Adrian Flavius

Creat de flavius, Iulie 27, 2010, 09:02:57 PM

« precedentul - următorul »

flavius

Astazi a fost o zi plina, si anume: s-au colindat magazinele de "jucarii" (la fel ca Andrei, in America, da' mai scump un pic...), si s-au cumparat urmatoarele chestii:

1. Circular debitor de masa cu sine, capabil si de sanfren, de la Baumax - seamana cu asta, da' e muuuult mai ieftin: http://www.practicmagazin.ro/Debitor+pentru+Lemn+Metabo+KGS305-30400.html

2. Pistol capse/cuie (capse pana la 40 mm lungime, minicuie pana la 50 mm lungime) - aveti poza mai jos

3. Pistol aer cald (multifunctional) Rioby - poza mai jos si link-ul aici: http://www.smartbuy.ro/pistoale-pneumatice-suflante-cu-aer-cald/ryobi-ehg-2002-led~3130731.html

4. Slefuitor orbital Rioby - poza mai jos si arata asa: http://ro.marketgid.com/goods/556/79010/

5. Ferastrau pendular Tecnum  - poza mai jos, nu am gasit nimic pe net care sa aiba si poza...

Deci, o zi plina...ma simt bine...chiar foarte bine...ce nu am gasit, sa-mi placa, a fost un pistol de sablat...da-mi iau eu si unul din ala...
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

orbanstefan64

numai cumpara scule ca va trebui sa lucrezi cu iele  :rotfl: :rotfl:

sa le folosesti sanatos :hi: :hi: :hi:

pharaonu75

Citat din: flavius din Decembrie 04, 2010, 09:51:07 PM
Astazi a fost o zi plina, si anume: s-au colindat magazinele de "jucarii" (la fel ca Andrei, in America, da' mai scump un pic...), si s-au cumparat urmatoarele chestii:

1. Circular debitor de masa cu sine, capabil si de sanfren, de la Baumax - seamana cu asta, da' e muuuult mai ieftin: http://www.practicmagazin.ro/Debitor+pentru+Lemn+Metabo+KGS305-30400.html

2. Pistol capse/cuie (capse pana la 40 mm lungime, minicuie pana la 50 mm lungime) - aveti poza mai jos

3. Pistol aer cald (multifunctional) Rioby - poza mai jos si link-ul aici: http://www.smartbuy.ro/pistoale-pneumatice-suflante-cu-aer-cald/ryobi-ehg-2002-led~3130731.html

4. Slefuitor orbital Rioby - poza mai jos si arata asa: http://ro.marketgid.com/goods/556/79010/

5. Ferastrau pendular Tecnum  - poza mai jos, nu am gasit nimic pe net care sa aiba si poza...

Deci, o zi plina...ma simt bine...chiar foarte bine...ce nu am gasit, sa-mi placa, a fost un pistol de sablat...da-mi iau eu si unul din ala...

Sa inveti sa le folosesti bine, ca la primavara vin cu vreo 2 m3 de scandura sa imi faci cutii! :rotfl:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

flavius

Nea vasile, sarut-mana, da' ala e si scopul: sa muncesc pe branci cu ele...mult si bine...

Faraoane, deal: te astept cum da firu' ierbii...2 mc inseamna vreo 20 de lazi...hmmmm...ma rog, treaca de la mine...ti le fac, cum vrei talica...dai o mana de ajutor, ceva "lubrifiant" si la bani ne mai intelegem noi... :zzz: :zzz: :zzz:
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

pharaonu75

Mi-am gasit belea!
Eu am spus ca vin, sperand ca ma refuzi, ca sa pot face mare caz si haz pe seama ta!
Ce ma fac acum ca ai acceptat?  :rotfl:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

orbanstefan64

vezi ca cei nou tre udat bine ca de nu......... ruginesc :rotfl: :rotfl:
cit o fost pistolu de capsat ?

flavius

@Pharaonu: cum spui tu...oricum, vii la un vinisor de tzara si o friptura

@Fane: barosane, pai tu ce crezi ca fac de vreo doua ore-ncoace? hic...hic...mama lui de vin, niciodata nu-i de-ajuns...pistolul o fost 172 de lei in cap...capsele pe care le bate is mai inguste, de 1/4", adicatelea 5.7-5.8 mm latime...da' nu-i bai...
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

orbanstefan64

2 mc inseamna vreo 20 de lazi. :nono:~36 de lazi

flavius

pai si eu ce am scris? nu 20?
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

pharaonu75

Stefan spune ca nu 20 ci 36!
:mad: Vinul asta! :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

flavius

aaaaa....no bine atunci...cum zice el, ca-i mai "mester" ca mine...da' ma fac eu mare... :zzz: :zzz: :zzz:
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

flavius

Traforajul si circularul de banc le vor inlocui pe cele vechi, care nu (prea) mai faceau fata...si le cam venise vremea...desi ele mai mergeau, au ajuns in alta parte, la "reciclat"...pistolul am considerat eu ca-mi va creste eficienta, cel putin la rame, daca nu si la lazi...dintii aia merg de minune "capsati"...sau sa le trag cate un cui peste aracet...suflanta cu aer cald o sa faca multe alte chestii prin gospodarie, inclusiv lucru pe la instalatii si decapat termic vopseaua mai veche...iar slefuitorul orbital vine in completarea celui cu vibratii pe care il am deja, si care e mai mult de finisaj...ar mai trebui unul cu banda, da' ala mai dureaza, fiind ceva mai scumpicel...la urmatoarea chenzina...slefuitoarele mai imi trebuie la ceva: daca ma apuc de barca la anu', o sa mananc la jmirghel de-o sa-mi sara capacele...si e cam aiurea sa-l fac la mana...
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

D006

Citat din: pharaonu75 din Decembrie 04, 2010, 10:26:58 PM
Stefan spune ca nu 20 ci 36!
:mad: Vinul asta! :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Cu atata vin or sa iasa lazile .......
Numai degete sa nu taiati. :hi:

flavius

Citat din: orbanstefan64 din Decembrie 04, 2010, 09:53:57 PM
numai cumpara scule ca va trebui sa lucrezi cu iele  :rotfl: :rotfl:

sa le folosesti sanatos :hi: :hi: :hi:

decat sa-i platesc pe altii, asa-zisi "mesteri", mai bine ma platesc pe mine...in natura...adica imi cumpar scule, si apoi ma "joc" cu ele... ca pentru mine nu-i deloc munca, ci distractie...cine ma cunoaste stie ca asa e... :zzz: :zzz: :zzz:

Multumesc de urare, sa fie la toata lumea...mi-am facut cadou singur de Mos Nicolae anul asta...
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

flavius

Citat din: AndreiRN din Decembrie 04, 2010, 10:43:19 PM
Citat din: pharaonu75 din Decembrie 04, 2010, 10:26:58 PM
Stefan spune ca nu 20 ci 36!
:mad: Vinul asta! :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Cu atata vin or sa iasa lazile .......
Numai degete sa nu taiati. :hi:

Am taiat, m-am fript, n-o sa se mai intample...ca nu-s batut in cap...apropo, stiti ce mi-a zis Janese si cu socrelu' lui? Cica varful ala de deget e "botezul" de tamplar...decat asa botez, mai bine pagan...da' ma rog, asta a fost, a trecut, am bagat la capatzana, si am tras invatamintele necesare...
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...