TARGUL APICOL DEVA 17-19 Octombrie 2014 (in locul celui de la Arad)

Creat de BIA Partner, Iunie 09, 2014, 08:58:17 PM

« precedentul - următorul »

BIA Partner

BIA Partner Events si Stupina BIA organizeaza prima editie a Targului Apicol Deva 2014 in perioada 17 – 19 Octombrie 2014 in parcarea Deva Shopping Centre (Auchan - Metro - Praktiker), la intrarea in oras dinspre Simeria.
Detalii si inscrieri pe www.biapartner.ro, www.e-mierealbine.ro, [email protected], tel. 0744699789.

popoviciaurel

 Va salut ,am o intrebare  targul apicol Deva va avea loc sau nu.

MirceaCalin

Eu am primit următorul mesaj de la organizatori:

CitatVa multumim pentru interes si va comunicam faptul ca prima editie a Targului Apicol Deva se desfasoara in perioada 18-19 Octombrie 2014 (am redus perioada la cererea majoritatii expozantilor) in parcarea Auchan-Metro-Praktiker.

Fiind in spatiu deschis, practic, targul incepe de la aparitia primilor clienti (nu va fi o deschidere oficiala); o ora rezonabila ar fi 8-9 dimineata pana dupa amiaza, la fel, cat timp vor fi clienti.

Pana acum s-au inscris putin peste 40 de expozanti dintre cei mai importanti in domeniul apiculturii; preconizam ca in final sa se ajunga la cel putin 50 de participanti.

Cu speranta ca v-am fost de ajutor va asteptam si pe dvs. sa participati, fie in calitate de expozant, fie de client (fie ambele).

Cu stima!

Constantin Bodescu

uve

Cu placere astept sa ne intalnim la targul de la Deva , sambata si duminica. Sa speram ca vremea va tine cu noi . Poate ne-am ispasit toate pacatele (meteorologic vorbind) la targul de la Constanta. Sunt convins ca reginele-mama sau reginele din bucatarie o sa va dea "pasaportul" pentru targ .
e-mail : [email protected]
tel : 0744-595231

Eugen B

Eu m-am pregatit de targu de la arad, noroc ca am mai dat un ochi aici pe site. De ce nu se mai face la arad, nici nu a fost prima editie. Totusi sunt multi supari in zona, nu cred ca ar strica sa fie si aici targ. Ne vedem la anu la Timisoara daca va fi

ciucur

Citat din: uve din Octombrie 14, 2014, 08:27:35 PM
Cu placere astept sa ne intalnim la targul de la Deva , sambata si duminica. Sa speram ca vremea va tine cu noi .

Daca nu plec din oras, va vizitez la stand cu placere. Vremea e cam urata la Deva.
Iar despre targ....Cam putina lume stie de el. Asa din ce am mai intrebat si eu .
Nimic nu se pierde, totul se transforma.

BIA Partner

Buna ziua tuturor. In calitate de organizatori, fata de cele discutate la acest subiect, precizam urmatoarele:
- Targul Apicol Deva 2014 se desfasoara in perioada 18-19 Octombrie 2014 in parcarea Auchan, la intrarea dinspre Simeria
- Perioada initiala a fost 17-19 Octombrie, insa aceasta a fost redusa la doar 2 zile la solicitarea majoritatii expozantilor
- Acest eveniment a fost mutat de la Arad la Deva din urmatoarele motive:
> am aflat intre timp faptul ca in urma cu 1-2 ani se organizase deja de catre dl. Cioloca (coleg si expozant al nostru) un astfel de eveniment la Centrul Expozitional Arad;
> cei de la Centrul Expozitional Arad au anuntat intre timp faptul ca la targul agricol din septembrie vor avea din acest an o sectiune distincta de apicultura pe care si-o doresc ca in anii urmatori sa devina un targ apicol de sine statator;
- Referitor la promovare, nu avem pretentia ca am epuizat toate caile posibile si ca a aflat chiar toata lumea, insa noi suntem direct interesati de acest lucru motiv pentru care am incheiat contracte si parteneriate cu: Hunedoara TV, Ziarul Hunedoreanul, BIG FM Deva, Radio Romania Timisoara (care se receptioneaza si in intreg jud. HD), Radio Romania Antena Satelor, portalul de stiri agricole www.stiriagricole.ro, forumuri si grupuri apicole pe internet, adrese la toate primariile din judet, etc. (afise si bannere in oras nu am putut afisa datorita perioadei aglomerate de campanie electorala).
- Referitor la vreme, ultimele prognoze ne bucura.

Va asteptam pe toti la targ!

albinasebes

"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

ciucur

Vad ca nu se mai scrie nimic despre targ.
Pentru prima editie, expozanti au fost peste asteptarile mele. Acuma, fiecare cu asteptarile lui...Zona a fost destul de bine organizata. Eu cred ca daca acest targ ar fi facut primavara, ar fi si mai bun.
Eu am fost sambata si erau destul de putini clienti la ora la care am fost eu. Duminica am oprit scurt in zona pentru altceva si am intrebat un expozant cum e targul. Raspunsul: 'Asa si asa, dar au mers foarte bine medicamentele'.

Poate ne ajuta organizatorii cu ceva detalii/poze.
Succes organizatorilor pentru ca nu e chiar usor sa organizezi asa ceva!
Nimic nu se pierde, totul se transforma.