Bio apicultorul, imagini

Creat de bio, Ianuarie 15, 2013, 07:16:34 PM

« precedentul - următorul »

PACO

Vorbind serios, masina e buna pt. treburile zilnice dar nu pt. apicultura.

D006

Am un pont foarte bun ! o ruda vinde un Matiz cu numai 45000 km la bord , euro 4 cu doar 1800 euro . Pentru detalii sunati la 0730611473.

MariusApicultura

Eu am un pont si mai bun .... Tocmai.ro... :D  =)) =))

:hi: :hi:
Istoria isi bate joc de cei care nu o cunosc, repetandu-se!!! 
Insulta e declaraţia înfrângerii!!

bio

Citat din: marius_vfp din Aprilie 21, 2014, 11:04:56 PM
am zis bine masa maxima autorizata , reprezinta masa proprie plus incarcatura pasageri si bagaje .

din cate stiam eu genul de autovehicule , gen sparks , matiz, tico , opel corsa , nu pot avea remorca ,
daca vrei pune o poza cu sectorul unde se specifica in talon ca poate avea remorca cu sau fara sistem de franare.

spor.

Sal, Marius...
..... caut in C.I al Matizului sa vad daca este asa ceva trecut.... de fapt m-am uitat si acum dar nu-mi pot daseama exact in ce casutza  ar trebuii scris. Miine fac comparatie in ce scrie in C.I al Matizului cu alt C.I. al vreunui amic care are cirlig pentru remorca.
Daca nu gasesc sa scrie .../inseamna ca ai dreptate .


ionel07196555

Eu vad unu aproape de fetesti care circula cu o remorcuta de la bricostore de vro 3 lunii si a trecut in fata mea pe linga echipaju cu radar si nu a fost oprit.

bio

Citat din: dragos2006 din Aprilie 23, 2014, 09:51:36 AM
Am un pont foarte bun ! o ruda vinde un Matiz cu numai 45000 km la bord , euro 4 cu doar 1800 euro .

...pare scump.

Eu l-am luat pe al meu adus din Italia... am dat 1000 de euro pe el in 2008 si Matizul este productie 2007 , avea 1 an si putin vechime . Masina aproape noua.
Am mai dat ceva in jur de 100-130 euro taxa de prima inmatriculare -- era mai ieftin sa platesc taxa decit sa ma judec cu statul .



bio

Citat din: ionel07196555 din Aprilie 23, 2014, 10:07:17 PM
Eu vad unu aproape de fetesti care circula cu o remorcuta de la bricostore de vro 3 lunii si a trecut in fata mea pe linga echipaju cu radar si nu a fost oprit.

.... da..da am vazut si eu Matizul ala care mai are remorcuta ... =))..

..pe el l-am oprit si de acolo stiam ca merge cirllig de Spark si mi-a spus ca l-a costat undeva la 5 milioane cu tot cu instalatie electrica pentru remorca.

bio

Citat din: PACO din Aprilie 23, 2014, 08:29:59 AM
Vorbind serios, masina e buna pt. treburile zilnice dar nu pt. apicultura.

.... sa car pavilioanele cu el sigur nu este bun -- dar pentru asta am tractor .

Dar pentru celelalte activitati apicole il gasesc foarte bun .... Mai ales ca acum pretul la benzina este dublu pret la GPL-- cred, am uitat sa amintesc ca Matizul il am pe GPL...

..plus,... Matizul meu stie mai multa apicultura decit "patronii" din apicultura romaneasca..... =))

Patronii astia care au aparut acum cu fondurile ..... =))

fiug1970

Citat din: bio din Aprilie 23, 2014, 10:31:44 PM
Citat din: PACO din Aprilie 23, 2014, 08:29:59 AM
Vorbind serios, masina e buna pt. treburile zilnice dar nu pt. apicultura.

.... sa car pavilioanele cu el sigur nu este bun -- dar pentru asta am tractor .

Dar pentru celelalte activitati apicole il gasesc foarte bun .... Mai ales ca acum pretul la benzina este dublu pret la GPL-- cred, am uitat sa amintesc ca Matizul il am pe GPL...

..plus,... Matizul meu stie mai multa apicultura decit "patronii" din apicultura romaneasca..... =))

Patronii astia care au aparut acum cu fondurile ..... =))
daa Bio,stii tu vb.aia:din ce cauza moare cainele si datorita cui moare prostul....

D006


bio

.... masini...masini..

Cea mai buna masina este cea care o ai .

Citat din: dragos2006 din Aprilie 24, 2014, 12:59:28 AM

http://www.tocmai.ro/daewoo-matiz-2008-16797656.html
..tinind cont ca masina din anuntul lui Dragosh  are instalatie GPL daca stapinul ei lasa un 200 de Euro la pretul cerut, spun ca este o achizitie buna pentru un eventual cumparator..

~ 500 euro este o instalatie GPL secventiala pentru un Matiz.



dodo79

Citat din: bio din Aprilie 24, 2014, 10:10:15 PM
.... masini...masini..

Cea mai buna masina este cea care o ai .

asa este nea bio.nea Marinlm are o limuzina mai veche ca a dumnitale si isi face treaba cu ea.

bio

Matizul meu este productie 2007..nu ar fi asa vechi la ani. ..a lui nea Marinml nu am vazut-o in filmele lui .

Ai ceva film, adresa ,... unde sa ii vad si eu masina lui nea Marin..?

.

dodo79

Citat din: bio din Aprilie 24, 2014, 10:17:58 PM
Matizul meu este productie 2007..nu ar fi asa vechi la ani. ..a lui nea Marinml nu am vazut-o in filmele lui .

Ai ceva film, adresa ,... unde sa ii vad si eu masina lui nea Marin..?

.
ultimul filmulet postat pe topicul lui.catre sfarsit se vede masina lui.de fapt e interesant tot filmuletul cu satul lui.

bio

ahha..Ok


Cum am de munca zi de zi,  am cam pierdut contactul cu filmele postate de colegi.