Este totusi un forum de apicultura fara cenzura?

Creat de balas, Mai 24, 2009, 10:07:13 PM

« precedentul - următorul »

balasbebe

Eu am venit si pe acest forum din mai multe motive. Cei bineintentionati, si cu pasiune pentru apicultura, ma cunosc destul de bine. Nu am ganduri rele, decat cele normale pentru aceste fiinte minunate si indragite, numite albine, cu matca si trantori. ce este mai frumos decat sa vezi o rama plina de miere, oua larve si neagra de albine?.. Pentru multi a devenit o pasiune, chiar daca nu au albine, studiaza sau intrba cate ceva
  Cei care au acces la internet, intra pe un forum de apicultura, si vad cum suntem unii stuparii tratati ce o sa mai inteleaga? Oare este o situatie normala, sau anormala?
  De ce trebuie sa fiu luat tot timpul la misto, de unii logati aiurea, si frustati?
Vreau sa vad daca acesti indivizi sunt stupari, care vor sa citeasca sau sa ma scoata cu o identitate dubla pe tusa.
Nu o sa le dau satisfactie, si o sa scriu, cat o sa am timp, si unde o sa doresc eu.
In poza sunt 2 butoaie, pentru apa. Intr-unul este apa, in celalat nu este. Daca va este sete luati din cel cu apa, daca nu va este sete, pentru voi este si unul gol, sa nu va obositi prea tare.
Cel plin cu apa, este pentru cei care ma indragesc, iar cel gol, este pentru cei care dau oricum apa la moara. sa stea la rand pan ase umple cu apa si pentru ei. Fantana pentru ei a secat demult.

balasbebe

Am uitat este si un bazin din inox, del ao masina de spalat, acolo ma spal eu dupa ce ies de aici de pe forum sa fiu curat, de cei care ma improasca cu noroi. Pentru atata mai este inca apa.

balasbebe

#2
In aceea oala strang furtunul sa nu se faca alge pe el, dar si gunoiul pe care-l gasesc pe acest forum.
Poate sa fie loc si de mai bine, dar pana atunci eu sunt inventiv, si gasesc solutii la orice.
Pana aunci salutari dinspre stupina. Poate ma astepta din nou un roi.
Unul vreau sa-l ofer gratis, pentru CRINUL, sa aiba si el albine, daca tot este pe aici pe acest  forum, sa se aleaga si el cu ceva. Altceva mai bun pe aici nu are de castigat.

D006

Vazand poza 3 banuiesc ca ai si un parau pe langa stupina?
Daca e asa esti foarte norocos.
Apropo de cenzura,iti place pagina mea pe stuparitul?...Inca mai era acum vreo 2-3 luni.La intrebarile mele...... ati inventat....taragotul.Nu inteleg pretentia de a te face cunoscut,cand eu scriu una si maine gasesc....doua..Dupa cum se vede am ramas acolo unde .....POSTAREA RAMANE POSTARE...indiferent daca spun adevarul sau bat campii.Aici imi este respectata opinia.Nimeni nu e perfect ,asa ca invatam unii de la altii, excluzand multe criterii de selectie (prieteni sau dusmani).

D006

nene balas, dar mizeria si minciuna de dincolo in care butoi o mai speli? mai ai unul pe care nu l-ai aratat?
incearca sa nu mai joci rolul de jandarm si cred ca ai putea sa devii un coleg simpatic. :hi:

balasbebe

Cristi, la inceput si tu ai fost jandarm cand eu eram incepator la scris. Am vazut ca pari om serios, pana ti-ai sters taote postarile, sau aproape toate ca te-ai plctisit de atata sters. De la tine ce sa inteleg?

D006

Citat din: cristi x
incearca sa nu mai joci rolul de jandarm si cred ca ai putea sa devii un coleg simpatic. :hi:
Nu este un joc ci asa este el.
A incercat sa schimbe blana dar fara succes.
Este un individ care oricum ar intoarce-o cabd ia ceva bautura isi arata colti de lup al fostei generati.

balasbebe

Blana poate ai incercat sa o schimbi tu, cand ai plecat din Romania. Multi oameni si-au gasit loc pe aici si sunt bine, merci. Vad ca degeaba ai plecat ca nu ai invatat nimic. Ai plecat sa-ti fie de bine. Lasa-ne pe noi in pace sa ne vedem de stuparit  si de ziua de maine.
Ma luati toti din toate partile, ca nu mai pot sa scriu 2 cuvinte si despre albine.
Sa va fie rusine, ca sunteti pe un forum de apicultura. De fapt nu stiu ce cautati pe aici. Dac aveti chef de a va lega de stuparii care vor sa salveze apicultura nu aveti decat. Se distruge tot in tara asta. De ce? Peste tot este numai birocratie, numai contre, orice in afara de ceva constructiv.
:hi:  :hi:  :hi:

D006

Citat din: balas
1. Blana poate ai incercat sa o schimbi tu, cand ai plecat din Romania.
2. Multi oameni si-au gasit loc pe aici si sunt bine, merci.
3. Vad ca degeaba ai plecat ca nu ai invatat nimic.
4. Lasa-ne pe noi in pace sa ne vedem de stuparit  si de ziua de maine.
5. Ma luati toti din toate partile,
6. ca nu mai pot sa scriu 2 cuvinte si despre albine.
7. Sa va fie rusine, ca sunteti pe un forum de apicultura.
8. De fapt nu stiu ce cautati pe aici.
9. Dac aveti chef de a va lega de stuparii care vor sa salveze apicultura nu aveti decat.
10.  Se distruge tot in tara asta. Peste tot este numai birocratie, numai contre, orice in afara de ceva constructiv.
1. Aici e suficient de cald ca nu e nevoie de blana.
2. Bine mersi sunt si eu si chiar e distractiv cu matale pe aici.
3. Sa gasit cine sa vb de invatat. Am uitat deja cat ai stiut tu si tot satul tau toata viata ta. Asa ca capitolul invatat mai bine mergi pe burta.
4. Te-am oprit eu? Te-a oprit careva?
5. Ai vrea tu. Nici in vise nu te ia nimeni.
6. Serios!!!! De cate ori ai scris de albine a fost la locul nepotrivit. Eu banuiesc ca tu scri dupa cateva pahare zdravene.
7. Este ceva rusinos? Cate degete ai?
8. Multi isi pun intrebarea asta cand se gandesc la matale.
9.  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl: O viata intreaga nu ai produs nimica folositor societati si acuma salvezi APICULTURA.  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:
10. TU si genaratia ta au facut mai rau decat oricine si orice acelei tari. Si acuma va opuneti libertati si oricui vrea libertate constructiva.

balasbebe

Mai dar chiar nu sunteti putini. Acel leu din oglinda vi se potriveste de minune. Umblati in haita, golani de forum ce sunteti. Spuneti ceva despre albine, ca doar este un forum de apicultura. Atacati, ca doar nu dati cu parul.
Cei care ma cunosc, stiu cate pahare beau eu de alcool. Pentru voi totul este posibil.
Sa va fie rusine, si rusine domnului moderator, ca nu intervine, sa puna o data capat acestei mojicii de haita care s-a creat.
Cred ca si moderatorul acestui forum va aproba. Si el este un stupar, chiar daca are doar cateva familii de albine.
Nu fac apel la nimeni, eu singur o sa dau cu voi, cum cred de cuviinta, o data si o data tot o sa va potoliti. Pacat ca ne vad prea multi la ce nivel a-ti ajuns.
Asa sa fie oare un forum de apicultura?
Nu plek de aici, caci v-ati atinge marsavul scop.
  :hi:  :hi:  :hi:

andrei_salaj

terminati bre..ma manca destele...ce aveti?
ati fost macar vreodata la acest domn sa vedeti rezultatele apicole pe care le are?
atunci de unde  pana unde va luati de nadragi cu el??
eu am fost si stiu ce fel de om este...nu la fel pot sa afirm si despre voi...un frustrat si un necunoscut..va rog eu.....e un forum despre albine....si Dumneata nu ai postat in momentu de fatza aproape nimic....despre ele...ma intreb...Cine esti?Biet om ratacit pe net?scuza-ma de limbaj...dar nu ma pot abtine....chiar ca e o mojicie...sa va fie de bine...oricum nu aveti nici o valoare.
P.S.presimt ca sariti ca arsi si incepeti cu:
1.
2.
3.
4.
5.
............... :zzz:
Sa fiti iubiti...daca nu de albine...atunci poate de vecini :smile:

D006

dupa ce se vede in avatar te poti lua de mina cu el , dute si tu la stupine moderne si apoi trage concluzii.

andrei_salaj

nu am decat 19 ani...ce sa fac acolo?acum invat apicultura..
P.S.macar eu am curajul sa pun o poza cu umila mea stupina....poate ma uimesti si D-ta cu ceva familii de albine.

D006

Tinere o voi face la timpul potrivit iar acum i-ti sugerez (fiind-ca esti la inceput ) sa -ti alegi alt model , prieteneste i-ti spun iar cu timpu o sa te convingi singur e mult pina intri bine in sistem sa vezi si alta lume a apiculturii , cel pe care il ai acum model e depasit de mult numai ca nu vrea sa vada lucrul acesta .

D006

Scuza-ma i-ti doresc multi inainte si succes in apicultura .