Targuri apicole mai animate cu muzica si si concursuri

Creat de Kov iulian, Ianuarie 04, 2019, 02:21:58 PM

« precedentul - următorul »

Kov iulian

Avem colegi apicultori pe aici care au participat la targuri apicole pe afara, tot la fel e si la ei ca la priveghi ?

Eu am fost pe afara la niste targuri de astea de vechituri si era frumos aveau muzica  un DJ care anima atmosfera cu tot felul de glume jocuri si concursuri.

Se tineau chiar pe strazi, aveau difuzoare pe stalpi de curent.

Noi nu putem face asa ceva (poate in colaborare cu posturi locale mici de radio) de ce trebuie sa fie ca niste priveghiuri ?

orbanstefan64

sa vii la Sighisoara si o sa ti schimbi parerea .  :P  :hi: :hi:

MirceaCalin


Kov iulian

Citat din: orbanstefan64 din Ianuarie 05, 2019, 01:20:23 PM
sa vii la Sighisoara si o sa ti schimbi parerea .  :P  :hi: :hi:

E un pic cam departe pt mine, eu ma invart mai mult in partea de est (sud est) a tarii. ( Bucuresti, Calarasi, Braila, Constanta).

O singura data am vazut la un targ muzica dar genul era gresit (manele) si volumul era un pic cam tare.

Apicultura e o meserie traditionala nu merge pe manea, orice muzica populara a oricarei etnii din Romania cantata la targuri suna frumos si original(mai ales daca e cantata de artisti live).

Iar in ce priveste sunetul daca nu e impanzita locatia cu mai multe difuzoare ca sa fie sunetul uniform, DJ-ul de ocazie e nevoit sa puna doua boxe mari si sa ii dea in ele iar clientul nu se mai intelege cu vanzatorul.  Apicultorii nu se inteleg intre ei sa stea la barfa si sa depene amintiri apoi pleaca pt ca ei sunt statuti pe campuri nu le place harmalaia.