Gratie Haneman

Creat de apivasmob, Ianuarie 07, 2012, 10:18:54 AM

« precedentul - următorul »

apivasmob

Va rog sa-mi spune-ti care este distanta minima pentru a nu trece matca .
Am un prieten care poate realiza acest produs din tabla de inox si aluminiu si nu stiu exact dimensiunea aceasta.
5 mm este bine?
Ceva de genul.
Sanatate tuturor apicultorilor

milu56

Matca trece si prin orificiu de 4 mm.

tassevasi

 De ce nu cumprati una de plastc  de la mag  apicol  si luati model , vad ca asa va fi.
  Numai bine .

jenica67

    Primesc la afacerea asta una din inox ? Partea perforata la gratia mea noua, are 4.1 x 30 mm, distanta pe verticala, adica intre doua goluri de 4,1, este de 8 mm si pe orizontala, este de 16 mm, dar golurile, sunt paralele, nu sunt itrepatrunse ca in desenul tau.
Ar fi simplu, daca nu ar fi asa de complicat, sau ne pare numai noua ?

apivasmob

Multumesc ptr raspunsuri sa va spun ca exista o firma la care va dau adresa http://stantobanat.ro/tablaperforata la care prin produsele lor am gasit asta cu dimensiunea de 5x20 a gaurilor dar au si alte modele.
Dar adevarat am un prieten care poate sa faca acest gen de gratii ,pentru care doream cotele.
Am notat dorinta d-tra ptr gratie dar sa vad cand scoate primele va trimit una noua din inox.
Pentru mine le fac din aluminiu de 2mm cauza fiind financiara(dintr-o coala rezulta 8 sau 10 gratii).
Sanatate tuturor apicultorilor

jenica67

     Si Tehnometalul, face tabla stantata, si profile stantate si ambutisate, la Timisoara. Nu stiu daca astia, nu sunt numai vanzatori.
Ar fi simplu, daca nu ar fi asa de complicat, sau ne pare numai noua ?

D006

#6
Citat din: apivasmob din Ianuarie 07, 2012, 03:37:14 PM
Pentru mine le fac din aluminiu de 2mm cauza fiind financiara(dintr-o coala rezulta 8 sau 10 gratii).
Nici noi nu suntem mofturosi ... un pret sa sparga gura targului aveti ?

jenica67

   De 2 mm cred ca este prea groasa, ajunge 1 mm, poate chiar 0,8mm.
Ar fi simplu, daca nu ar fi asa de complicat, sau ne pare numai noua ?