Florin Ionascu (Braileanul) ne-a parasit!

Creat de sorinma, Decembrie 11, 2013, 08:12:55 AM

« precedentul - următorul »

captain bee

Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca !... a fost un profesionist in tot ceea ce a facut !!!..... bonom, domn, diplomat si totodata vesel...un BRAILEAN !!!!!
Condoleante familiei indurerate !!!!


Jimmy2011

Nu am avut ocazia sa-l cunosc personal,doar de pe forum...imi pare nespus de rau ca a plecat asa devreme dintre noi.
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace... @};-
Ce este mai dulce si mai dulce decat mierea?...Otetul gratis...

BODOKI

S-ai fie tarina usoara. Sincere condoleante familiei.

bee_lover

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace.
Condoleante familiei.

Kiwi Bee

Reporterul forumului Apiardeal si unul din pionierii apiculturii in stupi de poliuretan din Romania.

Odihneascase-n pace si condoleante familiei.

gelu

.....Dumnezeu sa.l odihneasca, sincere condoleante familiei...ne vor lipsi postarile lui pline de umor.... @};-

stefan1

  Florin o sa lase un mare gol in familia Apiardeal! Ne vor lipsi pozele lui facute cu mare talent si postarile care totdeauna destindeau atmosfera prin umorul si chiar autoironia din ele. Dar, probabil forumistii mai apropiati au trebuit sa remarce si competenta si inteligenta lui. Se zice ca un om se vede cum gandeste dupa ce intrebari pune. Am vizionat de mult un videoclip de la o intalnire in care s-au discutat si programele de stat pentru apicultura. Florin a fost foarte activ si intrebarile puse de el dovedeau o ascutime a mintii de invidiat. Mare pacat ca s-a stins la o varsta care i-ar fi permis sa mai faca multe pentru familie si nu numai.
  Odihneasca-se in pace si condoleante familiei!
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

[email protected]

DUMNEZEU SA IL ODIHNEASCA IN PACE. CONDOLEANTE FAMILIEI. PACAT CA UNII OAMENI PLEACA PREA DEVREME DINTRE NOI, DEOARECE MAI AVEA MULTE DE FACUT DAR NU A MAI AVUT TIMP, ASA A VRUT DUMNEZEU.    DUMNEZEU SA IL IERTE.

marian_6777

Dumnezeu sa-l ierte, si sa-l puna intr-un loc drag lui,... intr-o stupina. Chiar remarcasem lipsa lui de pe forum, si voiam sa intreb de el. Asta suntem, acolo ajungem toti, ramane ceeace facem in acest scurt periplu. El a facut. Ramas bun prietene.
Nu sunt decat doua cai sa ajungi in varful unui stejar: sa muncesti catarandu-te sau sa te asezi deasupra unei ghinde si... sa astepti sa creasca.

SPYKAL

Ne-ai tras-o rau de tot Florine. Dumnezeu sa te tina in palma mainii sale.

oroles

Imi pare rau... Era prea tanar. Moartea nu tine cont de varsta!

Dumnezeu sa il odihneasca in randul dreptilor!
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

codrin br

DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA! UN mare OM a plecat dintre noi! Condoleante familiei.

davcosti

Nu se poate înţelege cât de grea e Despărţirea, decât atunci când o fiinţă dragă pleacă de lângă noi!
O cauţi şi nu o găseşti, o strigi şi nu te aude, o aştepţi şi nu mai vine. Ne rămâne doar amintirea şi un
dor nestins în inimă!. O rugăciune, o floare, o lumânare şi lacrimi de durere pe tristul tău mormânt!
Sincere condoleanțe familiei îndurerate!


http://davcosti.sunphoto.ro/ Tot timpul învățăm!

cristi ciuc

Luat cu activități cotidiene, n-am intrat pe forum, iar astăzi am rămas MUT.
Și eu remarcasem că Florin nu mai posta în ultima perioadă, deși, nu cu mult timp în urmă, se implicase activ atât în ceea ce privește postarea unor filmulețe dar și în desfășurarea unui târg de profil.
Să faci așa ceva nu-i puțin lucru.
Am avut dialog cu el inclusiv pe PM și mi-am dat seama de caracterul și valoarea lui.
Iată că Dumnezeu a hotărât să-L cheme la EL.
Dumnezeu să-L odihnească!