buletinul apicol al lui marinlm64

Creat de marinlm64, Octombrie 30, 2011, 09:28:09 PM

« precedentul - următorul »

stefan1

  Urmaresc cu aceeasi placere frumoasele tale videoclipuri, Marine. Vad ca din pacate si la voi se admit acele tratamente la floarea-soarelui, care omoara atata albina. Din pacate nu numai nectarul, dar cred ca si polenul contine acea blestemata de substanta si si urmatoarea generatie va fi afectata. Mare pacat! Altfel am vazut intr-un videoclip de mai inainte ca ai avut totusi anul asta culesuri bune. Erau faguri si in 'nucleuse' cu multa miere proaspata, adunata de o mana de albine, ca in anii buni!
  Sa dea Domnul o toamna buna si sa se poata reface populatia stupilor, pentru o buna iernare!    :hi:
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

marinlm64

#1546

marinlm64

 da ..anu asta o fost cules bun si la una si la alta.. dar ar fi fost si mai bun daca mas fi tinut dupa ele intra aceste doua pasuni dar asta e ,mai si la mine scapata vro data..multam frumos stefan 1 ...sanatace la toti stuparii

marinlm64


marinlm64


Kiwi Bee

In filmuletul "Ceruirea pipirigului" folosesti ceara de albine? In film la minutul 3:00 se vede mai de aproape si mi sa parut sa fie parafina(de lumanare), dar poate ca gresec eu. In film se vad piacturi de ceara linga cutia de conserva si se vede ca este alb si ma asteptam sa fie mai galben.

oroles

Nea Marine, cand  e facut filmuletul? Am vazut ca ai pus titlul la film "Tratarea cu fum in august la albine 2015". Dupa ce imi arata mie calendarul suntem in 31.07.2015
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

MirceaCalin


tuturicius

Acuma ne apucam sa o facem pe detectivii de doi lei pe filmele lui nea' Marin???
Salutare nea' Marine si pace la toata lumea!
Mi-e drag sa te aud vorbind ca  parca o aud pe buna mea de la Timisoara. Tri fartat la doua ... Pe bunul meu il tin minte mai putin ca a murit si mai demult. El a crescut in Banatu' Sarbesc pana la 18 si apoi a venit in Romania. De la el am numele meu Tuturici.
:hi:

marinlm64

eh acum voi ma luati si la data carei pe calindar ...daca am gresit asta nui important nimic e important sa faci atacea tratari cace iti spun la film si daca prima este in  29 sau 31 iulie si cele 4 tratari  sant in august... e inportant sa faci in luna august acum daca esti o zi sau doua naince de 1 asta e ....si daca gresesc in film ca spun august in loc de iulie nici asta nare nici o importanta ,nu pot acum sa fac alt film ca va dati seama daca e greseala ...si asa imi pierd multa vreme la filmele astea ...sanatace ,si numai bine

cornelioandanciu

Domnu Marin, nu va pierdeti vremea absolut deloc .Foarte multi avem de invatat din filmele dumneavoastra. De exemplu eu anul asta am bagat matcile neimperecheate in nuclee asa cum am vazut la dumneavoastra, stiam si eu ca se pot introduce naclaite in miere, dar mi s-a parut tare greu, ma ungeam de miere, apoi ungeam si nucleele, nu imi dadea prin cap sa folosesc si o lingurita. Apoi am facut exact cum am vazut la dumneavoastra, au fost acceptate toate.
Mai departe nu am mai reusit lucrarea, ca eu sint plecat mult timp de acasa. Am facut niste nuclee mai mari, ca sa nu roiasca pana ma intorc eu, dar s-au depopulat. Am pierdut din vina mea 14 regine !
Urmaresc cu mare placere filmele dumneavoastra.
Va salut.

marinlm64


dan sebastian

Ați folosit osb gros. De câți mm este?
Foarte rezistente vor fi dacă le dați cu ulei de in și le vopsiți ulterior.
Îmi place ca sunt bune și pt iernare.
Numai bine !
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

marinlm64

usb este de 18 mm si lam vopsit cu farba nuiam dat cu ulei de in finca aceste nuclee sant planuite din mai sau inceputu lu iunie si pana la inceputu lu august atat ...nu o sa iernez nici odata ...

Calin Catalin

Deci schimbati modul de stuparit.
Faceti dumneavoastra roii ca sa nu mai plece ei din lada si toamna ii bagati la loc sa fie familiile cat mai tari si anul urmator ii puteti face iarasi devreme. Ce alte modificari ganditi sa faceti?
"Cuvintele sunt ca albinele: unele fac miere, altele te inteapa"- Bisanne de Soleil
https://www.facebook.com/