remorcute

Creat de pngflorin, Decembrie 02, 2007, 03:20:51 PM

« precedentul - următorul »

pngflorin

La sfatul unui prieten, am gasit urmatoarea adresa  ;
http://www.autobizz.ro/camioane-second- ... 071108075/
Ma intereseaza cea de jos cu doua osii, L=4 m, l=1.55 m, h=0.6 m.
Pret 595 E negociabil + taxele de transpor ( care or fi astea, din Olanda pana aici sau din Alba pana la client ? )
Ce parere ave-ti se merita ? :hi:

pngflorin

Daca o cumpar platforma cu este ia in oferta si ii aduc modificari tip pavilion "Relian", trebuie sa o omologhez din nou ?

Cristian IONITA

pretul este Ok, daca nu cumva il dubleaza transportul
eu pe a mea am dat in 2005 15 mil ... si cu toate ca nu am nimic sa-i reprosez .... nu e lucru nou
este chiar indicat sa-o omologhezi "apicol" - ptr ca o sa vizitezi cu ea RAR-ul doar 1 data la 3 ani .... dar inainte de a te apuca de treaba .... sa te interesezi cum sta treaba ... am inteles ca modioficarile trebuiesc facute doar de firme autorizate ... lucru care implica costuri substantiale
a .... si daca tot te apuci de surubarit ... eu zic sa incerci sa faci asa ceva http://www.relian.ro/remorci/images/DSC00101rab.jpg ..... ma gandesc ca se pot face 2 sau mai multe "palete" ..... pe care le transporti pe rand

pngflorin

''palete'' = ce inseamna ?
A, AM GASIT !

D006

Citat din: pngflorinDaca o cumpar platforma cu este ia in oferta si ii aduc modificari tip pavilion "Relian", trebuie sa o omologhez din nou ?
Daca ii faci modificari vizibile,...adica inaltat cu ceva constructie sasiul s-ar putea sa fie probleme la omologat...
  Ar fi bine sa faci mai multi paleti cum spune dl-ul Ionita,   ....si sa-i transporti cu o remorca pe toti...

pngflorin

Nelu, pe mine ma intereseaza la modul serios, le-am trimis un e-mail sa i-mi dea date tehnice si un pret final, cat si niste lamuriri.
Vorbim, daca luam doua putem negocia si pretul, tu de care vrei ?

D006

Sa vedem exact ce au si dam bataie...ma duc si la Constanta zilele astea si vad ce au si la Metro si Praktiker...
  Daca sunt aduse de afara sa nu ne ia vreo taxa de prima inmatriculare barosana...Daca taxa se va scoate in curind cred ca or s-a fie multe oferte...
  Trebuie sa vedem si ce roti au ...pe 13'', 14'' sau 15'' la geanta, cite prezoane....sa se potriveasca si cu rezerva masinii...

crombra

Nelu, pt rulote si remorci nu se plateste taxa de prima inmatriculare in Romania.
Mierea e dulce :)  :) dar cu cata  truda amara se scoate :sad: :sad:.
                                                  
http://crombra.sunphoto.ro/

PricopArthur

Nelu, cand treci spre Constanta fa un ocol pe la Metalica Medgidia. Si aici se produc remorci de diferite marimi.
Miere multă şi inimă curată!

D006

Citat din: PricopArthurNelu, cand treci spre Constanta fa un ocol pe la Metalica Medgidia. Si aici se produc remorci de diferite marimi.
..OK...dar ce preturi mai au?...ca acum citiva ani cind aveam ARO, m-am dus sa-mi iau ceva pt Aro si era remorca cam scumpa...Acum or lucra mai ieftin?...

PricopArthur

Ma interesez si iti spun.
Miere multă şi inimă curată!

pngflorin

Astazi am fost in Bucuresti si am trecut pe la Metro Prakticar, unde aveau trei tipuri de remorci la vanzare :
1.L=1,1 m/l=1m, fara sist de franare 1.900 lei.  ( o panarama d.p.m.d.v)
2.L=1,5 m/l=1.3m, fara sist de franare 2.200 lei. 
2.L=2 m/l=1.3m, cu  sist de franare 2.800 lei.
Nici una nu m-ia placut, cred ca cea cu doua osii SH, este cea mai buna.

D006

Bine ca avem cunostiinta despre ce gasim la Metro...mai asteptam pretrile de la dl Arthur de la Metalica Medgidia si apoi vedem la ce ne aruncam...

D006

remorcutele de la metro sunt nemtesti si sunt galvanizate in baie la cald. asa ca pe astea poti sa le lasi mostenire stranepotilor.

Cristian IONITA

da ... dar sunt ridicol de mici si al dreaqu de scumpe