Adrian Flavius

Creat de flavius, Iulie 27, 2010, 09:02:57 PM

« precedentul - următorul »

flavius

Sa fie, mare sef...sa aiba zile, ca atunci se rezolva toate...multam de urare...
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

crombra

:sad: :sad: :sad:
Cuvintele palesc in fata neputintei. Flavius si Pharaoane, am citit postarile voastre cu un nod mare in gat si in final lacrimile si-au gasit fagasul. Este extrem de dureros ceea ce ni se intampla uneori in viata. Dar este voia Domnului. El hotaraste destinul nostru. Si tot el ne da puterea de a trece peste momentele de cumpana ale vietii.
Fratii mei, fiti puternici si Dumnezeu va va alina suferinta.
Tie Flavius iti urez sa-ti creasca mare, sanatoasa si frumoasa fetita si sa fie darza ca mama ei. Pentru baietel, CONDOLEANTE.
Tie Pharaoane iti spun ca sunt alaturi de tine pentru greaua pierdere si tine minte: Viata nu se termina aici! Vor veni si clipe placute.
Mierea e dulce :)  :) dar cu cata  truda amara se scoate :sad: :sad:.
                                                  
http://crombra.sunphoto.ro/

flavius

Eu cred ca viata e numai un drum, atat si nimic altceva...cum, cand, cu ce il parcurgi, depinde de fiecare...capatul lui e acelasi pentru toti...dar parcursul este foarte important...
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

pharaonu75

Eu am o fetita de 5 ani si jumatate! Am deja o domnisoara... face ravagii in bijuteriile si fardurile mama-sii!
Dar ne spunem mereu, eu si sotia, ca printesa noastra nu va fi singura!
Si nu va fi, simt asta! Avem toata viata inainte!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

flavius

Musai, Pharaoane...musai...noi vrem vreo 3...sa fie la toata lumea...

PS: Ca nu s-a inteles bine din ce am scris, precizari: sotia era deja internata de miercuri seara la Giulesti...si aseara baietelul a inceput sa aiba probleme...de aici si nasterea de urgenta...si deplasarea mea rapida la Bucuresti...si intoarcerea in miez de noapte...si inca un drum la Bucuresti de dimineata...si inapoi pe seara...aproape 600 de km facuti in juma' de noapte si o zi...
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

crombra

Citat din: pharaonu75 din Decembrie 18, 2010, 10:07:10 PM
Eu am o fetita de 5 ani si jumatate! Am deja o domnisoara... face ravagii in bijuteriile si fardurile mama-sii!
Dar ne spunem mereu, eu si sotia, ca printesa noastra nu va fi singura!
Si nu va fi, simt asta! Avem toata viata inainte!
Sa-ti traiasca domnisorica. Asculta sfatul unui 'batran': daca poti, fa-i fetei o pereche si iti va multumi mai tarziu. Eu am doi si imi creste inima cand ne adunam in vacante si se umple casa. E un sentiment de implinire minunat care nu poate fi descris in cuvinte.
Mierea e dulce :)  :) dar cu cata  truda amara se scoate :sad: :sad:.
                                                  
http://crombra.sunphoto.ro/

Florin-braileanul (FlorinI)

ai reusit sa imi strici seara, si sa-mi smulgi o lacrima
toate cuvintele de imbarbatare palesc in fata durerii
eu nu va spun  (tie si sotiei) decat:
asa a fost sa fie.
fiti tari, ca aveti un copil de crescut
Domnul stie de ce a facut alegerea asta
:sad:
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: pharaonu75 din Decembrie 18, 2010, 08:53:53 PM
Flavius, daca te ajuta cu ceva , sa stii ca inteleg PERFECT ceea ce simti! Mult mai mult decat iti poti imagina! As fi dorit sa nu ti se intample asa ceva, iar eu sa nu am acum ce sa iti scriu... dar asta este viata... baietelul tau are acolo sus o partenera de joaca din Slobozia, ajunsa printre ingeri cu 2 luni inaintea lui!

Fruntea sus si ganditi-va ca aveti o minunatie de fata pentru care sa faceti tot posibilil ca lumea pe care a venit sa i se para cat mai buna si frumoasa!


m-ai lasat mut
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

pharaonu75

Sper ca peste cativa ani sa ne puna si Flavius o astfel de poza aici pe forum!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

orbanstefan64

sa dea DUMNEZEU asa sa fie !!!!
si sa creasca mari alaturi de voi :hi: :hi:

stefan1

  Flavius, imi pare nespus de rau pentru baietelul tau care a parasit asa de iute lumea asta. Ai insa o frumusete de fata si o sotie pentru care trebuie sa fii tare si care iti vor aduce bucurii. Suntem alaturi de tine.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

flavius

Pharaoane, si voua tuturor celorlalti, multumesc de incurajari...sunt tare, da' nu-s de fier...asa ca mai am si eu momentele mele...astazi sunt mult mai bine, am vorbit de dimineata cu sotia, a facut o vizita la aia mica, numai 5 minute la prima ora, ca nu s-a putut mai mult, da' se mai duce si mai tarzior...o cocheta si aia mica, au gatit-o asistentele de acolo cu cel mai roz-bombon body pe care l-au gasit...ca de papusica, ce sa mai...
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

gheco

Viata ne ofera si bune si rele. Important este sa ne bucuram mai mult de intamplarile pozitive si sa ne suparam mai purin de cele negative. Sa fim optimisti. Sanatate multa tie si celor dragi.
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

flavius

E bine, lucrurile merg spre ok...fetitza a deschis ochisorii astazi si si-a privit mamica in ochi...culoarea cerului, ca la ingerasi...manca-o-ar tata pe ea de scumpica...in rest, doarme cam non-stop...imediat ce incepe sa manance prin forte proprii, o s-o aducem acasica...sa o crestem mare...
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

D006

Flavius,crede-ma ca am plans cand am citit ce ti s-a intamplat...Nu stiu ce sa spun,nu gasesc cuvinte de consolare...Si eu astept un bebe si tot ce-mi doresc e sa fie sanatos,dar stii cum e,eu imi doresc,fac tot ce depinde de mine pentru asta,dar D-zeu e cel care stie ce face cu fiecare dintre noi...Sunt si lucruri care ne depasesc si pe care nu le putem schimba.Fi-ti tari pentru fetita pe care trebuie s-o faceti mare.Va admir,sincer!Sa fiti sanatosi cu totii!