Scule si unelte de tamplarie pentru stupari

Creat de pharaonu75, Decembrie 26, 2010, 07:59:25 PM

« precedentul - următorul »

apivasmob

Citat din: Vyktor din Decembrie 05, 2014, 05:54:45 PM
Intrebarea mea ramanand fara raspuns,  am ales ce am crezut eu.  Ramane de vazut cat de mult ma va ajuta.

Este buna.Dar mare grija ca scula sa aiba protectia pusa cand lucrezi cu ea ca vorba lui OM " cand om da mana, sa ai toate...destele  "
Bafta
Sanatate tuturor apicultorilor

Vyktor

Citat din: un OM din Decembrie 05, 2014, 08:34:40 PM
Vezi, cand om da mana, sa ai toate...destele  :zzz:. Sanatate familiei. Ai grije la ghetute!

Asta inseamna ca trebuie sa ne intalnim inainte sa ma apuc de treaba :P
Controlai ghetele si....ioc...n ai cu cine,  toti asteapta la mine :D

dan sebastian

Sa inteleg ca ai fost cuminte si asteptai cel putin un cap de freza in ghetute ?
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

relutu

Ce spune-ti de aceasta  freza,o utilizeaza cineva?Se gaseste astazi la LIDL la 199,00 lei.

apivasmob

Citat din: relutu din Decembrie 29, 2014, 12:57:27 PM
Ce spune-ti de aceasta  freza,o utilizeaza cineva?Se gaseste astazi la LIDL la 199,00 lei.
Este buna depinde ce vrei sa faci cu ea.(nu este profesionala)
Sanatate tuturor apicultorilor

relutu


bismark

   Daca inveti sa o minuiesti bine poti face cu ia chiar si mobila, avind in dotare freze de diferite forme.Eu am 2 de vreo 1o ani.Una am fixat-o de masa si fac nut si feder pentru imbinari sau la stinghia ramelor canalul de introdus foita.Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

MIHALACHE

Se pot face multe cu ea:

MIHALACHE


relutu

Freza am luat-o dar sa vad unde gasesc masina de cusut,d-nu Mihalache. =))

MIHALACHE


morozan simion

eu am cumparat in urma cu 2 ani una tot de 1200 W dar de la stern, sunt foarte multumit de ea pentru ca am facut o masa si am prin-so pe ea si pot face toate operatiunile cel putin pentru executarea lazilor de stupi. o recomand cu caldura. daca o prinzi fix la o masa altfel poti lucra la ea, mult mai simplu

dan sebastian

Pune si poze si da si explicatii cum si ce crezi ca se poate imbunatatii. Am si eu tot o freza Stern si intentionez sa-i fac suport.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

andrei_georgian

d-nu Mihalache are acolo o masina combinata 2 in 1, de.. cand lucrezi poate se mai rupe o haina ceva asa ca are masina de cusut la indemana  =))
PS: am si eu o freza de mana (noname) care isi face treaba foarte bine, poti face multe cu ea  :hi:
Nu merge unde te duce drumul, mergi pe unde nu exista un drum si lasa o urma.

MIHALACHE

Se poate spune chiar 3 operatii: