John Spatari-tanar apicultor.

Creat de JohnSpatari, Decembrie 03, 2011, 04:34:43 PM

« precedentul - următorul »

stefan1

  Bine ai revenit, Ionica! Imi pare ca ti-ai marit prisaca! Vad ca ai mai multe tipuri de stupi si mai multe feluri de iernare. Concluziile ni le spui si noua primavara.   :hi:
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

NiKoN

Frate sa stii ca te invidiez!
Si nu pentru stupi cat pentru cunostintele tale de limba rusa. Si eu am facut la 1-8 rusa si franceza, dar ma descurc doar cu engleza. In concluzie te  invidiez pentru bibliografia rusa, filmele de pe youtube pe care le poti consulta oricand. Succes!
Un prieten adevarat nu poate fi cumparat, dar poate fi vandut!

petru.atudorei

Citat din: JohnSpatari din Iulie 26, 2013, 06:02:17 PM
De dimineata pana seara,timp de o zi.
am si eu cateva..dar nici macar unu , ideea e ca nici pe la urdinis nu prea se vad. in concluzie sunt norocos  :nudie:

JohnSpatari

Citat din: NiKoN din Decembrie 09, 2013, 07:20:54 AM
Frate sa stii ca te invidiez!
Si nu pentru stupi cat pentru cunostintele tale de limba rusa. Si eu am facut la 1-8 rusa si franceza, dar ma descurc doar cu engleza. In concluzie te  invidiez pentru bibliografia rusa, filmele de pe youtube pe care le poti consulta oricand. Succes!
msc,sunt deacord ca bibliografie rusa e mai bogata,am invatat multe deacolo.

Citat din: stefan1 din Decembrie 09, 2013, 02:36:29 AM
  Bine ai revenit, Ionica! Imi pare ca ti-ai marit prisaca! Vad ca ai mai multe tipuri de stupi si mai multe feluri de iernare. Concluziile ni le spui si noua primavara.   :hi:
Numaidecat,sper sa fie totul bine.

fiug1970


niculita

E sărbătoare! Bucură-te de pace, lumină si căldură alături de cei dragi tie. Dăruieşte din toata inima si deschide-ţi sufletul pentru a primi dragoste si fericire. Lasă-ti sufletul să renască si trăieste fiecare zi ca pe un dar nepretuit.Craciun fericit tuturor,iernare usoara ptr albinute si multe butoaie pline cu miere ptr anul 2014!!!! :coffee: : sampanie: :birthday: :bzz: :bzz: :bzz:


marian_6777

Citat din: JohnSpatari din Februarie 24, 2014, 01:04:54 PM
Prin micul meu atelier :D
Nu pot decat sa te felicit. Cu vointa, indemanare, un minim de scule, se poate face orice. Iar faptul ca ai purtat si
vizera... :bravo: =D> 
Nu sunt decat doua cai sa ajungi in varful unui stejar: sa muncesti catarandu-te sau sa te asezi deasupra unei ghinde si... sa astepti sa creasca.


JohnSpatari

Primavara a sosit :)


bismark

    Ghini,ai esit din iarna , mai fratime-o , dai nainti tatasa.Dupa cum vad acolo o balta nu esti diparti de Chisinau. Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

stefan1

 Ai familii bune, daca ai inceput sa le pui catul. Felicitari! Cred ca si gardul l-ai facut sa protejeze de vanturi si cred ca ajuta, ca in zona voastra sunt vanturi serioase.
Daca ii ai stationar, de ce nu-i pui pe postamente mai inalte, sa nu te mai apleci la controale?
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

JohnSpatari

Citat din: stefan1 din Aprilie 11, 2014, 01:38:35 AM
Ai familii bune, daca ai inceput sa le pui catul. Felicitari! Cred ca si gardul l-ai facut sa protejeze de vanturi si cred ca ajuta, ca in zona voastra sunt vanturi serioase.
Daca ii ai stationar, de ce nu-i pui pe postamente mai inalte, sa nu te mai apleci la controale?
M-am gandit sai ridic mai sus,insa la mine stupii sunt cu fundul total din plasa si ma tem sa nui sufle vantu prea tare :D

JohnSpatari

#164
Salcamul in zona mea arata c-am asa.