Adrian Flavius

Creat de flavius, Iulie 27, 2010, 09:02:57 PM

« precedentul - următorul »

pharaonu75

Sa-ti traiasca fetita, Flavius!
Si sa fie sanatoasa!

Da' o poza cu masca si dalta apicola nu ai? Numai cu hainute d-astea elegante?  :D
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: flavius din Noiembrie 12, 2011, 08:03:09 PM
Multumesc inca o data pentru urari...si ca sa vedeti cu ce printesa se mandreste tata, luati d-aci...

in ultima poza, mai bine statea in fundulet pe un stup...
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

flavius

Multam fain de aprecieri... :lol:  :D :P

Cu stupii, momentan am inceput sa ne bucuram de produsele lor...adica avem borcanasul nostru ceva mai mic, care e numai al nostru, si din care mai gustam cate putina mierica, din cand in cand...ca inca suntem mici, si nu prea e voie...pe langa borcanasul asta, mai avem unul, din care mananca tot familionul (am incercat pana si la catel, da' nu prea s-a lipit...): fructe de catina si polen, tocate marunt-marunt, si puse la macerat cu miere...cate 1-2 lingurite/zi, pana se termina tot borcanul...printesa primeste numai cate un varfuletz mic-mititel de lingurita...deocamdata...

Am adus caietul de stupina de la tzaranoaia, da' l-am uitat in masina, si pe frigul asta mi-e lene sa ma scot din hainele de casa si sa ma duc dupa el...

Apropo: sambata am tras vinul...hihihih....hic!...hai noroc...
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

flavius

inca o serie de pozite, ceva mai "crude"...adica mai proaspete...luati d-aici.... :D

Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

mape 48-petru manea

acum stiu cine nu te lasa sa scrii pe forum
iti doresc LA MULTI ANI SI SANATATE  tie si celor dragi tie
parca ieri ti-ai adus fetita de la maternitate
si acum este deja mare si frumoasa  :hi: :hi: :hi: :bzz: :bzz: :bzz:

flavius

AAAAA, nu ea e de vina...butoneaza mai ceva ca tac-su cand ne nimerim amandoi la tastatura...problema e alta, de la mine din PC...da' sa speram ca s-a rezolvat...si de acum incolo o sa mearga mai bine si mai usor...

Multumesc de urari, intr-adevar, anul asta a trecut ffff repede, cu bune si cu mai putin bune...ce n-am scris este ca pe 18 decembrie am facut UN ANISOR...si am facut bairam mare acasa...cu familie, cu rude, cu nasi, cu prieteni, etc, etc...pozele cu coiful in cap de atunci sunt...
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

tassevasi

OHOHO,  La multi ani pt fetita ,pt tine si toata familia ,  sa fiti sanatosi si mult noroc in viata .
Numai bine .

flavius

multumim frumos...sa fie si la d-voastra dublu... :D...
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

pharaonu75

Sa-ti traiasca "motociclista" =)) =))
dar ai grija ca de la 1 ianuarie schimba astia codul rutier! :rotfl: :rotfl:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

flavius

Pana azi dimineata stia numai sa "butoneze" la ce e pe "bordul" motocicletei...care butoane au minunata proprietate ca activeaza niste "cantonete" moderne, da' la volum de taverna...deci se cam impun niste antifoane cand ii vine cheful de "mobrit"...

de astazi am cam invatat, intermitent, sa apasam si pe pedala de acceleratie...care misca mobra in fata sau in spate...misto, nu?
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

flavius

Am mai gasit niste "dovezi" foto...cu o parte (mica...) din recolta de tomate bio... :finger: :finger:
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

roi_ag

Semintele de unde le-ai procurat? :hi:

tassevasi

Citat din: roi_ag din Decembrie 29, 2011, 10:51:01 PM
Semintele de unde le-ai procurat? :hi:


Acum spune ,ca nu ti secret , .....poateeee .

orbanstefan64

Citat din: flavius din Decembrie 29, 2011, 10:41:08 PM
Am mai gasit niste "dovezi" foto...cu o parte (mica...) din recolta de tomate bio... :finger: :finger:
ma inscriu la seminte sau la rasaduri!!!!

flavius

locale, autohtone, de pe plan local...nimic deosebit, totul natural si taranesc...

Rasaduri mai greu, ca abia o sa avem pentru noi...da' niste seminte acolo se poate, mai ales pentru prieteni...

sunt rosii romanesti...

PS: Roi_ag avea unele si mai mari ca ale mele asta-toamna...din cate imi amintesc eu...si mai bine ingrijite...mi-a placut ce-am vazut...
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...