eu si albinele mele

Creat de ion patrut, Martie 23, 2012, 07:46:01 AM

« precedentul - următorul »

ion patrut

dragi apicultori dar de catelusa mea nu azis nimeni nimic? sau nu va plac cainii ?o cheama dolly e o catelusa boxer are 9 luni si sper din tot sufletul sa ma ajute la paza stupinei si a   culturii de capsuni ca tare  sau mai inmultit cei care nu muncesc(sa nu le zic hoti) deocamdata e destul de isteata  cand o atentionez strigand"RUPEL PE DUSMAN" ataca cu oarecare retinere dar o face :yes:

KTA-APIDORNA - Ski

Citat din: ion patrut din Martie 24, 2012, 09:05:44 PM
dragi apicultori dar de catelusa mea nu azis nimeni nimic? sau nu va plac cainii ?o cheama dolly e o catelusa boxer are 9 luni si sper din tot sufletul sa ma ajute la paza stupinei si a   culturii de capsuni ca tare  sau mai inmultit cei care nu muncesc(sa nu le zic hoti) deocamdata e destul de isteata  cand o atentionez strigand"RUPEL PE DUSMAN" ataca cu oarecare retinere dar o face :yes:
Sa va traiasca catelusa,iar de acum merge dresata asa in joaca cu cate o bucata de carpa sa se invete a musca si a-si forma muscatura corecta, altceva nu mai conteaza, sa nu-i scape dusmanul ! Pace! %%- :bravo:
bucură-te de ce ai,nu fi nefericit pentru ce nu ai!(dar nu fi leneş!) KTA -SKI  0745789006 /mess:[email protected]  http://foreverapi.sunphoto.ro/

ion patrut

la muscat e meseriasa a antrenato fiica mea cea mica care are 10ani are la activ o pereche de bocanci rupti cu dintii rufe puse la uscat pe franghie nu mai zic cate a rupt trebuie saq-mi cumpar o carticica de dresaj macar pentru notiuni elementare  :nod:

KTA-APIDORNA - Ski

Citat din: ion patrut din Martie 24, 2012, 09:24:37 PM
la muscat e meseriasa a antrenato fiica mea cea mica care are 10ani are la activ o pereche de bocanci rupti cu dintii rufe puse la uscat pe franghie nu mai zic cate a rupt trebuie saq-mi cumpar o carticica de dresaj macar pentru notiuni elementare  :nod:
E foarte buna o carticica de dresaj mai ales daca are grija de dresaj si mezina familiei sa va traiasca! %%- :bzz: :bzz: :bzz:
bucură-te de ce ai,nu fi nefericit pentru ce nu ai!(dar nu fi leneş!) KTA -SKI  0745789006 /mess:[email protected]  http://foreverapi.sunphoto.ro/

whiser

Buna seara,gasiti pe youtube o multime de videoclipuri despre dresaj,si eu ieri am pus capsuni in gradina  :cool:,am primit un soi care incepe sa faca capsuni din mai, iunie si continua pana da frigul :wink:.Numai bine
Tot ce veti cere cu credinta,prin rugaciune,veti primi.

ion patrut

cultiv capsuni de vreo 7 ani si nu am auzit de capsuni cu sezon asa mare de fructificare sunt soiuri care fac doua recolte pe an adica soiuri remontate dar produc cu pauza intre sezoane mai facut curios cum se numeste soiul?

bismark

     Buna poanta cu potcovitul albinei dar saraca traieste foarte putin si o sa ai de lucru sa tot aduni potcoave de la albine moarte. Ma bucur ca ai gustat gluma da mai stii ca o potcoava in stupina  nu-ti poate aduce noroc.In povestile noastre de adormit potcovea puricele cu 99 de potcoave si tot sarea pina la cer =)). In zilele noastre de colonie europeana ne-a mai ramas credinta ca restul ne-au luat tot.Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

