infloritu salchimului

Creat de dragos2006, Aprilie 13, 2008, 04:52:47 PM

« precedentul - următorul »

D006

cei care sunt din zona calafat sau din apropiere care este prognoza de inflorire la salcam
cu stima marius  va multumesc

D006

castanula a inflorit de 2-3 zile aici , cand se trece castanul infloare salcamul deci cam in 2 saptamani ,cred ca de pasti or sa se sparga bumbii

PricopArthur

La noi anul trecut a inflorit cam pe 16 - 17.
Miere multă şi inimă curată!

D006

Citat din: catucastanula a inflorit de 2-3 zile aici , cand se trece castanul infloare salcamul deci cam in 2 saptamani ,cred ca de pasti or sa se sparga bumbii
de unde esty catu din ce zona

D006


D006

si eu tot la maglavit vin in fiecare an de vin anul asta ne intilnim si mai povestim
imi pare bine ca esti din maglavit
        cu stima marius

D006

poti sa vii mai devreme la rapita e f multa

D006

nu pot ca am si servici si nu ma invoieste atit
in mai imi iau concediu si ce fac in mai asta este

D006

Citat din: catuMaglavit 12km de Calafat,
cum mai merge vremea pe la tine catu citi cm are salcimu acum

cipy

rugam pe cei de pe langa Calafat sa ne spuna in ce stadiu se prezinta salcamul?cam cand incepe sa infloreasca? multumiri

PricopArthur

Salcamul la Ion Corvin, astazi.
Miere multă şi inimă curată!

D006

cum mai stam cu salchimu
cam cand infloreste dupa cum merge vremea ce ziceti cei de la craiova in colo catre dunare
maglavit , ciuperceni, poiana mare cum este pe acolo care stitui
     va multumesc si astept raspuns

D006

nu mai ziceti nimeni de salcim nimic

filip

Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

D006

problema este ca datorita secetei de anul trecut foarte mult salcam este uscat iar cel care a ramas are flori putine , anul acesta este o problema cu salcamul , pe 5 mai merg la Rusetu sa vad daca este ceva de el.