care o fi mai buna ?

Creat de bio, Ianuarie 06, 2016, 01:36:48 PM

« precedentul - următorul »

Cipi

#15
Citat din: marian_6777 din Ianuarie 07, 2016, 11:38:19 AM
Eu tot Telekom am, intr-adevar am semnal peste tot. Abonamentul il am incheiat de la debutul Cosmote in Romania. Nu am avut probleme cu ei.
Telekom are semnal bun pe reteaua 2G, smartphon-urile au nevoie de 3G, iar reteaua 3G de la Telekom e varza.

Eu am Digi si sunt multumit, depinde de zona, eu stau mai mult in oras. Reteaua celor de la Digi este in plina dezvoltare, peste 2-3 ani acoperirea va fi net superioara fata de cea din prezent. Raportul calitate-pret este foarte bun. Nea Bio, va puteti lua o cartela prepaid de la Digi si vedeti daca va multumeste acoperirea, cat despre internet si cablu tv puteti trece la ei fara nicio ezitare. In cazul in care va hotarati sa ramaneti la Vodafone, va recomand sa sunati la serviciul clienti si sa cereti rezilierea contractului, ei vor veni cu o oferta de retentie, prima oferta va fi una slaba pe care o veti refuza fara a sta pe ganduri, a doua si a treia va fi greu de refuzat :)

bio

Mai stau la Vodafone pina ma mut la casa noua  . In aceea zona am de la Digi si tv prin cablu si net prin fibra si intetionez sa fac un abonament la pachet cu cit mai multe produse de ale lor.... si daca tot ma prind in hora cu ei sa imi fac si abonamente la telefonia mobila la toata familia .

bio

Citat din: Cipi din Ianuarie 18, 2016, 11:36:47 PM
...
Telekom are semnal bun pe reteaua 2G, smartphon-urile au nevoie de 3G, iar reteaua 3G de la Telekom e varza.


Chiar am vorbit pe aceasta tema in aceasta seara cu un coleg de forum care a fost la Digi si acum este la Telekom si a avut posibilitate sa faca ceva comparatie....... mi-a recomandat DIGI in defavoarea Telekom .

Cipi

asta au primit cei care au negociat la sange cu Vodafone: 600 min nat din care 150 min internationale + 1GB net totul la 5 euro

sorinma

Am la 5 euro nelimitat in orice retea voce si mesaje 2gb net la viteza apoi scade .fara internationale...asta de o luna ,urmare a unei cereri de reziliere a contractului.
Oferte sunt  dar trebuie sa te si poti folosi de ele
Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

bio

Citat din: sorinma din Ianuarie 19, 2016, 12:07:00 AM
Am la 5 euro nelimitat in orice retea voce si mesaje 2gb net la viteza apoi scade .fara internationale...asta de o luna ,urmare a unei cereri de reziliere a contractului.
Oferte sunt  dar trebuie sa te si poti folosi de ele

Sorin..??..la Vodafone..??

La costuri egale intre Vodafone si Digi as alege Digi,
....chiar daca Vodafone ar fi sa spun cu 20% mai ieftin decit Digi as alege tot Digi deoarece am fost la Vodafone de cind s-a inventat telefonia mobila si la ultimul contract mi-au tras-o .....si  incerc sa ii evit .

romikele

Citat din: bio din Ianuarie 19, 2016, 12:18:18 AM
... am fost la Vodafone de cind s-a inventat telefonia mobila si la ultimul contract mi-au tras-o .....si  incerc sa ii evit .
Experiente... experiente...
Eu am peste 10 ani de Vodafone si nu i-as schimba pentru nici o alta firma concurenta.
Am cele mai avantajoase abonamente, atat la voce, cat si la internet.
Pe langa reducerile substantiale la telefoane, mi-au dat gratis si o tableta care merge perfect, reduceri de cate 2 euro la fiecare din cele doua abonamente.

La abonamentul de internet mobil (pe stick) mi-au schimbat cartela 3G cu 4G.
Abonamentul curent este Vodafone Smart Net 19 Promo, la 16,45 euro/luna, fata de varianta standard de 18,39 euro/luna, la cei 15 GB/150Mbps se adauga inca 1Gb cadou, iar la consumarea acestui trafic viteza minima e de 256 kilo pe secunda. De la ora 23.00 pana la ora 6.00 am trafic nelimitat la viteza maxima.

