buletinul apicol al lui marinlm64

Creat de marinlm64, Octombrie 30, 2011, 09:28:09 PM

« precedentul - următorul »

stefan1

  Hristos a inviat!
  Multumim ca ne faceti partasi la necazurile si bucuriile voastre!
  Ai avut bun spirit de observatie, sa sesizezi pe drum acea problema la roata! Daca nu, putea sa se intample mai rau...  M-a impresionat ca si atunci ati mai avut puterea sa filmati intamplarea si sa aratati si altora ca la pastoral pot interveni fel de fel de probleme.
  Cred ca ai fi putut sa fii si un regizor bun. Stii sa filmezi imagini sugestive si din cateva imagini sa transmiti multe emotii!
  Felicitari!
 
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

Kiwi Bee

Stefane, Marin filmeaza si la nunti.  :bravo: Marin

ciucur

Citat din: stefan1 din Mai 20, 2016, 02:30:46 AM
   Cred ca ai fi putut sa fii si un regizor bun. Stii sa filmezi imagini sugestive si din cateva imagini sa transmiti multe emotii!
  Felicitari!

Si eu urmaresc cu atentie filmele puse de nea' Marin. As adauga pe langa abilitatea de a filma si partea de sunet. Alege bine melodiile din fundal.
Mie imi place altceva in filmarile lui nea' Marin. Tinerii din ziua de azi (printre care si eu desi nu mai is chiar asa de tanar) ar putea sa se inspire ce inseamna respectul si iubirea fata de sot/sotie si ce inseamna cu adevarat o familie.
Fara acestea de care nu se pot realiza lucrurile vazute in filmulete.
Nimic nu se pierde, totul se transforma.

oroles

Citat din: ciucur din Mai 20, 2016, 12:31:24 PM

Mie imi place altceva in filmarile lui nea' Marin. Tinerii din ziua de azi (printre care si eu desi nu mai is chiar asa de tanar) ar putea sa se inspire ce inseamna respectul si iubirea fata de sot/sotie si ce inseamna cu adevarat o familie.
Fara acestea de care nu se pot realiza lucrurile vazute in filmulete.
La ce te referi, la faptul ca a lasat-o pe Mari sa se duca acasa cu colegul stupar? :) =)) :rotfl:
(E o gluma si trebuie tratata ca atare! Sper sa nu ma ia la "bestelit" nea Marin.)

De acord cu tot ce ai spus! Eu cred ca nea Marin are si ceva sange de neamt. Se vede ceva rigurozitate si precizie la el si din cand in cand mai foloseste si ceva cuvinte nemtesti ("lapte prau"), cel mai probabil datorita influentelor ocupatiei austro-ungare. Din ce am vazut eu colegii care i-au venit in ajutor erau majoritatea romani. Doar unul cred ca era sarb (sau cel putin asa am dedus eu). Asta e cea mai buna dovada ca si in Serbia pot conlocui in pace mai multe etnii. Noroc ca nu au asa multi unguri acolo. :)
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

ioanardelean55

Noroc ca nu au asa multi unguri acolo. :)

Ce vrei sa spui cu asta !, unguri nu sint tot oameni ca si noi ? vrei sa spui ca romanii sint mai buni ?

oroles

Citat din: ioanardelean55 din Mai 20, 2016, 09:28:44 PM
Noroc ca nu au asa multi unguri acolo. :)

Ce vrei sa spui cu asta !, unguri nu sint tot oameni ca si noi ? vrei sa spui ca romanii sint mai buni ?
Nu, ba chiar ii apreciez pentru unele lucruri: stiu sa isi vanda marfa mai bine decat noi. In secuime daca vrei un kurtos dai 10 RON desi la cata materie pun (aluat, zahar, carbuni etc) cred ca era de ajuns un 5-6 ron cu un profit bunicel. La fel si cu mierea. Daca opresc masina si ma dau cumparator imi vehiculeaza niste preturi de raman interzis. Ungurii sunt buni dar vorba unui profesor universitar neamt: sunt prea extremisti. Au o singura frustrare: Ungaria Mare.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

marinlm64


NYK74

Foarte frumos Marine, de fiecare dată cind văd filmatele puse de tine îmi aduce aminte de anii petrecuți in Serbia.
Iese carnea bună făcută la acel dispozitiv tip rotisor. Din ce vad cam slab cu bagrinul si la voi anul ăsta.  :hi:

MirceaCalin

"...L-o'mpuns pră cînili albina şî cînd îl împunje el numa' să tăvăleşce..."

(Ce bine şi arhaic sună !!!)

cornelioandanciu

Oameni care stiu sa traiasca frumos. Va multumim .
Va salut.

balasbebe

As dori sa stiu la acel pavilion cum se face aerisirea cand pleci in pastoral.

marinlm64


marinlm64

Multam frumos pentru ce mati scris tuturor stuparilor ...eu sant roman venit din Sacalazul banatean de langa Timisoara...stramosi mei or venit cu niste sute de ani in urma ,in Torac .... si an familie santem toti romani numai ce Mari este jumace unguroaica de pe tata  :)  :hi:

romikele

Marine, multumim pentru tezaurul apicol pe care ni-l prezinti cu atata pasiune si arta, sanatate maxima tie si familiei tale frumoase, si sa nu-ti pierzi speranta, Dumnezeu va avea grija de stupari ! Vom recupera la floarea soarelui !!!

Si o rugaminte, cand postezi linkul cu filmul de pe youtube, la https sterge ultima litera (s) pentru a se vedea pe forum direct playerul youtube, ca mai jos:
In loc de:
https://youtu.be/9Zq_Szz1oKw
trebuie:
http://youtu.be/9Zq_Szz1oKw

Multumesc!

marinlm64