Târg Apicol Cluj Napoca 2011-2012

Creat de centrulapicol, Ianuarie 17, 2011, 12:34:22 AM

« precedentul - următorul »

centrulapicol

Afişul târgului
Cu stima
                          ing. Radu Pandrea

centrulapicol

Harta parcărilor din zonă
Cu stima
                          ing. Radu Pandrea

centrulapicol

Cu stima
                          ing. Radu Pandrea

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: viitorsanatos.ro din Ianuarie 17, 2011, 12:34:22 AM
Afişul târgului


felicitari, dar....

vedeti ca sigla aca e pusa rotit cu 90 grade
remediati, ca sa nu se supere cumva
:wink2:

in rest... bafta
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

piti

Felicitari !!!
In sfarsit si Clujul s-a gandit sa organizeze un asemenea targ, dar locatia aleasa nu cred ca este cea mai buna. Consider ca ar trebui legat acest targ de celelalte targuri organizate in aceeasi perioada la Expo Transilvania, crescand astfel numarul vizitatorilor. Avand in vedere ca locatia este in centrul Clujului si locurile de parcare sunt si asa destul de putine, intrbarea este unde o sa parcheze masinile vizitatorii. Ca si o ultima problema cred ca spatiul destinat standurilor este destul de mic, spun aceasta gandindu-ma la ce a fost anul trecut la Blaj.
Mult succes si numai bine.

centrulapicol

   Sala destinata expozantilor cu utilaje, echipamente, firmelor de consultanta agricola, companiilor de finantare si asigurari pt agricultura este de aprox 400 mp . Sala destinata producatorilor apicoli, este de aprox 250 mp. Spatiul exterior (destinat producatorilor de faguri, si remorci apicole) pe care avem autorizatie este de 250 mp.
   Am avut in vedere mai multe locatii insa din pacate, am depasit oricum bugetul. Expo T, Iulius Mall, Polus Center sau un cort montat in curtea USAMV, au fost celelalte propunerile pentru spatiu ; din pacate, in toate variantele chiria pentru spatiu depasa 4000 euro fapt care ne-a constrans sa organizam totul la Casa de Cultura a Studentilor Cluj Napoca.
Cu stima
                          ing. Radu Pandrea

centrulapicol

Citat din: piti din Ianuarie 21, 2011, 07:50:42 PM
Felicitari !!!
Avand in vedere ca locatia este in centrul Clujului si locurile de parcare sunt si asa destul de putine, intrbarea este unde o sa parcheze masinile vizitatorii.
Mult succes si numai bine.

   Hai  sa fim putin mai atenti si sa ne uitam la toate mesajele postate. Exista o harta cu toate posibilitatile de parcare din zona ... peste 1000 locuri de parcare din care peste 350 sunt in parkingul de vis a vis de CCS. Pe site-ul www.viitorsanatos.ro  , la rubrica Apicultura -> Targuri si evenimente, exista invitatia pentru acest eveniment si harta locurilor de parcare.
   Facem tot ce putem pentru ca acest eveniment sa iasa perfect, si este bine venit orice ajutor ... orice sugestie insa va rog frumos ... daca mai sunt sugestii ... sunt foarte bine venite, insa va rog (inca o data) sa le anuntati sau pe MP sau la telefon.
Cu stima
                          ing. Radu Pandrea

Bătrânul

Cit ne costa daca venim cu stupii batrinului ?

centrulapicol

Citat din: FlorinI din Ianuarie 19, 2011, 05:54:57 PM
Citat din: viitorsanatos.ro din Ianuarie 17, 2011, 12:34:22 AM
Afişul târgului


felicitari, dar....

vedeti ca sigla aca e pusa rotit cu 90 grade
remediati, ca sa nu se supere cumva
:wink2:

in rest... bafta


:)) Multumesc pentru observatie ... Vom avea mai mare grija pentru restu materialelor de promovare
Cu stima
                          ing. Radu Pandrea

centrulapicol

Cu stima
                          ing. Radu Pandrea

D006

  Pana la momentul actual in partea de vest a tarii am avut doua targuri de traditie , Faget si Blaj , care aveau un neajuns : sunt organizate in orase mici fara infrastructura care sa sustina un astfel de evenimen. Dar acum avem sansa sa participam la debutul unui targ organizat in cel mai imortant oras al Transilvaniei : Cluj Napoca.  Vreau sa profit de acest prilej pentru al felicita pe domnul Pandrea pentru initiativa avuta . Am vorbit cu dansul la telefon si mi-a spus ca acest targ se vrea o intalnire intre adevaratii meseriasi si vestul tarii pentru a ajuta la circulatia informatiei de calitate .  Sloganul dansului este : "suntem prea saraci pentru a folosi lucruri ieftine " . trebuie sa intelegem ca suntem intr-un moment important pentru apicultura romaneasca si calitatea trebuie sa primeze indiferent de pret.
   Inca odata urez succes organizatorului !   :bravo:

D006

  Nu sunt eu in masura sa stabilesc care stup este bun sau ieftin , doar piata regleaza aceste mecanisme !  Eu zic ca nu este bine ca nici macar dumneata sa dai verdictul ca un stup este prost sau nu , sa lasam apicultorii sa cumpere de unde doresc . Vreau stupi de la Lorant vin la Targu Secuiesc si cumpara , vreau stupi de la Pandrea  vin la Cluj si cumpara .
  Organizarea unui targ implica niste cheltuieli materiale , asa ca omul pe banii lui face cum vrea , invita pe cine vrea ! daca nu vrea sa te invite , nu te invita si gata , matale poti organiza un targ la Targul Secuiesc si vinzi numai stupul lui Lorant . TRAIM INTR-O TARA LIBERA si avem dreptul sa ne intalnim cum vrem si ce este cel mai important avem dreptul sa spunem NU.
  Si acum sa explicam cum sta treaba cu Nektar King : initial Polgar a declinat invitatia deoarece mergea la alt targ . Pandrea baiat despept a invitat la targ direct pe producatorul de ambalaje !  cand Polgar a aflat ca va pierde monopolul pe Romania a sarit de cur in sus si gata dorea sa participe ...

PS . expica-mi ce s-a intamplat la Ramnic ca eu nu stiu !

pharaonu75

#12
Haideti sa lasam topicul asta pentru Targul apicol de la Cluj!
Sa nu stricam munca domnului PANDREA!
De acord?
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

  Asa ca musai trebuie sa mergem la Cluj Napoca la targ mai ales ca Pandrea ne pregateste un eveniment cu totul deosebit !

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: dragos2006 din Ianuarie 30, 2011, 07:17:53 PM
  Asa ca musai trebuie sa mergem la Cluj Napoca la targ mai ales ca Pandrea ne pregateste un eveniment cu totul deosebit !
sunt convins ca o sa fie o manifestare reusita, mai ales ca e in inima inimosilor din ardeal
dar inca nu am ajuns la inaltimea si profesioalismul celor care isi pot permite sa mearga la toate targurile
personal, asi merge si afara, ca de oriunde ai ceva de invatat sau macar o ideie de furat, daca nu un prieten de salutat
dar distanta... bat-o vina

din inima, multe "succesuri" organizatorilor si participantilor, indiferent de partea pe care se afla a exponatelor
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333