Kov iulian

Citat din: romikele din Ianuarie 19, 2016, 10:02:51 AM
Abonamentul curent este Vodafone Smart Net 19 Promo, la 16,45 euro/luna, fata de varianta standard de 18,39 euro/luna, la cei 15 GB/150Mbps se adauga inca 1Gb cadou, iar la consumarea acestui trafic viteza minima e de 256 kilo pe secunda. De la ora 23.00 pana la ora 6.00 am trafic nelimitat la viteza maxima.

Dupa cum spuneam la capitolul trafic pe net nu exista nimic care sa sa compare cu netul semi-mobil fara fir de la orange.

sorinma

Citat din: bio din Ianuarie 19, 2016, 12:18:18 AM
Citat din: sorinma din Ianuarie 19, 2016, 12:07:00 AM
Am la 5 euro nelimitat in orice retea voce si mesaje 2gb net la viteza apoi scade .fara internationale...asta de o luna ,urmare a unei cereri de reziliere a contractului.
Oferte sunt  dar trebuie sa te si poti folosi de ele

Sorin..??..la Vodafone..??

La costuri egale intre Vodafone si Digi as alege Digi, M
....chiar daca Vodafone ar fi sa spun cu 20% mai ieftin decit Digi as alege tot Digi deoarece am fost la Vodafone de cind s-a inventat telefonia mobila si la ultimul contract mi-au tras-o .....si  incerc sa ii evit .


Scuze...la cosmote sau telekom...am 7-8 ani la ei.


Am un prieten care si-a facut abonament baban la vodafone cu ceva beneficii de roming(e sofer si iese mult din tara,sa-l sune si familia)si dupa 6 luni i-au schimbat beneficiile(i-au limitat minutele incluse in abonament).Au zis ca daca vrea bine dac nu sa rezillieze contractul...
Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

bio

Citat din: sorinma din Ianuarie 19, 2016, 10:24:38 AM
...
Scuze...la cosmote sau telekom...am 7-8 ani la ei.
...

Ok ..am intles..Merci de ajutor.!!..


bio

Citat din: romikele din Ianuarie 19, 2016, 10:02:51 AM
.....
Abonamentul curent este Vodafone Smart Net 19 Promo, la 16,45 euro/luna, fata de varianta standard de 18,39 euro/luna, la cei 15 GB/150Mbps se adauga inca 1Gb cadou, iar la consumarea acestui trafic viteza minima e de 256 kilo pe secunda. De la ora 23.00 pana la ora 6.00 am trafic nelimitat la viteza maxima.

...pentru mine imi pare cam mult sa dau 16 Euro numai pentru un abonament la telefon si eu doresc sa iau la toata familia abonament de la aceeashi firma  --nici nu stiu sa fac mare lucru cu telefonul... =))...

Tin telefonul doar pentru convorbiri... si foarte rar  sa vad cit este ora .

tassevasi

 Bio , eu am 2 abonamente la Digi cu 4 E ambele nelimitate in retea si international  ce depasesc de 3000 de min(nu vorbesc) platesc :rotfl: + internet  nelimitat .
  Cind   am facut contractul  era 5 E dar a scazut la 4 , iti da 2 telef  gratis  3g cu taste si la pret  redus  tableta  de  calitate f  buna  Samsung.
  Sunt in al ll-lea an de contract si suntem  multumiti eu si sotia.
  Totusi e o problema , nu prea  au  semnal la  internet  cam peste  tot ,la voce  in caz  ca nu e semnal  preia  votafonul  si tot  vorbesti , ei se lauda  ca vor  acoperii totul  dar  pina atunci  mai  e .
  De exp in zona Giurgiu anul trecut nu aveam  mereu  semnal  la  tableta , dar la  telefon  aveam ,   acum sa  fiu  mai bine  acoperit  am si  oringi  la 7E  ce  vreau  sa-l  mai reduc ca  tot  mai am contract citeva luni si nu prea-l  folosesc.

Kov iulian

Citat din: bio din Ianuarie 19, 2016, 12:11:23 PM
...pentru mine imi pare cam mult sa dau 16 Euro numai pentru un abonament la telefon si eu doresc sa iau la toata familia abonament de la aceeashi firma  --nici nu stiu sa fac mare lucru cu telefonul... =))...

Hai ca te rezolv eu acum.

Cica cu cipul de la cardul de sanatate poti vorbi nelimitat in orice retea.

http://www.timesnewroman.ro/life-death/minute-nelimitate-cu-medicul-de-familie-trebuie-doar-sa-decupezi-sim-ul-din-cardul-de-sanatate



romikele

Nu-i mai da idei d-astea, ca acu ia foarfeca sa taie cipu !  :rotfl:

tassevasi