Completare date la profilul fiecarui user

Creat de pharaonu75, Februarie 11, 2012, 09:23:32 AM

« precedentul - următorul »

pharaonu75

O cerinta care va deveni obligatorie, este urmatoarea: fiecare membru va trebui sa isi completeze datele de la profil.
Este o chestiune de bun simt si de respect pentru ceilalti!
Aceasta masura va fi benefica pentru ca ii va ajuta pe cei care dau sfaturi sa o faca pertinent, deoarece vor cunoaste zona de unde este cel care are nevoie de ajutorul lor.

In plus, in felul acesta stim cu totii cu cine discutam... pentru ca de spamm-eri si clone nu avem nevoie!

Termenul limita, pana la care se mai admit conturi fara date complete la profil, este 01 martie 2012.
Dupa acest termen, conturile incomplete vor avea un "martisor"... vor fi blocate!

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

orbanstefan64


prisecarul

m-i se pare un lucru corect!
atunci cand esti ok, nu ai nimic de ascuns!


Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

Kov iulian

As veni si eu cu o propunere.
Administratori care incarca materiale pe forum, sa faca acest lucru doar de pe sisteme linux .(dualboot  Linux+ Windows )
iar sistemele linux folosite sa aiba programele necesare de securitate, fail2ban, denyhostes,rkhunter, firestarter, etc .

Stiu ca va fi grea acomodarea dar in felul asta riscurile de securitate vor fi mult mai mici .

Oricate antivirusuri vom avea pe windows tot exista riscul ca sa scape scanarilor un keyloger .

pharaonu75

Romikele foloseste intensiv Linux.
Eu am lucrat mai putin, insa nu este nicio problema.
Folosesc windows doar pentru editare PDF, pentru ca programele pe care le folosesc, de care sunt foarte multumit si cu care m-am obisnuit, ruleaza doar in windows!

Dar pe forum sunt incarcate materiale si de catre altii, nu doar de catre mine si Romikele.
Asa ca nu prea are sorti de izbanda propunerea ta, Iuliane!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

tassevasi

 Felicitari  pt ca ati reusit ,bravoo.
Daca tot suntem la propuneri de  completare profil  ,atunci sub fiecare avatar sa fie pus localitatea si citi ani are persoana  ( 19 ori 109 ani ).
  Sa stim si noi cu cine vorbim si daca-l avem prin apropiere .
  Numai bine .

Kov iulian

Nu stiti ce pierdeti,
oricum veti trece pe linux multi incepand de la vara, va va convinge ACTA  :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

emilavram

#7
Poate ca uni isi vor cumpara licente de windows  :D si nu vor trece pe linux .
Eu  folosesc linux de mai bine de 17 ani de pe vremea cind grafica era varza :))) .
Dar la unele lucruri e mai bun (a se intelege mai comod ) win fara suparare are si partile lui bune .

romikele

Problema nu tine de sistemul de operare.
Cativa indivizi si-au fact cont corect, au stat un timp "la cutie" , apoi au inceput sa trimita spam puternic.
De aceea toate conturile vor fi verificate si cei care doresc sa ramana anonimi nu vor mai avea posibilitatea sa posteze.
Acolo unde exista reactii ce depasesc limitele bunului simt, se va merge pana la stergerea contului.

mape 48-petru manea

Pai bine oameni buni--admin si administratori si moderatori de ce nu ati facut treaba asta de mai mult timp
A-ti lasat toti "ciumpalaci "sa atace pe toti userii sa atace pe postacii care si-ai pus pe profil datele complete ?
Da vrem "democratie pe forum ,dar nu "spioni "
Putini si buni sa fie "postacii "
Vom vedea cum o sa fie

pharaonu75

#10
Am mizat pe bunul simt si corectitudinea fiecaruia, dar se pare ca am mizat gresit!

Era o vreme cand inregistrarea pe forum se facea doar dupa ce adminul valida contul!
In acea perioada, in momentul cand dadeam acordul pentru inregistrare, eu recomandam tuturor sa isi completeze datele de la profil!
In proportie de 80-85%, noii membri se conformau!
Cand s-a trecut a validarea automata a conturilor, lucrurile s-au schimbat! :mad:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

mape 48-petru manea

Parahoane tu sti in tara traiesti si cu cine ai deaface ?
Eu cred ca "DEMOCRATIE INSEAMNA corectitudine
Mai cred ca forumul nu trebuie sa faca cantitate ,ci calitate ( vezi numarul record de membri )
Daca vreti eu i-mi fac un cont si injur pe oricine
I -mi cer scuze ,dar asta mi-a venit in minte acum

pharaonu75

Nu toti cei care nu isi completeaza datele la profil creeaza probleme! Sunt intr-adevar cativa care in spatele anonimatului arunca in stanga si in dreapta cu injurii, sunt si altii care cauzeaza probleme ca cea cu care ne chinuim de doua zile, dar sunt si oameni cinstiti, incepatori, care nu prea stiu cum sta treaba cu calculatorul.
Nu este corect sa ii bagam pe toti in aceeasi oala!
Dupa parerea mea cea mai mare problema vine atunci cand un user dintr-asta are nevoie de un sfat si nu stii ce sa ii spui pentru ca nu stii din ce zona a tarii este, ce forma de relief este la el, unde anume isi are stupina, etc... iar el este secretos nevoie mare, crezand ca ai nevoie de acele date ca sa faci imprumut la banca pe numele lui! =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

mape 48-petru manea

Eu te inteleg Parahoane ce vrei sa spui
Dar ce mare chestie este sa spui pe "Profil "ca ---eu sunt Manea Petru din Carpinis -Timis fac apicultura de 36 de ani si va intreb cum sa fac in urmatoarea situatie
Sunt putin nervos din cauza situatie in care a intrat forumul in aceste zile ,dar in cap i-mi umbla mai de mult chestiile astea

balasbebe

#14
Ar trebui sa marcati campurile obligatorii,

În această pagină vă puteţi modifica informaţiile personale. Aceste informaţii vor fi vizibile în Apiardeal - forum discuții. Dacă nu doriţi ca aceste informaţii să devină publice, săriţi peste acest pas - aceste informaţii nu sunt obligatorii.