buletinul apicol al lui marinlm64

Creat de marinlm64, Octombrie 30, 2011, 09:28:09 PM

« precedentul - următorul »

marinlm64


andreiu

Domnule Marin,

Mai inainte putin " am zburat " cu satelitul pe deasupra satului dumitale si am observat ca scoala se numeste George Cosbuc, aveti o strada Horia Closca si Crisan, alta Tudor Vladimirescu, stadionul se chiama Progresul. Imprejurul localitatii paminturile sunt toate lucrate foarte bine. Strazile sunt toate drepte si perpendiculare una pe alta ca la americani. Satul este pur romanesc, sau amestecat si cu sarbi si apropoo, aveti familii de tigani?

johnysibiu


marinlm64


marinlm64

din istoria stupăritului -extrasu mieri...

tassevasi

 Marine  pt ca stiu ca nu citesti decit pagina ta  iti pun aici un filmulet cu o realizare si tehnologii moderne .
   :) Spun-mi si mie cum au pus camera pe albina ,de au filmat in zbor pina la floare  ? :)
Les abeilles et leur reine - Reportage

marinlm64

un film foarte bun ,dar camera nu stiu cum or puso.. stiu că sunt camere video destul de mici dar dacă ar fi fost montată pe toarace aş fi crezut că i filmat de  cameră   ,dar asta totuşi cred căi trucaj .mulţam de film ..sănătace ....

marinlm64


KTA-APIDORNA - Ski

Citat din: marinlm64 din Martie 14, 2013, 04:34:34 PM
Fagurii artificiali după presă trebuie spălaţi
Nea Marin, eu imi cer scuze pt ca in video meu nu am explicat ca eu schimb foile de ziar cu altele uscate si de 3-4 ori, iar dupa ce vad ca foile de faguri is uscate, le scot foile de ziar...asa am invatat si eu de la alti stupari", care asa faceau de ani buni si eu de vre-o 5 ani...deci concluzia e ca eu le schimb des foile de ziar....te-asi ruga nea Marin sa faci un video cu foile cum le speli si cum le usuci mai apoi, sa incerc si eu pe viitor daca nu ne ia prea mult timp, numai asa prin comunicare reusim sa ne facem treaba mai usoara...Sanatate !!! %%- :hi:
bucură-te de ce ai,nu fi nefericit pentru ce nu ai!(dar nu fi leneş!) KTA -SKI  0745789006 /mess:[email protected]  http://foreverapi.sunphoto.ro/

marinlm64

#879
Presarea fagurilor artificiali.

iată filmu la sfârşitu filmului arăt cum le spăl şi le şterg cu ştergura (prosopu )unui jos pe masă iar unui în mână la mine şi pe urmă pun foaia (ziaru ) .eu fac faguri artificiali în februarie şi poate în camera aia e frig nusencălzeşte acolo şi de aia or mucegăit nustiu dar ,ştiu că în viitor o sa le fac tot aşa cum am facut la filmu asta ...după 4-5 zile schimb măi odată ziaru pun uscat ...sănătace...

KTA-APIDORNA - Ski

Citat din: marinlm64 din Martie 23, 2013, 08:53:07 AM
Presarea fagurilor artificiali.

iată filmu la sfârşitu filmului arăt cum le spăl şi le şterg cu ştergura (prosopu )unui jos pe masă iar unui în mână la mine şi pe urmă pun foaia (ziaru ) .eu fac foile în februarie şi poate în camera aia e frig nusencălzeşte acolo şi de aia or mucegăit nustiu dar ,ştiu că în viitor o sa le fac tot aşa cum am facut la filmu asta ...după 4-5 zile schimb măi odată ziaru pun uscat ...sănătace...
Da nea Marin, am urmarit filmul intre timp si am vazut cum sta treaba cu spalatul foilor, e foarte bine si asa, insa dupa ce se lasa la scurs tot i-i bine de pus vre-o cateva zile si foi de ziare intre ele...si desigur de tinut intr-o camera la cald...nu la rece ca din cauza aia nu s-or uscat ele si-o mucegait... sanatate si sa ne stim de bine !!! %%- :hi:
bucură-te de ce ai,nu fi nefericit pentru ce nu ai!(dar nu fi leneş!) KTA -SKI  0745789006 /mess:[email protected]  http://foreverapi.sunphoto.ro/

marinlm64


marinlm64



bismark

   Marine si la tine a venit iarna grea? ca pe la mine am crezut ca ma ia vijelia cu totul.Cred ca nu mai mincam fructe anul asta. Si eu stau linga soba si ascult muzica populara.Afara nu se poate lucra.Cum se face un pic mai bine incep lucru la vie.Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/