Remorci Apicole

Creat de dragos2006, Ianuarie 06, 2009, 12:24:31 AM

« precedentul - următorul »

George N

asa este ....dintr-un anumit pct. de vedere , dar poate pt unii pozele sunt un start sau poate fii o idee.  Nu le pot compara cu ale remorci insa eu incurajez inceputurile modeste . Nu toti vor putea sa aiba ( in viata asta )  pavilioane cu 80-100 de familii sa fim realisti, foarte putini apicultori ( profesionisti sau amatori) de pe acest forum se pot lauda cu super pavilioane sau super rulote , din pricina banilor  binenteles :sad:

pharaonu75

Cateva remorci/platforme apicole
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

si
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

altele
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

si
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

si piesa de rezistenta

PARTEA I
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

PARTEA a II-a
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

xvader


mmacreanu

Asa ceva trebuie omologat ca sa poti circula?
Când ești mort, nu știi ca ești mort. E greu doar pentru ceilalți. La fel și când ești prost.

pharaonu75

Se omologheaza si se inmatriculeaza remorca, dupa care se da jos platforma, iar pe "schelet" se pune stelajul si se transporta in pastoral!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

xvader

 ^:)^ ^:)^
comod, dar pentru destul de putini stupi

iosca

Anul acesta o incerc. Inca mai adaug/ repar/ schimb cate ceva din cand in cand la ea dar in principiu sunt foarte multumit de cum se comporta !
http://iosca.sunphoto.ro/                0765687281

cornelioandanciu

Domnilor, as avea si eu o intrebare, am montat un carlig de remorcare dupa masina mea, un peugeot 307, trebuie omologat pe undeva?Montajul s-a facut la reprezentanta , carligul l-am cumparat nou cu acte in regula.
Va salut.

RazvanTi

NU.
ia uita-te in talon. scrie de cata greutate ai voie sa tragi?
atata tot :hi:
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

cornelioandanciu

Citat din: RazvanTi din Mai 20, 2013, 12:35:15 PM
NU.
ia uita-te in talon. scrie de cata greutate ai voie sa tragi?
atata tot :hi:
Mersi mult de tot, daca ma ajuta Dumnezeu saptamana viitoare o sa cumpar si o remorca.Numai bine.
Va salut.