pavilionul meu, un pic altfel

Creat de cipriene, Februarie 22, 2013, 02:11:55 AM

« precedentul - următorul »

pharaonu75

Citat din: cipriene din Februarie 24, 2013, 07:19:27 PM
multumesc  :wink:
vav de deviz .... poate prea mult

Ti l-ai dorit si ti l-ai construi asa cum ai vrut! restul nu mai conteaza!
Iar referitor la bani, sa stii ca nu te-a ajuns prea scump!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

johnysibiu


RazvanTi

sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

cipriene

Citat din: johnysibiu din Februarie 24, 2013, 07:27:11 PM
Scump, scump, dar cat?

asa cum arata in film, m-a costat undeva la 18.000 ron. asta in conditiile in care am cumparat tot fierul (table, tevi, arcuri, corniere, etc). pe langa astea, au mai fost: mana de lucru, electrozii, balamalele, rolele, panzele de flex, vopseaua, etc.
Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)

cipriene

in pretul asta au intrat si cauciucurile, dar astea au fost SH
Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)

johnysibiu

Sa-l folosesti sanatos si cu pricepere.

Este de admirat!

cipriene

multumesc johny  :hi:
ideea cu postatul pe internet ca si ideea cu scosul stupilor afara din pavilion nu-mi apartine mie sau in totalitate mie. mare parte din "vina" o are daniel (pharaonu).
pot sa spun ca ma bucur daca filmuletul ajuta si pe altii ca model in construirea pavilioanelor.
Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)

exarhu

Multumesc pt postare, tre sa ma apuc de treaba
Sanatate si numai bine! :bzz: :bzz: :bzz:
da

cipriene

spor la treaba!
daca pot sa te ajut cu ceva....  :-c
Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)

exarhu

Multumesc pt receptivitate adresa mea de e mail - [email protected]
Sanatate si numai bine!
:bzz: :bzz: :bzz: :bzz:
da

stefy.costea

Supeeer Cipriene! Unde il ai garat acum ? As vrea sa-l vad si eu! Am in proiect s incep cel de-al doilea pavilion si sa vrea sa vad daca se preteaza pentru mine.

FElicitari!!!!!!!!!
Poarta-te cu aproapele tau asa cum ai vrea sa se poarte el cu tine

edy_mh

Felicitari pentru pavilion, asa cum a spus si pharaonu daca tu esti satisfacut de lucrul facut de tine restul nu mai conteaza. Sa ai spor in albine si miere.
O singura intrebare am: Vei face rampe de odihna pentru albinele din randul de sus pentru a evita depopularea?
Nimeni nu s-a nascut invatat, asa ca ai rabdare cu bobocii.
Totusi sa nu uiti.. si bobocii cresc.

http://edymh.sunphoto.ro/Apicultura

cipriene

Citat din: stefy.costea din Martie 01, 2013, 09:36:30 AM
Supeeer Cipriene! Unde il ai garat acum ? As vrea sa-l vad si eu! Am in proiect s incep cel de-al doilea pavilion si sa vrea sa vad daca se preteaza pentru mine.

FElicitari!!!!!!!!!

salut,
pavilionul este undeva la Bucu, vreau ca luna asta sa-l termin ca in aprilie sa pun stupii pe el.
putem merge intr-o zi sa-l vezi
Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)

cipriene

Citat din: edy_mh din Martie 01, 2013, 06:36:19 PM
Felicitari pentru pavilion, asa cum a spus si pharaonu daca tu esti satisfacut de lucrul facut de tine restul nu mai conteaza. Sa ai spor in albine si miere.
O singura intrebare am: Vei face rampe de odihna pentru albinele din randul de sus pentru a evita depopularea?

scuza-ma, dar nu inteleg de ce fel de "rampe de odihna" vorbesti. poti sa-mi spui mai exact?
Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube