Adrian Flavius

Creat de flavius, Iulie 27, 2010, 09:02:57 PM

« precedentul - următorul »

mape 48-petru manea

Ai pus 3 poze cu 3 patuturi,inseamna ca va urma  :rotfl: :rotfl: :rotfl:

pharaonu75

Este acelasi patut... si asta inseamna ca peste vreo doua zile ii vine printesa acasa! =D> =D> =D>
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: flavius din Ianuarie 29, 2011, 05:23:47 PM
Gata cu asamblatul...produsul finit in pozele urmatoare...

ai niste erori de proiectare.... :wink2:
1.  partea din fata cu gratarul, trebuia sa o faci cu posibilitate de coborare, ca atunci cand o sa creasca cea mica sa poata sa coboare singurica, fara sa se chinuie sa sara parleazu` (asta in cazul in care nu vrei sa o antrezezi de mica la saritura la inaltime si sa o pregatesti de atletism)
2.  ce e cu spatiul ala mare de sub salteluta?
3. misto ideia cu salteluta mai inalta, ca sa nu se aplece sotia mult peste pat, dar... era misto daca reuseai sa poti regla inaltimea acesteia din afara patutului (un sistem de scripati ceva...)
3. cum se poate accesa spatiul de depozitare de sub salteluta?

stiu ce-ti spi... ia te uita cat ma muncit eu si vin deja cu criticele..
sa te "calmezi"... FELICITARI
eu nu fac nici atat cat tine...  :bravo:
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

flavius

1. Gratarul e fix din proiectare...e cu dedicatie...e o fasneata mica, deja se catzara pe mamica ei, se tine bine in manute...cum nu vreau sa ajunga pe jos, grilajul o sa ramana asa...

2. Spatiu ala de care vorbesti este doar acum...pentru ca salteluta va putea fi coborata si la un nivel intermediar intre ce este acum si sertare, si la nivelul sertarelor (gaurile pentru suruburi sunt deja date...); tot patutul este demontabil, il fac pachet in vreun sfert de ora...numai euro-suruburi si sisteme de prindere rapida...

3. Nivelul saltelutei este reglabil...vezi raspunsul 2.

4. Dupa ce mai creste, si nu mai e nevoie de grilaj, acesta poate sa dispara cu totul, iar patutul se transforma foarte frumos intr-o canapea cu 2 locuri, care-si poate gasi locul in orice colt de casa normala...daca nu-si gaseste locul, se face pachet si se pune bine...pentru alta data...

PS Pe fundul unuia dintre sertare are si o dedicatie olografa...asa, pentru posteritate...
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

flavius

vineri mi-am adus fetele acasa...si e bine...patutul si-a primit ocupanta, care mananca, dorme, face baita, mananca, doarme, face baita...

cam atat...
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

tassevasi

Bravo , sa fiti fericiti  !
    Ai sa vezi ce mindrete de fata ,se face .
  Sanatate si numai bine  :hi: :hi:

pharaonu75

Citat din: flavius din Februarie 06, 2011, 09:21:26 AM
... mananca, dorme, face baita, mananca, doarme, face baita...

cam atat...

Cred ca ai omis ceva... sau te sustragi de la schimbat pampersii?!?!?!? =)) =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Sa va traiasca si sa fie sanatoasa!

:bzz: Si peste cativa ani sa nu mai ai loc de ea la stupi! :bzz:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: flavius din Februarie 06, 2011, 09:21:26 AM
vineri mi-am adus fetele acasa...si e bine...patutul si-a primit ocupanta, care mananca, dorme, face baita, mananca, doarme, face baita...

cam atat...

poze!
poze!
poze!
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

pharaonu75

A promis ca va posta si poze, insa dupa botez!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

crombra

Flavius, de acum ai sa asculti LIVE Concertul vocal cu acompaniament de zdranganele: Mica, mica , da' cu gura mare.
Hai ca ti-ai umplut casa. Bogatasule! Sa-ti fie fetele sanatoase si ai mica sa se faca mare si frumoasa.
Mierea e dulce :)  :) dar cu cata  truda amara se scoate :sad: :sad:.
                                                  
http://crombra.sunphoto.ro/

flavius

hehehe...n-am uitat nimic....am schimbat si eu un pampers, da' nu prea am loc de mamica...ca cica se pricepe ea la toate...si chiar se pricepe...astazi am stat si pe post de patut, ca am avut niste colici si am dormit mai bine pe burtica lu' tati...ca era calda...si era fain...

aseara am facut prima baita acasa...in seara asta pe a doua...ne place...

nu seamana (fizic) cu mine prea mult, in schimb are "apucaturi" de la mine: dormim cu manutele sub cap, pe spate...dormim in orice zgomot, pe orice lumina...papam oricat, desi nu avem voie prea mult, ca avem stomacelul mititel...si nu ne suportam infasata strans, vrem sa avem manutele libere...avem plamani si coarde vocale zdravene, da' nu le folosim decat in ultima instanta...iar noapte dormim bine...
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

pharaonu75

Citat din: flavius din Februarie 06, 2011, 09:18:34 PM
nu seamana (fizic) cu mine prea mult, in schimb are "apucaturi" de la mine...

Imi dadusei emotii... am crezut ca ai surprins-o in atelier, tamplarind de zor! =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

flavius

 :lol: =)) :lol: =))

tare asta...nu-i timpul pierdut... cine poate sti ce o sa-i placa mai taziu?...om trai si om vedea...
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

orbanstefan64

sa ti traiasca fetele !!!!!!! :hi: :hi: :hi: