buletinul apicol al lui marinlm64

Creat de marinlm64, Octombrie 30, 2011, 09:28:09 PM

« precedentul - următorul »

marinlm64

Mierea ce o trag din ramu de sus cu toace că no căpăceste nui bai că este folosită mai întâi si najunge să se strice din cauza umezeli din ladă ....albina şo format  cuibu si nui bine săl strici acum ,numa dacă nare defel miere pe ram atunci scoatel sil strînge sau pui altu dar de puiet cu cunună de miere ...sănătace...

marinlm64


Donbazil

Sal'tare!
Faina treaba, numa una-i bai......Cand am chemat sotia sa-i arat cat lucra Mari, o inceput sa iti zica vreo doua de dulce......Ca prea mult puni muierea sa lucre.....Io am tacut ca atata-m trebuia sa mai daschid gura sa te apar.....Ca vigeam io.... =)) :rotfl: =)) :rotfl: :D
Sal'tare!
Donbazil - Faget


marinlm64


desprealbine

#679
Citat din: Donbazil din Noiembrie 19, 2012, 12:15:09 AM
Sal'tare!
Faina treaba, numa una-i bai......Cand am chemat sotia sa-i arat cat lucra Mari, o inceput sa iti zica vreo doua de dulce......Ca prea mult puni muierea sa lucre.....Io am tacut ca atata-m trebuia sa mai daschid gura sa te apar.....Ca vigeam io.... =)) :rotfl: =)) :rotfl: :D
Sal'tare!
Donbazil - Faget
a mea nevasta nici nu stie ca albinele fac miere ea crede ca fac direct bani

desprealbine

o prietenie cu doamna mari i ar prinde bine

marinlm64

spunei să se anunţe la Mări când scoate mierea  :rotfl: :hi:

desprealbine

acum ca a ti mai vazut si pe net deastea cu albine as vrea sa va intreb
cam cum vedeti dv o apicultura asa moderna
cam cum ar trebui sa fie

marinlm64

ca să avem o apicultură modernă măi întâi ne trebuie bani ,şi pentru aia ne trebuie un preţ bun la mierea (din păcace la noi e preţu mic la miere) după aia să alegem dar vrem să fim profesionişti sau hobişti ,trebuie multă muncă şi stinţă .pe net văd de toace şi dale bune dar şi dale......vai şi amar ,aşa că eu am spus întrun film, să nu vă loaţi după tot apicultoru că nui bine ci alegeţii pe cei buni (dacă sânt)...sănătace şi numai bine

orbanstefan64


desprealbine

i mi este asa drag sa va aud vorbele
la dv s a pastrat ceva asa autentic
la noi nu mai este

exarhu

Felicitari d-l Marin!!!!!!!!!
Iernare usoara! :hi:
:bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz:
da

marinlm64

torţâli lu Mări ....ce pot face mâinile lu Mări , nu numa să fărbuie şi să scoată mierea   :smile:

mape 48-petru manea


bee_lover