stupi din poliuretan

Creat de bee_lover, Mai 03, 2007, 12:24:47 AM

« precedentul - următorul »

SPYKAL

Citat din: adrian_bz din Decembrie 02, 2013, 09:18:23 PM
la portofoliu la lucrari "finalizate" au pus si o poza furata de la americani a unei case pe care cica ar fi facut-o ei la slobozia   =))
:qp:
La cine faci referire colegule?

dredd

Citat din: SPYKAL din Decembrie 02, 2013, 09:42:14 PM
La cine faci referire colegule?

caesar mai sus a dat pagina unei firme care produce stupi din poliuretan si construieste case. rasfoind site-ul lor am gasit o poza la nelocul ei

http://www.constructii-case.wgz.ro/

SPYKAL

AAAAAAAA!!!!!!!! am vazut si eu acea poza. Ai dreptare. Si in alta ordine de idei sa cumperi un stup de la ei si apoi sa te apuci sa ii faci soclu cu fund AV si capac mi se pare o mare prostie. Si in  plus si densitatea poliuretanului este mai mica decat a celor de la Faroger. Stima si respect!!!

stefi


Zip2006

Fratilor ,as vrea sa imi cumpar 50 stupi de poleuretan numai ca ce avem pe piata sint scumpi ,stie cineva alta sursa mai ieftina adusi de afara sau sint la fel de scumpi ?

mmacreanu

Citat din: Zip2006 din Ianuarie 08, 2014, 01:34:29 PM
Fratilor ,as vrea sa imi cumpar 50 stupi de poleuretan numai ca ce avem pe piata sint scumpi ,stie cineva alta sursa mai ieftina adusi de afara sau sint la fel de scumpi ?

Stupii comercializati de Faroger sunt scumpi dar in mare parte este din cauza materiei prime folosite pentru producere. In alte tari sunt mai scumpi ...
Eu deja am vorbit sa cumpar 10 stupi luna asta si inca 10 prin luna mai, investitia este destul de mare dar m-am gandit ca timpul indelungat in care ii pot folosi (materialul este garantat 50 de ani) imi va amorsa investitia. Greutatea lor imi va menaja spatele si masina :D
Când ești mort, nu știi ca ești mort. E greu doar pentru ceilalți. La fel și când ești prost.

Zip2006

Tot la spate ma gindesc si eu ,de la o virsta trebuie sa ne menajam si in ideia de a face pavilion pe masina sint mult mai usori.

SPYKAL

Bine spus Marius.  =D> =D> =D> Subscriu si eu aici. Timpul le dovedeste valoarea. Sunt scumpi intradevar dar daca stai si calculezi cata folie si polistiren trebuie sa cumperi in fiecare an pt a izola stupii din lemn cred ca iesi mult mai avantajos. Stima si respect!!!

stefanescu

Fotografiile nu is prea clare. Cred ca o sa isi faca treaba.
O zi liniștită și cât mai puțini proști în preajmă (măcar să ne dorim!)

floricu

Cum se ierneaza cu stupi de poliuretan? se trage tavita de jos de tot? sau se lasa pusa ? se pune folie deasupra sau fara folie ?
Am si eu stupi din poliuretan de la faroger si fac condens rau.

Cipi

ti s-a raspuns si pe topicul deschis de tine, tavita scoasa si folie deasupra.

gheorghenecula

As dorii sa achizitionez si eu doi stupi de poliuretan anul acesta, ce mi-ati recomanda, pe 10 sau 12 rame? Mentionez faptul ca sunt la inceput de drum, am momentan 4 familii cu care am trecut cu brio iarna, dar in stupi orizontali. Vreau sa incerc si pe vertical, dar nu stiu ce sa aleg. Multumesc.
La inceput de drum!

romikele


vulpea


romikele

Poliuretanul pe 12 rame e mai greu de exploatat pentru cei ca mine, cu probleme de șale  :wink2:
Rezistenta acestuia este totusi mai slaba ca a stupului din lemn.