Târgul Național al Mierii, ediția a 16-a : 31 Martie – 02 Aprilie 2017 Bucuresti

Creat de MOTANUL, Martie 26, 2017, 11:42:55 PM

« precedentul - următorul »

MOTANUL

Vad ca WE viitor e târgul mierii la Bucuresti. Postați aici sa ne găsim mai ușor (cine vine bineînțeles).
70 de stupi la Cernica;<br />Stupina mea: http://forum-discutii.apiardeal.ro/index.php?topic=7571.0

Danielu

Eu vin sambata dimineata la 9:00.
Nu prea cunosc lume de pe forum, dar mi-ar face placere.

Fifi

Sunt incepator va rog sa dati cu sfaturi si nu cu pietre.

un Finut

 Sâmbătă vin și eu la târg.Cu toate ca sunt începător și am numai 2 stupi,și eu și Nasu care are 3,dorim sa întâlnim fondatorii SAR pt a ne înscrie in sindicat,ca poate ne da și noua rame mai ieftine,ca nu prea avem bani!

filip

Citat din: un Finut din Martie 27, 2017, 07:55:30 AM
Sâmbătă vin și eu la târg.Cu toate ca sunt începător și am numai 2 stupi,și eu și Nasu care are 3,dorim sa întâlnim fondatorii SAR pt a ne înscrie in sindicat,ca poate ne da și noua rame mai ieftine,ca nu prea avem bani!
Cu banii de cotizatie cumperi rame la liber.
Interesanta opinie,ai doi stupi si vrei in sindicat. :)
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

tinumaftei

Citat din: filip din Martie 27, 2017, 09:12:03 AM
Citat din: un Finut din Martie 27, 2017, 07:55:30 AM
Sâmbătă vin și eu la târg.Cu toate ca sunt începător și am numai 2 stupi,și eu și Nasu care are 3,dorim sa întâlnim fondatorii SAR pt a ne înscrie in sindicat,ca poate ne da și noua rame mai ieftine,ca nu prea avem bani!
Cu banii de cotizatie cumperi rame la liber.
Interesanta opinie,ai doi stupi si vrei in sindicat. :)
Dar tu i-ai văzut pe la munca pe aia din sindicate?! Sunt doar pe la TV.

un Finut

Citat din: tinumaftei din Martie 27, 2017, 10:03:01 AM
Citat din: filip din Martie 27, 2017, 09:12:03 AM
Citat din: un Finut din Martie 27, 2017, 07:55:30 AM
Sâmbătă vin și eu la târg.Cu toate ca sunt începător și am numai 2 stupi,și eu și Nasu care are 3,dorim sa întâlnim fondatorii SAR pt a ne înscrie in sindicat,ca poate ne da și noua rame mai ieftine,ca nu prea avem bani!
Cu banii de cotizatie cumperi rame la liber.
Interesanta opinie,ai doi stupi si vrei in sindicat. :)
Dar tu i-ai văzut pe la munca pe aia din sindicate?! Sunt doar pe la TV.
Eu i-am văzut la televizor,și tata i-a văzut la târg la Iași dar erau foarte beți și nu a putut înțelege mare lucru de la ei!Dar eu l-am auzit o data pe nenea Dragoș ca cei care vin lângă ei vor face performanța.Daca e așa anul asta vreau sa fac performanța sa trec de la 2 la 3 și Nașu la 4!Poate m-a ajuta sa iau și subvenții...

un Finut

Citat din: filip din Martie 27, 2017, 09:12:03 AM
Citat din: un Finut din Martie 27, 2017, 07:55:30 AM
Sâmbătă vin și eu la târg.Cu toate ca sunt începător și am numai 2 stupi,și eu și Nasu care are 3,dorim sa întâlnim fondatorii SAR pt a ne înscrie in sindicat,ca poate ne da și noua rame mai ieftine,ca nu prea avem bani!
Cu banii de cotizatie cumperi rame la liber.
Interesanta opinie,ai doi stupi si vrei in sindicat. :)
Nenea Filip așa a zis și tata,ca de prosti ca mine au nevoie ăștia la sindicat, ca sa strângă bani de petreceri. Acu eu nu știu ce sa cred am sa văd la târg la București dacă sunt oameni serioși .

MOTANUL

Ma bucur ca vine atâta lume pe lângă cei "consacrați" deja.  :D :D

Noi ne întâlnim sa stăm de vorba intre noi - pentru înscrierea in sindicat cel mai bun lucru ar fi sa luați legătura direct cu ei (gasiti telefon si tot ce trebuie pe forum). Anul trecut au fost...

Noi ne bucuram de orice forumist indiferent daca e membru de sindicat sau de asociație sau nu (majoritatea nu suntem - anul asta nu mai sunt nici eu). Una e sa ne scriem pe forum si alta e sa ne si întâlnim măcar de câteva ori.
70 de stupi la Cernica;<br />Stupina mea: http://forum-discutii.apiardeal.ro/index.php?topic=7571.0

vulpea

fara urma de reclama,locul sa fie la "Blaj" ca au si largime in fata si putem 'cleveti' in voie in fata lor,OK ?si sambata la 9.00 sa fie ?

vulpea


undragutz

Citat din: tinumaftei din Martie 27, 2017, 10:03:01 AM
Dar tu i-ai văzut pe la munca pe aia din sindicate?! Sunt doar pe la TV.

Daca sunt doar la tv inseamna ca sunt vedete .
Mie de vedetele de la tv  imi place de Daniela Crudu si Bianca Dragusanu .
Cei de la sindicat sunt uriti, dar cred ca au in comun ceva cu Cruduta si Dragusanca ca nu i-or da degeaba aia la tv .

undragutz

Citat din: filip din Martie 27, 2017, 09:12:03 AM
Cu banii de cotizatie cumperi rame la liber.
Interesanta opinie,ai doi stupi si vrei in sindicat. :)

Daca nu este si el intr-o forma asociativa inseamna ca este slab.
Asa intr-o organizatie are foarte multe drepturi  .
Domnul Filip dumneata in ce organizatie esti ?
La ACA sau in sindicat ?
De ACA am auzit ca ii injura lumea .
Sindicatul se spune ca sunt seriosi .

filip

Citat din: undragutz din Martie 27, 2017, 10:31:32 PM
Citat din: filip din Martie 27, 2017, 09:12:03 AM
Cu banii de cotizatie cumperi rame la liber.
Interesanta opinie,ai doi stupi si vrei in sindicat. :)

Daca nu este si el intr-o forma asociativa inseamna ca este slab.
Asa intr-o organizatie are foarte multe drepturi  .
Domnul Filip dumneata in ce organizatie esti ?
La ACA sau in sindicat ?
De ACA am auzit ca ii injura lumea
Nu sunt nici in Asociatie nici in Sindicat.
La ACA am fost multi ani membru cotizant.........
Intelepciunea vine odata cu varsta.
Toti avem vise si sperante,dar ajungi la concluzia ca trebuie sa te ajuti singur.
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

vulpea

undragutz,cred ca-ti place la fel de mult si ... mosule ce tanar esti.(cred ca stii de gluma = tot un mos !).