John Spatari-tanar apicultor.

Creat de JohnSpatari, Decembrie 03, 2011, 04:34:43 PM

« precedentul - următorul »

JohnSpatari

Citat din: RazvanTi din Noiembrie 23, 2015, 09:14:20 AM
are balta peste?!?!?  :razz:
terminatorul :nebun: asa suna muzica de final  :zzz:
Este peste pana la 20kg :) Terminatorul minciuni nu spune :D


Cristel

#242
Frumos interviu si buna prezentare a materialului. E bine ca iti place ceea ce faci si asta e cheia pentru succes. Ramele sunt de buna calitate iar stupii par la fel de buni. Nu prea am inteles ideea cu podisorul care lipseste, are doar "rama" , dar probabil ca se inlocuieste cu "paturica" de iernare. Nu ne-ai spus si noua producatorul de rame? Daca tot merge la export, poate exporta si in Romania.
Sanatate si o iarna usoara!
"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

stefan1

  Bravo, Ionica! Faci reportaje frumoase! Ideea cu rame exportate in Romania poate este una viabila.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

romikele

De reținut ce spunea dl. Vladimir: "Noi trebuie să ne dăm după albină, nu albina după noi!!!"  :bravo:

:thanks: John!  :hi:

JohnSpatari

Citat din: Cristel din Noiembrie 24, 2015, 01:38:37 AM
Frumos interviu si buna prezentare a materialului. E bine ca iti place ceea ce faci si asta e cheia pentru succes. Ramele sunt de buna calitate iar stupii par la fel de buni. Nu prea am inteles ideea cu podisorul care lipseste, are doar "rama" , dar probabil ca se inlocuieste cu "paturica" de iernare. Nu ne-ai spus si noua producatorul de rame? Daca tot merge la export, poate exporta si in Romania.
Sanatate si o iarna usoara!
Chinga aceea care a numit-o d.Vladimir,aceea si este podisorul,cum ati spus se pune pernuta,dar mai intai se pune ceva material sau pelicula pe rame.
Cat despre export,o sa va dau un raspuns concret  mai tarziu.


NYK74

Am inceput să dau in ultimul timp  de postările tale Ionică, vreau să spun că sunt foarte interesante filmuletele , am rămas surprins si de motocicleta ta , nu stiu de ce aveam impresia ca jawa nu mai sunt.
Fratele meu a avut multi ani ij cu motor de 350, la dat acu vreo 2 ani.
Se vede că ai drag de albine, dăi înainte   :hi:

pistol28

Omul harnic face vara sanie şi iarna car.

Apicultorul tânăr plantează salcâmi iar bătrânul "culege" miere.

FELICITĂRI =D>
Trebuie sa stii sa vezi,
ca sa prevezi
si sa prevezi ca sa previi

bismark

  Dupa cum vad te-ai pus serios pe treaba la viteza asta pina in primavara ai plantat o padure numai buna pentru fete.Da..balta are peste? ca poate la anul sa facem si o partida de pescuit.Ca am un cumatru la Chisinau,veteran de Afganistan caruia ii place pestele :rotfl:.Cu respect  ^:)^
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

JohnSpatari

Citat din: NYK74 din Decembrie 13, 2015, 01:42:48 AM
Am inceput să dau in ultimul timp  de postările tale Ionică, vreau să spun că sunt foarte interesante filmuletele , am rămas surprins si de motocicleta ta , nu stiu de ce aveam impresia ca jawa nu mai sunt.
Fratele meu a avut multi ani ij cu motor de 350, la dat acu vreo 2 ani.
Se vede că ai drag de albine, dăi înainte   :hi:
Am doua Jawa 350,iarna aceasta fac una si buna,dupa care voi posta video si cu dansa :D

JohnSpatari

Citat din: bismark din Decembrie 13, 2015, 09:38:35 AM
  Dupa cum vad te-ai pus serios pe treaba la viteza asta pina in primavara ai plantat o padure numai buna pentru fete.Da..balta are peste? ca poate la anul sa facem si o partida de pescuit.Ca am un cumatru la Chisinau,veteran de Afganistan caruia ii place pestele :rotfl:.Cu respect  ^:)^
Desigur ca este,in apropiere sunt 3 iazuri :) Am sa mai postez un video unde am sa prezint o alta partida (1000 puieti) de salcam,deci mai am de lucru pana la craciun :D

pistol28

Trebuie sa stii sa vezi,
ca sa prevezi
si sa prevezi ca sa previi

Cipi