Sanctiuni

Creat de romikele, Martie 12, 2012, 07:45:50 AM

« precedentul - următorul »

un Finut

Citat din: oroles din Aprilie 20, 2017, 02:29:13 PM
Atat timp cat Dragos nu participa activ, nu vad de ce ar trebui suspendati. Iarasi, cat pastreaza o limita a decentei nu sunt probleme. Ar fi o masura comunista. Daca Dragos nu catadicseste sa se apere, de ce i-am suspenda noi!? Oricum eu am inteles cine e unul dintre ei dar nu spunem! Daca aveau cohones nu aveau nevoie de clone. Il astept pe Dragos pe forum mai intai.
Un profesor știe unde sa caute!Pe Dragoș îl așteptăm, dar i-mi e ca se supăra și fuge pe Stupăritul

oroles

Vezi ca dupa cum scrii "i-mi" si "i-ti" s-ar putea sa isi dea si altii seama cine esti. ;) Las-o mai moale!
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

undragutz

#47
Or fi avut aceeasi profesoara de romana. =))

Citat din: oroles din Aprilie 20, 2017, 02:29:13 PM
Daca aveau cohones nu aveau nevoie de clone.

Mai copii, terminati cu clonele ca astea sunt fantezii .
De clone poate s-au servit altii sa voteze.
Cei carora nu li se pare ciudata prezenta mea pe aici au votat si apoi au motivat votul in scris.
Cei care nu apreciaza finetea mea si a finului meu s-au ascuns dupa n-conturi create pentru a da bine la numaratoare si a se ascunde de vorba mea .
Ca mai glumesc
-asa este- .
Dar nu o fac cu rautate.
Mai glumim si noi.



un Finut

Citat din: undragutz din Aprilie 20, 2017, 05:56:28 PM
Or fi avut aceeasi profesoara de romana. =))

Citat din: oroles din Aprilie 20, 2017, 02:29:13 PM
Daca aveau cohones nu aveau nevoie de clone.

Mai copii, terminati cu clonele ca astea sunt fantezii .
De clone poate s-au servit altii sa voteze.
Cei carora nu li se pare ciudata prezenta mea pe aici au votat si apoi au motivat votul in scris.
Cei care nu apreciaza finetea mea si a finului meu s-au ascuns dupa n-conturi create pentru a da bine la numaratoare si a se ascunde de vorba mea .
Ca mai glumesc
-asa este- .
Dar nu o fac cu rautate.
Mai glumim si noi.
Sa trăiești nașule! Activ,activ!

un Finut

Citat din: oroles din Aprilie 20, 2017, 05:52:14 PM
Vezi ca dupa cum scrii "i-mi" si "i-ti" s-ar putea sa isi dea si altii seama cine esti. ;) Las-o mai moale!
Și cei mai buni fac greșeli!De,tata m-a trimis la școala dar eu fugeam pa câmp după iepuri! =)) =))

balasbebe

#50
Inca trei clone si se desfinteaza stuparii.

un Finut

Citat din: balasbebe din Aprilie 20, 2017, 07:43:26 PM
Inca trei clone si se desfinteaza stupari.
Sa trăiești nea Balasbebe! Hai ca nu mai duceți grija la o stupina ca a-ți vândut-o.De Eugen ce mai știți a plecat la rapița ? Salutari de la nasu!

balasbebe

Prea le sti pe toate. Uite ca nu-ti spun, asa de-a dracu.

undragutz

Citat din: balasbebe din Aprilie 20, 2017, 08:22:29 PM
Prea le sti pe toate. Uite ca nu-ti spun, asa de-a dracu.

Va rog, raspunde-ti scurt si militareste !
Se pare ca a-ti uitat de disciplina militara .

