preturi biostimulatori

Creat de albinasebes, Februarie 17, 2012, 08:35:42 PM

« precedentul - următorul »

albinasebes

am tot cautat pe forumuri preturile la biostimulatorii care sunt decontabili prin pna. cred ca la o cantitate mai mare conteaza fiecare banut.   cred ca ar fi folositoare informatii chiar pe zone, pentru a putea compara preturile si cumpara de unde este mai avantajos.
la Blaj (Mates) am gasit: Apifonda la 6,5 lei
                                        Apimel la 6,3 lei
                                        Apiinvert la 5,8 lei/kg
la Alba Iulia, la Apicola, preturile sunt exagerate, deci nu merita amintite
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

kamy

cine cauta gaseste zahar 4-4,2 lei apiinvert 3,2 lei da daca vrei sa calaresti 2 cai odata si stuparit si subventii atunci alea-s preturile!

D006

  Apiinvert NU  exista la 3,2 lei . la acest pret gasesti doar torocala din Ungaria care este produsa din porumb modificat genetic , cine il va folosi nu stiu daca va lua mai mult de 5 lei pe kg. de miere. Grija mare la torocalele ieftine pe care le administrati la albine ! atentie la sulful continut ! atentie la HMF !

albinasebes

momentan ca pret / calitate Dulcofructul e cel mai convenabil, se invarte cam la 4 lei pe kg, 4 lei si ceva. inca nu am folosit, desi este destul de laudat pe forum. voi incerca anul acesta. se compara cu siropul facut din zahar de sfecla?
nu sunt sanse sa se deconteze anii urmatori si zaharul?
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

kamy

no stai sa rectific izocukor,sau torocala sau laturi de porumb cum vrei sa-i spui,noi laturile astea le folosim de trei -cinci ani si n-avem nici-o reclamatie,mai au un sortiment 42 care e mai subtire si se aseamana mai mult la privit cu dulcofructu da e mai chior decat 40-ul pe care-l folosesc si-l recomand,ca si la sfecla se poate sa fieimbunatatita jenetic sau aia nu-i bai,in alta ordine pe lista apia se trece din ce ies comisioane,asta nu-nseamna ca-s produse mai bune!

albinasebes

preturi la Apis Blaj: apiinvert la 5,5 lei pe kg
                               dulcofruct la 4,7 lei pe kg, ambalat la 13,5 kg si 4,3 lei pe kg. vrac
la Alba iulia la domnul Marginean este Apimera la 4 lei pe kg. vrac
acestea sunt subventionate prin PNA
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)