Imbinari pereti laterali corpuri

Creat de silvius, Ianuarie 14, 2014, 01:56:08 PM

« precedentul - următorul »

cristian bh

Nu le fac reclama dar TIFEL se fabrica la timisoara,
au de toate,adeziv,impregnant de n nuante si culori,chituri,incolor lucios si mat,pt interior,exterior,   INDUSTRIAL. 
Doar prin magazinele si dealerii din tara :hi: :hi:

mosunick

Citat din: elvis din Ianuarie 16, 2014, 03:19:52 PM
aracet d3/d4 gasiti la firma wurth romania. am lucrat in trecut la ei e scump ca dracu dar e bun. am vandut la multi care fac usi de exterior stratificat etc si nici unu nu s-a plans si sunt ani de zile de atunci....
Cat de scump e?
Eu am folosit un adeziv de la Practiker rezistent la apa, fabricat de Moment, pe baza de aracet, si sunt multumit de el, desi pretul e de vreo 30 lei/700 grame, daca bine retin...

"There is little difference in people, but that little difference makes a big difference. The
little difference is attitude. The big difference is whether it is positive or negative." - W. Clement Stone

Karpetrusov

Citat din: cristian bh din Ianuarie 17, 2014, 09:23:12 AM
Nu le fac reclama dar TIFEL se fabrica la timisoara,
Sa inteleg ca ai lucrat cu el si esti multumit?
Ps Wurth se vinde doar in galeti de peste 12 kg.
A swarm of bees in May is worth a load of hay;
  A swarm of bees in June is worth a silver spoon;
    A swarm of bees in July isn't worth a fly.

cristian bh

Citat din: Karpetrusov din Ianuarie 17, 2014, 11:02:16 AM
Citat din: cristian bh din Ianuarie 17, 2014, 09:23:12 AM
Nu le fac reclama dar TIFEL se fabrica la timisoara,
Sa inteleg ca ai lucrat cu el si esti multumit?
Ps Wurth se vinde doar in galeti de peste 12 kg.
Da,are parametri de rezistenta,elasticitate ,pt lemn de esenta tare,fag,nuc,cires,stejar.
rasinoase la fel.
Pret in jur de 17 lei kg la galetusa de 2 kg si scade usor la cantitati mai mari
exista si la butoi de 200kg

stupvertical

Citat din: elvis din Ianuarie 16, 2014, 03:19:52 PM
aracet d3/d4 gasiti la firma wurth romania. am lucrat in trecut la ei e scump ca dracu dar e bun. am vandut la multi care fac usi de exterior stratificat etc si nici unu nu s-a plans si sunt ani de zile de atunci....

Si eu folosesc adeziv wuerth d4 , e foarte bun. Eu sunt producator de stupi si incerc sa folosesc cele mai bune metode. Clar cel mai bine e sa faci panouri din scanduri lipite cant pe cant in prese.