Sanctiuni

Creat de romikele, Martie 12, 2012, 07:45:50 AM

« precedentul - următorul »

Closcutz

De ce sa fie exclusi? Mie nu mi s-a parut ca au jignit pe careva! Cat priveste deserviciile aduse apiculturi...chiar mi se pare exagerat!

romikele

Citat din: filip din Aprilie 18, 2017, 01:45:37 PM
Eu consider ca nu trebuie exclusi,au postat in limite rezonabile.Altfel se interpreteaza ca o razbunare din partea lui Dragos,Puisoru si Romikele e cel care pune in aplicare verdictul.
De ce spui prostii? Să mă răzbun pe cine? Eu am fost singurul care nu a dat curs cererii până acum, de aceea am și pus sondajul.
Dacă m-ai văzut la față crezi că mă cunoști? Te înșeli amarnic...

romikele

Citat din: Closcutz din Aprilie 18, 2017, 02:52:06 PM
De ce sa fie exclusi? Mie nu mi s-a parut ca au jignit pe careva! Cat priveste deserviciile aduse apiculturi...chiar mi se pare exagerat!
De jignit l-au jignit în mod repetat pe Dragoș.
Aici nu e forum de bășcălie, ci de apicultură.
Căutați o informație de interes apicol postat de aceștia, poate mie mi-a scăpat...
Iar decizia nu îmi aparține, am postat în urma mai multor sesizări de la diverși membri.
Din partea mea, să posteze sănătoși, în curând expiră perioada plătită pentru găzduire, dacă nu vor intra noi sponsorizări, totul se închide.

filip

#18
Dragos nu e un" sfintisor"poate il intrebi pe Birau presedinte SAR la Gorj ce a patit cu el.
http://www.youtube.com/watch?v=2j_U1z3VDII
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

romikele

Indiferent de situație nu permit să se mute pe forum conflicte personale.
Acolo a fost o confuzie de nume de utilizator.

filip

Citat din: romikele din Aprilie 18, 2017, 03:45:15 PM
Indiferent de situație nu permit să se mute pe forum conflicte personale.
Acolo a fost o confuzie de nume de utilizator.
Da am inteles,nu stia ca Giovanni e Birau presedinte in sindicat la Gorj.Explicatii penibile.
Daca nu era presedinte in SAR nu-si cerea scuze Dragos,asta se vede si din exprimarea scuzelor.... :D
http://www.youtube.com/watch?v=BgbN3BfRmyA
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

G. Iulian

#21
Celălalt "Gyovani" nu posteaza filme pe youtube, este un om deosebit, sigur nu a fost vorba de vreo confuzie.

dan sebastian

Nu vad sensul excluderii userilor fara nume real, pt ca o sa faca alte conturi.
Asa macar stim cu cine avem de-a face.
Uneori mai radem de intepaturile lor.
Cine are sange in instalatie oricum posteaza cu nume real, nu se ascunde in spatele unui pseudonim.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

MirceaCalin

Votez "NU", deocamdată !

undragutz

Ca mai glumim si noi sper sa nu se supere careva, dar printre rinduri atit eu cit si UN FINUT  spunem cum stim si vedem noi apicultura .
Nu postam cu rautate .
Poate unora, pe care ii mai intrebam de una de alta li se pare ca vrem sa ii faultam, dar ii faultam prieteneste.
Noi nu faultam cu rautate sa meritam a fi exclusi dupa forum .
Cred ca putina gluma  nu strica nimanui .

Citat din: romikele din Aprilie 18, 2017, 01:31:20 PM
Comisia de disciplină a Apiardealului s-a întrunit online și offline și în urma postărilor în zeflemea și bășcălie, fără aport în dezvoltarea apiculturii românești a userilor un Finut și undragutz, cu iz de clonă, a hotărât excluderea lor de pe forum.
Totuși, am decis să cerem părerea și celorlalți membri, iar dacă se vor întruni minim 15 voturi pentru excludere, aceasta se va pune în aplicare.

Nu prea stiu cum este treaba cu acest forum .
Aud aici de Comisia de disciplina .
Cred ca nu este un instrument de indepartare a celor incomozi .
Sincer nici nu stiu care ar fi limita disciplinei pe forum.

