.
Da Doamne bine la toata suflarea muncitoare si pazestene de necazuri mari.
Pa, pa .
DUMNEZEU sa te ajute si sa fie alatur de toti cei ca tine. :hi:  :hi:  :hi:

valter

De ce putin stresat?
Am pregatit o''organizata'' cu ocazia vizitei unor apicultori din Franta.
Cu patru zile inainte de vizita se umfla dereaua (un paraias) si raman sechestrat pe un deal rapos.
In ultimul moment mielul planificat la masa este livrat la achizitorii arabi...pierd o juma de zi sa-l gasesc pe fratesu'.
Cade o comanda de 50 matci cu doua zile inainte de livrare.
Prietenii(romani) sositi la organizata intreaba pe rand, din cinci in cinci minute, de ce nu ajung musafirii.
Planificam o descriere dintr-o panorama superba...incepe ploaia.
Ploua din cinci in cinci minute cu pauze de cinci la zece minute.
Misel, prietenul comun, cel care ne-a primit la Montpellier cantareste o lada cu mainile, insa o scapa peste suporti(de usor ce era) si se dovedeste ca albinele lui Valter au ac.
La plecare ne impotmolim cu masinile in mocirla adusa de ploaie pe drumul de legatura spre civilizatie.
Uite de aia...am fost stresat...nu a iesit nimic din planul initial.
Sa nu gresesc.Mi-am gasit un client strategic, domnul Lucian Avram.
Iertarea este o virtute crestina.    Alexandre Dumas.