Bine v-am găsit!

Creat de calmusdaniel, Noiembrie 13, 2013, 06:09:57 PM

« precedentul - următorul »

Kiwi Bee

Fain. Totul suna bine. Bafta.

PS - ramine de vazut cit de mult vor dori sa roiasca daca deja de acum asi fac o armata serioasa.
Posibil ca ai putea sati faci regine timpurii in acest an?(comparativ cu anii precedenti)

calmusdaniel

Oricum vreau sa fac o inmultire in primavara,cat despre roit rar mi se intampla sa-mi roiasca o familie pt ca de ceva ani m-am ocupat numai de selectie.
N-am sa transvazez mai devreme de 25 aprilie,dar daca va fi o primavara foarte calduroasa nu se stie.

dorindafi

nu stiu cum e la tine timpul dar la mine am senzatia ca deja a venit primavara  :)
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

calmusdaniel

Sa  vedem ce va fi in ianuarie si februarie.Pana acum nici o bruma serioasa nu a fost!

Kiwi Bee

Apropo, gaselnita nu va viziteaza caturile pe o vreme asa de frumoasa? Sau a fost ceva mai frig in noiembrie si au disparut fara urme?

calmusdaniel

Cand dau caturile jos le tratez cu solutie antigaselnita si nu am probleme.Anul asta am tratat cu Certan.

dorindafi

Citat din: Kiwi Bee din Decembrie 25, 2015, 08:28:08 PM
Apropo, gaselnita nu va viziteaza caturile pe o vreme asa de frumoasa? Sau a fost ceva mai frig in noiembrie si au disparut fara urme?
caturile unul peste altu asigurindule un tiraj de aer nu creaza probleme ramelor
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

calmusdaniel


serban

Frumos. Locuiesc aproape de familia Mihai și suntem amici. Nu știam că vă cunoașteți.
:)

calmusdaniel

Au fost in pastoral la salcam in zona unde merg eu.O familie de treaba!

calmusdaniel

Anul trecut in data de 30-12-2014

calmusdaniel

Anul acesta in data de 30-12-2015

Kiwi Bee

Hai lasa ca asta cu zapada ai decupato dintro vedere si ai lipito pe ecran.  :rotfl:

Eugen B

dacia unde a fost anul trecut :))?

dan sebastian

Vine ea și zăpada. La mine a început să ningă. La Rânca e deja de juma de metru zăpada acum.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.