Pescuitul

Creat de CRISTI M, Ianuarie 22, 2009, 11:43:09 PM

« precedentul - următorul »

dedu

bee_lover-da,un porcusor am prins :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:
http://carafacumiere.ro/
Basarabia Pământ Românesc!

valter

Azi l-am spart pe fratele guvine de mare-10 kg.
Sa te tii chiftele la iarna.Carne de guvide +un merluciu imperial=chiftele dobrogene bestiale.
Face Mimi un sos alb de smantana si putin marar verde peste/ moare criza de ras.
Iertarea este o virtute crestina.    Alexandre Dumas.

D006

baga si tu cativa la congelator si aduci cand vii la Ramnic  ca mi-ai facut pofta ... :nod:

D006

Am un coleg de servici care iese cu un grup pe ocean in caiace.
Si ajung la locuri cunoscute unde pun si ei firul in apa si mai prind cate ceva.
M-am oferit sa merg si eu cu el ca are doua caiace.
Si el povestea ca a adus unu la mal un ton ca la 80kg dupa 20 de km de remorcat.
Daca merg o sa fac si poze.

valter

Apis09 spune;
''Apropos, si Yo mis pescar... in timpul liber. Daca de la apicultori mai poti "fura" meseria, de la pescari... nimic!''
Pe o insula mica in localitatea Dunarea(unde se organizeaza anual tabra SF) exista un loc de crap fantastic, cu crocodili de 10-15 kg.
Initial locul era batut din iulie pana-n septembrie, debut de octombrie.
Din 2007 cand un amic a specificat locul pe net nu am mai prins decat de doua ori acel loc.Si atunci am dormit doua nopti la panda pana au plecat bucurestenii.
Sa te tii la Cotul Baciului, vin prin iulie primii cocori si-si predau locurile pana-n noiembrie tarziu.
Da pescarii sunt ''un gram '' mai secretosi. :nod:
Iertarea este o virtute crestina.    Alexandre Dumas.

skypi_0040

Ma bag si eu in seama :zzz:

skypi_0040

si inca o data :nebun: 72 kg de crap intr-o zi si jumatate, la km 9 pe Dunarea veche la Braila. Binenteles ca sunt prinsi cu lanseta . Ce se vede este doar sagiocul ,in care tin pestele prins.

skypi_0040

Doi gemeni la 10 kg bucata

skypi_0040

tot gemenii :zzz:

skypi_0040

Pescuitul nu este un hoby , el este o boala incurabila de care te imblnavesti de mic copil si te tine toata viata. Ca si apicultura de fapt , in cazul meu.

orbanstefan64

astia sint purcelusi de lapte ? :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

CRISTI M

Vin cu noutati

CRISTI M

anul acesta Stiuca este la putere

CRISTI M

si