Sanctiuni

Creat de romikele, Martie 12, 2012, 07:45:50 AM

« precedentul - următorul »

apivasmob

Citat din: romikele din Aprilie 18, 2017, 01:31:20 PM
Comisia de disciplină a Apiardealului s-a întrunit online și offline și în urma postărilor în zeflemea și bășcălie, fără aport în dezvoltarea apiculturii românești a userilor un Finut și undragutz, cu iz de clonă, a hotărât excluderea lor de pe forum.
Totuși, am decis să cerem părerea și celorlalți membri, iar dacă se vor întruni minim 15 voturi pentru excludere, aceasta se va pune în aplicare.
Cum este ? Ce a hotarat comisia europeana? Afara sa nu cu ei?
Sanatate tuturor apicultorilor

undragutz

Citat din: oroles din Aprilie 22, 2017, 12:14:05 PM
E clar ca e vorba de @marian sima. Si punctul, si virgula si alinierea sau spatierea arata ca e el. Ca sa nu mai zic de modul cum scrie "i-ti" sau "a-ti" (culmea, aici corect). Oricine ar fi cred ca e obisnuit cu banul si nu se supara. E pacat sa poluam forumul.

Eu sa fiu Marian Sima ?
Pentru mine este tragic sa fiu asemuit idiotului ala.
Cel renumit pentru ideile lui timpite  lui si poreclit pe net drept "criminal de apicultori" ?
Eu spun ca am incercat ceva doar in spirit de gluma .
Glume fara rautate.
Imi pare rau daca s-a inteles altceva trebuie sa m-ai lucrez la stil.

undragutz

Citat din: apivasmob din Aprilie 23, 2017, 07:24:13 AM
Citat din: romikele din Aprilie 18, 2017, 01:31:20 PM
Comisia de disciplină a Apiardealului s-a întrunit online și offline și în urma postărilor în zeflemea și bășcălie, fără aport în dezvoltarea apiculturii românești a userilor un Finut și undragutz, cu iz de clonă, a hotărât excluderea lor de pe forum.
Totuși, am decis să cerem părerea și celorlalți membri, iar dacă se vor întruni minim 15 voturi pentru excludere, aceasta se va pune în aplicare.
Cum este ? Ce a hotarat comisia europeana? Afara sa nu cu ei?

ApiVasile , se pare ca tu fiind in vacanta de Paste  la mare, ai pierdut sirul evenimentelor.
Sau la mare te duci doar vara ?
Cum o fost cu mini-iarna asta in zona ta ?

oroles

#78
@undragutz, nu te mai uita pe Facebook-ul altora. Asta daca chiar vrei sa impresionezi. Eu bag mana in foc pentru afirmatia ca esti @marian sima. :) La ce psihologie cunosc te citesc ca pe o carte deschisa. Ca sa nu mai zic ca cine ar putea dea detalii despre participantii la targuri apicole din doua colturi ale tarii, daca nu cineva care isi plimba silicoanele peste tot!? ;)

De antconc ai auzi? Cu program asta s-a dovedit ca primele 5 carti din Biblie au fost scrise de aceeasi persoana. Eu stiu sa il folosesc. Am si comparat cateva postari de-ale tale si de-ale lui @marian sima si rezultatul arata o mare similaritate. :)
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

marian sima

Intodeauna am considerat lasi pe cei care-si fac clone,niciodata nu voi face asa ceva.
Tot din principui nu discut cu lasi care jignesc la umbra anonimatului.

marian sima

Oroles nu am auzit de antconc dar esti intr-o mare eroare ,de acea nici nu raspund cuvintelor tale.

tinumaftei

Eu am votat împotriva excluderii, dar văd că omul o cere. Cum altfel să îmi explic etichetele de mahala folosite la adresa unor colegi. Prezenta pe forum nu este obligatorie. Doar bunul simț!

oroles

Si brusc aparu si @marian sima...
Citat din: marian sima din Aprilie 23, 2017, 07:42:42 PM
Intodeauna am considerat lasi pe cei care-si fac clone,niciodata nu voi face asa ceva.
Tot din principui nu discut cu lasi care jignesc la umbra anonimatului.

Citat din: un Finut din Aprilie 21, 2017, 06:24:17 PM
Dar cei cu încălzire,au ieșit bine?

Doar putine similaritati...

Hai sa mai vedem...

Citat din: marian sima din Ianuarie 12, 2016, 11:47:40 AM
Fetzele de silicon sunt din rtv,ele pot fi lipite foarte bine cu un anumit silicon sanitar,rizurile care le creaza fibra de sticla permit o lipire si mai buna,blatul de aluminiu trebuie frecat bine cu ceva cu granulatie mare .

Citat din: undragutz din Aprilie 10, 2017, 09:33:01 PM

Prea multe nume si date de care nu am cunostiinta .
Ia-ma usor ca deja incep sa incurc situatia .

