Filmulete Stupina Godinesti Gorj

Creat de dan sebastian, Februarie 10, 2013, 04:23:28 PM

« precedentul - următorul »

istodorescu vasile

orice rasa de albine ar fi, daca nu li se asigura un cules natural , sint in declin oricit zahar le-ati da. sintem apropiati ca si zona , ne despart vreo 30 km, si pot sa va spun ca zona noastra , nu se preteaza pentu stuparit stationar.dupa salcim , mai ales in ultimii 2 ani nu mai prea au ce sa culeaga. daca le dai din iunie pina la octombrie zahar , nu poti sa te tii de ei , si nici lor nu le este mai bine .chiar daca primesc zahar pentru stimulare, au nevoie si de polen , care la noi in zona este extrem de putin in lunile de vara.eu inteleg cauzele cu care va confruntati, desi v-ati straduit ,insa impotriva naturii poti sa lupti doar mutind stupii pe vetre mai bogate in resurse. in incheiere imi cer scuze pentru faptul ca nu m-ati gasit la telefon , l-am uitat la un cumnat si abia satazi am intrat in posesia lui.

dan sebastian

Nu e problema urgenta. Eram curios daca v-ati apucat de constructia stupilor tinand cont ca au trecut sarbatorile. Oricum sunteti unul din putinii care recunoaste ca in zona noastra care e de fapt foarte buna la pomi fructiferi si salcam, dupa trecerea acestora incepe desertul pana in anul urmator. Am avut 3 familii in iulie, foarte puternice care daca nu le observam, imi piereau de foame, si asta in mijlocul verii. Noroc ca am vazut albina apatica si gramada de am inviat-o prin stropire cu sirop. Cine nu a observat modificarile de clima cred ca nu e atent la felul cum ii mergea acum cativa ani si cum ii merge acum. Avem tendinta de a fi prea optimisti si uitam care e de fapt realitatea.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

istodorescu vasile

acum croiesc la rame. am incercat ieri sa pun un filmulet pe care il facuse fiul meu cu telefonul, cum confectionez eu ramele, insa dupa ce l-am descarcat, pe calculator nu mergea si arata doar ca o poza . nu ma pricep in ale internetului , decit chestii elementare .o sa chem un prieten care se pricepe la asa ceva sa ma invete sa postez si filme si atunci voi arata tuturor cum lucrez eu , in apicultura . pina atunci mai palavragesc si eu ca doar atit am invatat.

romikele

Daca filmul e format 3gp sau mp4, il poti atasa ca pe poze.


dan sebastian

Buna seara. Vorbim mai tarziu pe skype.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

istodorescu vasile

Citat din: romikele din Ianuarie 15, 2014, 12:36:51 PM
Daca filmul e format 3gp sau mp4, il poti atasa ca pe poze.
da filmul este 3gp si pe calculator merge doar in media player, insa daca postez aici nu merge decit ca poze.

romikele

Postati-l aici ca atasament, la fel ca poza si am eu grija sa fie vazut in player.

istodorescu vasile

Citat din: romikele din Ianuarie 16, 2014, 03:09:35 PM
Postati-l aici ca atasament, la fel ca poza si am eu grija sa fie vazut in player.
multumesc pentru ajutor. asta ma face sa mai fac filmulete cu diferite lucrari . poate or prinde bine cuiva.

dan sebastian

0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

dan sebastian

0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

bucovineanu


gore

Stai bine colega, uita-te la mine, am pus poze sa vezi zapada serioasa. Maine verific daca traiesc.
A gresi este omeneste...totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste."Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun." -- W. Edwards Deming

dan sebastian

Stiu ca 48 de ore rezista in zapada. Macar scoate partea din fata si elibereaza urdinisurile. Am vazut la cineva in apropiere de Focsani, 2 m are zapada.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

gore

A gresi este omeneste...totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste."Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun." -- W. Edwards Deming