Nu pot incheia decit in stilul care m-a consacrat pe acest forum .
Dl-e Romikele in luarea unei decizii va rog sa nu numarati voturile ca turcul Erdogan .
Si nici ca turcul nostru  :http://www.youtube.com/watch?v=IlSA14g7M3E

stefan1

 @un Finut și @undragutz ar fi fost bine sa nu va ascundeti identitatea. Asta v-ar face mai retinuti in unele postari. Eu va consider oameni inteligenti, dar putin prea mistocari. E adevarat ca si un ton glumet este de multe ori de dorit, dar cand gluma se ingroasa nu mai e bine. Iarasi jignirea unor forumisti este interzisa de regulament si indeparteaza unii forumisti. Personal cred ca pentru atmosfera de pe forum nu e bine sa spunem toate lucrurile chiar daca unele pot fi adevarate. Sunt alte locuri unde se pot transa unele contradictii.
  Daca conteaza parerea mea, eu sunt de parere de a ramane pe forum, dar sa se gandeasca mai des la zicala:"Ce tie nu-ti place/ Altuia nu-i face!"
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

tinumaftei

Citat din: stefan1 din Aprilie 19, 2017, 03:21:41 AM
@un Finut și @undragutz ar fi fost bine sa nu va ascundeti identitatea. Asta v-ar face mai retinuti in unele postari. Eu va consider oameni inteligenti, dar putin prea mistocari. E adevarat ca si un ton glumet este de multe ori de dorit, dar cand gluma se ingroasa nu mai e bine. Iarasi jignirea unor forumisti este interzisa de regulament si indeparteaza unii forumisti. Personal cred ca pentru atmosfera de pe forum nu e bine sa spunem toate lucrurile chiar daca unele pot fi adevarate. Sunt alte locuri unde se pot transa unele contradictii.
  Daca conteaza parerea mea, eu sunt de parere de a ramane pe forum, dar sa se gandeasca mai des la zicala:"Ce tie nu-ti place/ Altuia nu-i face!"
Care drăguț și finuț? Că nu pare să fie decât "un"!

un Finut

Citat din: tinumaftei din Aprilie 19, 2017, 07:24:36 AM
Citat din: stefan1 din Aprilie 19, 2017, 03:21:41 AM
@un Finut și @undragutz ar fi fost bine sa nu va ascundeti identitatea. Asta v-ar face mai retinuti in unele postari. Eu va consider oameni inteligenti, dar putin prea mistocari. E adevarat ca si un ton glumet este de multe ori de dorit, dar cand gluma se ingroasa nu mai e bine. Iarasi jignirea unor forumisti este interzisa de regulament si indeparteaza unii forumisti. Personal cred ca pentru atmosfera de pe forum nu e bine sa spunem toate lucrurile chiar daca unele pot fi adevarate. Sunt alte locuri unde se pot transa unele contradictii.
  Daca conteaza parerea mea, eu sunt de parere de a ramane pe forum, dar sa se gandeasca mai des la zicala:"Ce tie nu-ti place/ Altuia nu-i face!"
Care drăguț și finuț? Că nu pare să fie decât "un"!
Nu bre nea Tinule suntem doi,finu și nasu.



maximotgv

Citat din: romikele din Aprilie 18, 2017, 01:31:20 PM
Comisia de disciplină a Apiardealului s-a întrunit online și offline și în urma postărilor în zeflemea și bășcălie, fără aport în dezvoltarea apiculturii românești a userilor un Finut și undragutz, cu iz de clonă, a hotărât excluderea lor de pe forum.
Totuși, am decis să cerem părerea și celorlalți membri, iar dacă se vor întruni minim 15 voturi pentru excludere, aceasta se va pune în aplicare.
Foarte bine! Nu au postat nimic constructiv, doar bascalie ieftina!

ionel07196555

Citat din: undragutz din Aprilie 18, 2017, 08:54:56 PM
Ca mai glumim si noi sper sa nu se supere careva, dar printre rinduri atit eu cit si UN FINUT  spunem cum stim si vedem noi apicultura .
Nu postam cu rautate .
Poate unora, pe care ii mai intrebam de una de alta li se pare ca vrem sa ii faultam, dar ii faultam prieteneste.
Noi nu faultam cu rautate sa meritam a fi exclusi dupa forum .
Cred ca putina gluma  nu strica nimanui .

Citat din: romikele din Aprilie 18, 2017, 01:31:20 PM
Comisia de disciplină a Apiardealului s-a întrunit online și offline și în urma postărilor în zeflemea și bășcălie, fără aport în dezvoltarea apiculturii românești a userilor un Finut și undragutz, cu iz de clonă, a hotărât excluderea lor de pe forum.
Totuși, am decis să cerem părerea și celorlalți membri, iar dacă se vor întruni minim 15 voturi pentru excludere, aceasta se va pune în aplicare.

Nu prea stiu cum este treaba cu acest forum .
Aud aici de Comisia de disciplina .
Cred ca nu este un instrument de indepartare a celor incomozi .
Sincer nici nu stiu care ar fi limita disciplinei pe forum.

Nu pot incheia decit in stilul care m-a consacrat pe acest forum .
Dl-e Romikele in luarea unei decizii va rog sa nu numarati voturile ca turcul Erdogan .
Si nici ca turcul nostru  :http://www.youtube.com/watch?v=IlSA14g7M3E
Cam asta e tot .
Ceva albinii aveti ?
Voicu Ion Calarasi