Pe mine m-ai convins...
De aici ma opresc.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

marian sima

Am aparut deoarece am avut ceva de discutat la telefon cu nea Bucovineanu,el mi-a adus la cunostinta aceasta situatie.
Daca aveam sa zic ceva de tine iti ziceam in fatza eu nu ma ascund dupa deget.
Sustin si eu excluderea acestui individ de pe forum.




calmusdaniel

Citat din: oroles din Aprilie 23, 2017, 08:07:08 PM
Si brusc aparu si @marian sima...
Citat din: marian sima din Aprilie 23, 2017, 07:42:42 PM
Intodeauna am considerat lasi pe cei care-si fac clone,niciodata nu voi face asa ceva.
Tot din principui nu discut cu lasi care jignesc la umbra anonimatului.

Citat din: un Finut din Aprilie 21, 2017, 06:24:17 PM
Dar cei cu încălzire,au ieșit bine?

Doar putine similaritati...

Hai sa mai vedem...

Citat din: marian sima din Ianuarie 12, 2016, 11:47:40 AM
Fetzele de silicon sunt din rtv,ele pot fi lipite foarte bine cu un anumit silicon sanitar,rizurile care le creaza fibra de sticla permit o lipire si mai buna,blatul de aluminiu trebuie frecat bine cu ceva cu granulatie mare .

Citat din: undragutz din Aprilie 10, 2017, 09:33:01 PM

Prea multe nume si date de care nu am cunostiinta .
Ia-ma usor ca deja incep sa incurc situatia .

Pe mine m-ai convins...
De aici ma opresc.
Domnu Oroles vad ca matale faci pe detectivul,nu stiu ce ai dumneata cu Marian Sima dar pot sa te asigur ca finutzu si dragutzu sunt doi apicultori  cu stupine serioase,sunt priceputi si nu se afla aici pentru a avea conflicte cu membri activi si cred ca ar trebui lăsați in pace.

oroles

Am vazut cat de seriosi sunt dl. Calmus. Parca Dragos si alti membri ai Apiardeal (unii chiar onorabili) le sunt mari dusmani "de clasa". Daca si-ar fi temperat limbajul eu as fi fost de acord cu neexcluderea lor. Ma bucur ca "a-ti" precizat ca au stupine mari. Cred ca comunitatea voia sa stie asta.  =))
Cel mai mult ma bucur ca dumneavoastra stiti cine sunt cei doi. Poate ne luminati si pe noi, ca "a-ti" vazut ca sunt un detectiv neinspirat!
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

calmusdaniel

Citat din: oroles din Aprilie 21, 2017, 11:30:23 PM
Citat din: undragutz din Aprilie 21, 2017, 10:50:07 PM
Finule, este baiat fain colegul Oroles.
Mai ales ca parca ii place si apilarnilul.

Vezi sa nu nimeresti cu gaurile prin apropierea mea, Mariane:finger:

Din portarea asta vad cine are probleme cu seriozitatea.Aratati-mi unde considerati ca v-au jignit ei.Si despre ceilalți membri dati-mi un exemplu concret de jignire.

oroles

Citat din: calmusdaniel din Aprilie 23, 2017, 09:27:22 PM
Din portarea asta vad cine are probleme cu seriozitatea.Aratati-mi unde considerati ca v-au jignit ei.Si despre ceilalți membri dati-mi un exemplu concret de jignire.
Pai nu e clar dl. Calmus ca el ma ia peste picior ca as fi impotent daca a zis ca imi place Apilarnilul? Mentionez ca am fost doar infertil o perioada buna si hidromelul chiar a ajutat.  De @balasbebe s-au luat ca si-a vandut stupii sau ca are soareci prin stupi, de parca omul nu are voie sa vanda din stupi! De Dragos s-a luat ca nu stie sa faca selectie... Apivasmob nu are voie sa se duca la mare ca stau baietii cu luneta pe el. Altul e ocupat cu majoratul fiicei lui. Ce exemple mai vreti?

Gata! Eu ma autosuspend pentru jignire!
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

calmusdaniel

Citat din: un Finut din Aprilie 20, 2017, 08:12:19 PM
Citat din: balasbebe din Aprilie 20, 2017, 07:43:26 PM
Inca trei clone si se desfinteaza stupari.
Sa trăiești nea Balasbebe! Hai ca nu mai duceți grija la o stupina ca a-ți vândut-o.De Eugen ce mai știți a plecat la rapița ? Salutari de la nasu!
Asta consideri tu jignire la adresa lu nea Bebe?

marian sima

Intelege,pe Balasbebe si pe Apivasmob ii respect,cat despre Dragos la experienta pe care o are si la cate cursuri despre matci a fost cred ca stie sa faca selectie,despre majorat chiar nu am ideie cine serbeaza majoratul ficei si e chiar josnic sa te ei de asa ceva.
Nu sunt singura persoana care bat targurile .Si daca le bat eu le bat cu un scop dar intalnesti indivizi care isi iau o punga de botci de la un targ si ii vezi la sute de km distanta ca iau 20 de gratii Haneman de la alt targ,e un adevarat turism apicol.