KTA-APIDORNA - Ski

Citat din: bismark din Martie 25, 2012, 06:01:59 PM
     Buna poanta cu potcovitul albinei dar saraca traieste foarte putin si o sa ai de lucru sa tot aduni potcoave de la albine moarte. Ma bucur ca ai gustat gluma da mai stii ca o potcoava in stupina  nu-ti poate aduce noroc.In povestile noastre de adormit potcovea puricele cu 99 de potcoave si tot sarea pina la cer =)). In zilele noastre de colonie europeana ne-a mai ramas credinta ca restul ne-au luat tot.Cu respect
Adevarat a-ti spus,am inceput sa ne cam uitam traditiile si obiceiurile mai ales generatia care vine din urma,dar noi sa fim sanatosi ca oricum 
o sa ne invatam urmasii cat de cat ceea ce am fost invatati noi,Pace! %%- :bzz:
bucură-te de ce ai,nu fi nefericit pentru ce nu ai!(dar nu fi leneş!) KTA -SKI  0745789006 /mess:[email protected]  http://foreverapi.sunphoto.ro/

ion patrut

da adevarat ne-au luat tot si noi am stat si na-m zis nimic  de noi depinde daca urmasii nostri vor mai sti ceva de traditiile romanesti voi nu vedeti ca ne uitam si graiul romanescsuntem invadati de englesisme de italienisme de mai nu stiu ce incet incet n-o sa mai avem nimic cum zicea un betiv;......un cetatean se tot plangea canu putea bea niciun pahar de vin din cauza unei boli care il chinuia si un betiv iizice omule draga, eu beau si vin si rachiu si rom beau si motorina si n-am nimic, n-am nici casa n-am nici nevasta n-am nici copii n-am nici prieteni n-am nimic =))

dorindafi

,,  de noi depinde daca urmasii nostri vor mai sti ceva de traditiile romanesti ''

ioane,ioane , in felul tau ai dreptate dar itzi readuc aminte un proverb care spune:
- ursul n-a jucat de voie,a jucat de nevoie
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

ion patrut

 dar de asta ce zici" ce a mancat lupul e bun mancat" deci ce s-a pierdut e bun pierdut nu ca as fi eu prea pesimist dar asa se vede eu am lucrat prin anii "86 in  tr severin si mergeam cu colegii de serviciu la ei acasa se organizau niste nedei si jucau oltenasii si oltencele de se ridica prafu la mine in moldova la fel se faceau niste hore de sarbatori de se ducea pomina acum ce  avem cluburi de noapte droguri prostitutie oarece traditii si obiceiuri mai gasesti la cei mai in varsta

KTA-APIDORNA - Ski

Citat din: ion patrut din Martie 25, 2012, 09:08:35 PM
dar de asta ce zici" ce a mancat lupul e bun mancat" deci ce s-a pierdut e bun pierdut nu ca as fi eu prea pesimist dar asa se vede eu am lucrat prin anii "86 in  tr severin si mergeam cu colegii de serviciu la ei acasa se organizau niste nedei si jucau oltenasii si oltencele de se ridica prafu la mine in moldova la fel se faceau niste hore de sarbatori de se ducea pomina acum ce  avem cluburi de noapte droguri prostitutie oarece traditii si obiceiuri mai gasesti la cei mai in varsta
Aprop! adevaraciune multa! :hi:
bucură-te de ce ai,nu fi nefericit pentru ce nu ai!(dar nu fi leneş!) KTA -SKI  0745789006 /mess:[email protected]  http://foreverapi.sunphoto.ro/

jonny_it

Am vazut ca aveti si o cultura serioasa de capsuni. Daca aveti de vanzare sa stiti ca sunt interesat sa cumpar.  :hi:

Daca nu vin sa gust 1-2   :rotfl:

ion patrut

avand in vedere ca esti cumva aproape de mine esti binevenit oricand daca ai vazut pe piata din bicaz si piatra neamt brendul"CAPSUNI DE TUPILATI" printre ele sa afla ci capsuni de la mine suntem 3 cultivatori in tupilati si fara sa ma laud marfa noastra este la mare cautare acum asteptam sa se incalzeasca vremea sa se coaca capsunile lasa-mi un mes pe forum cu un nr de telefon sa te pot anunta cand se coc capsunile

ion patrut

poze cu parcela de capsuni care asteapta vremea buna pt a se coace