"de-a dracu " =)).  se pare  ca dl Bebe a vindut contul.

undragutz

Citat din: un Finut din Aprilie 20, 2017, 06:39:53 PM
Și cei mai buni fac greșeli!De,tata m-a trimis la școala dar eu fugeam pa câmp după iepuri! =)) =))

Lasa finule, ca va venii vremea sa fugi dupa roiuri si atunci sa te vad muica .

stefan1

 
Citat din: un Finut din Aprilie 20, 2017, 08:12:19 PM

... Hai ca nu mai duceți grija la o stupina ca a-ți vândut-o.  ...

Citat din: undragutz din Aprilie 20, 2017, 08:28:37 PM
...
Va rog, raspunde-ti scurt si militareste !
Se pare ca a-ti uitat de disciplina militara .
...

  Inclin sa dau dreptate lui Tinu mai cu seama ca si eu suspectam de la inceput acest lucru: doi in unu!   :nod:
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

romikele

Votarea s-a incheiat, avem 18 voturi pentru excludere, era nevoie de minim 15.
Tinand cont ca diferenta dintre DA si NU e nesemnificativa, se amana deznodamantul pana la o eventuala prima recidiva, o prima expresie jignitoare indiferent cui i s-ar adresa.
Atunci se va actiona fara alta atentionare!

un Finut

Citat din: romikele din Aprilie 21, 2017, 07:56:14 AM
Votarea s-a incheiat, avem 18 voturi pentru excludere, era nevoie de minim 15.
Tinand cont ca diferenta dintre DA si NU e nesemnificativa, se amana deznodamantul pana la o eventuala prima recidiva, o prima expresie jignitoare indiferent cui i s-ar adresa.
Atunci se va actiona fara alta atentionare!
Mulțumim pentru îngăduință atât eu cât și nasu nu căutam sa provocam scandal pe forum mai ales ca ii cunoaștem pe fiecare cât de apicultori sunt .Pe Dragoș nu l-am jignit am spus lucruri reale despre selecția lui si sincer nu văd unde e jignirea ca doar n-am înjurat.Cu tot respectul as vrea sa știu ce considerați dv "expresii jignitoare" ca sa știu pe viitor la ce sa m-a aștept.Cu stima, finutzu și nasu.

vranceanul

 ' ........ mai ales ca ii cunoaștem pe fiecare cât de apicultori sunt .' Ia spuneti voi, cat de apicultor sant eu?. Consider o jignire sa vorbesti despre oameni pe care nu-i cunosti.
Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

undragutz

Citat din: vranceanul din Aprilie 21, 2017, 10:09:23 AM
' Ia spuneti voi, cat de apicultor sant eu?.

Vad finu nu este ON si incerc sa i-ti raspund eu.

Din postarea asta a dumitale :
Citat din: vranceanul din Martie 19, 2017, 08:10:16 AM
am vrut sa-ti ofer GRATIS matci de Carpatina nascute intr-o  rezervatie naturala departe de alte stupine, dar asta-i treaba mea. La cat esti de 'priceput' am zis sa nu-ti poluiez stupina cu Carpatine si dupa aceia sa-mi aud vorbe.
Daca ai matci de carpatina "nascute" esti mai mult ginecolog decit apicultor.
In plus daca sunt si "matci de Carpatina" nascute si intr-o "rezervatie naturala" imi aduci aminte de Dragos cel care face selectie tot la carpatina pura .

Citat din: vranceanul din Martie 17, 2017, 12:42:40 PM
Eu le-as lua ramele cu miere, dureaza cateva secunde, ca sa le oblig sa traga siropul. Cu pulverizatul nu faci mare treaba.

Cu metoda dumitale de a le obliga pe albine sa ia siropul , m-ai uimit.
Da fuguta matale, la OSIM, si breveteaza ca acolo am inteles ca accepta orice ideie .
La mine "citeva secunde" doar sa numar stupii .

Domnule Vrinceanu, va rog sa luati ca o gluma nevionavata postarea mea m-ai ales ca si eu si dvs suntem pensionari .
Dar prea va mininca schinarea :
Citat din: vranceanul din Aprilie 21, 2017, 10:09:23 AMIa spuneti voi, cat de apicultor sant eu?

=))