Sărbătoarea mierii-Blaj 2010

Creat de neculai.luca, Februarie 13, 2010, 09:38:31 PM

« precedentul - următorul »

D006

Valter are dreptate ! unii trebuie sa mai si munceasca ... :hi:

D006

ATENTIE !!! D. Oros - cel mai bun producator de polen din tara , D. Sorin Panait cel mai mare sindicalist dintre apicultori , Radu Vancea - cea mai mare speranta in cresterea matcilor.

prisecarul

ce teapa se va lua si cu sindicatul apicol!
acest leader care s-a autoinstalat va urma calea batuta de mitrea. sarbu, radoi,etc., pentru ca alta cale de penetrare in politica nu are, asa ca apicultura este o rampa de lansare!
cate familii de albine are?
ce stie despre albine si produse?
de unde a APARUT?
VORBA OLTEANULUI- facu ceva pentru apicultori pana acu?
inainte sa ceara cotizatie, asteptam preturi rezonabile la produsele apicole, si respect pentru apicultori, micio si mari!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

D006

Pe Sorin Panait  il cunosc de cativa ani , are aprox. 100 de familii de albine. A fost printre putinii apicultori din Romania care au fost alaturi de doamna Chirila cand se dorea reforma ACAR. cand a foat congresul la Bucuresti el a fost singurul stupar din tara care a fost langa noi.

filip

Citat din: dragos2006Pe Sorin Panait  il cunosc de cativa ani , are aprox. 100 de familii de albine. A fost printre putinii apicultori din Romania care au fost alaturi de doamna Chirila cand se dorea reforma ACAR. cand a foat congresul la Bucuresti el a fost singurul stupar din tara care a fost langa noi.
Dragos nu fi nedrept.
Ia priveste postarile din urma,au mai fost apicultori care au sprijinit-o pe doamna Chirila chiar daca nu au fost la Bucuresti.
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

D006

La gargara tot romanul este bun dar cand este vorba sa facem practica majoritatea se dau loviti !

filip

Citat din: dragos2006La gargara tot romanul este bun dar cand este vorba sa facem practica majoritatea se dau loviti !
http://apiardeal.3xforum.ro/post/1035/1 ... entia_ACA/
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

D006

Tu atunci acordai un vot vitrual dar hai sa-ti povestesc ce a patit Bula :
  Vine Bula acasa si merge la taica-su ingrijorat :
  - tata , ajuta-ma la lectii deoarece azi doamna ne-a dat sa facem o compunere in care sa explicam diferenta dintre termenii "teoretic " si "practic" ,
  _-simplu Bula ! vino cu mine !
  Merg la bunica lui Bula si tasu o intreaba ? mama soacra , pentru 1000 de euro te-ai culca cu un arab ? , de fiule am si eu nevoie de bani la batranete , m-as culca . Apoi merg la sora lui Bula si tatal o intreaba : fiica mea , pentru 1000 de euro te-ai culca cu un arab ?  tata am nevoie de haine noi etc . ... m-as culca ! In final merg la mama lui Bula si o intreaba tatal : nevasta pentru 1000 de euro te-ai culca cu un arab ? de barbate ! ne trebuie gresie in baie , mobila in bucatarie , m-as culca cu el.
   Concluzia tatalui :  VEZI BULA ! TEORETIC AVEM 3000 DE EURO , PRACTIC AVEM 3 CURVE !

D006

e incins rau forumul asta :nod:  :zzz:  :zzz:  :nod:  :uimit:

ioanardelean55


D006

Sunt foarte bucuros ca la Blaj l-am intalnit pe domnul Ioan Ardelean , om deosebit cu prezenta agreabila. Sper sa am ocazia sa-l mai intalnesc si sa avem mai mult timp la dispozitie.

filip

Citat din: dragos2006Tu atunci acordai un vot vitrual dar hai sa-ti povestesc ce a patit Bula :
  Vine Bula acasa si merge la taica-su ingrijorat :
  - tata , ajuta-ma la lectii deoarece azi doamna ne-a dat sa facem o compunere in care sa explicam diferenta dintre termenii "teoretic " si "practic" ,
  _-simplu Bula ! vino cu mine !
  Merg la bunica lui Bula si tasu o intreaba ? mama soacra , pentru 1000 de euro te-ai culca cu un arab ? , de fiule am si eu nevoie de bani la batranete , m-as culca . Apoi merg la sora lui Bula si tatal o intreaba : fiica mea , pentru 1000 de euro te-ai culca cu un arab ?  tata am nevoie de haine noi etc . ... m-as culca ! In final merg la mama lui Bula si o intreaba tatal : nevasta pentru 1000 de euro te-ai culca cu un arab ? de barbate ! ne trebuie gresie in baie , mobila in bucatarie , m-as culca cu el.
   Concluzia tatalui :  VEZI BULA ! TEORETIC AVEM 3000 DE EURO , PRACTIC AVEM 3 CURVE !
Curvele nu fac parte din delegatie :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:
http://apiardeal.3xforum.ro/post/1008/15/Alegeri_ACA/
Intamplator maine am treaba prin Bucuresti , daca am timp trec si pe la congres. Eu mi-am incheiat misiunea in legatura cu alegerile , de maine nu raman decat un "caine de paza " al apicultorilor.
_______________________________________
http://gavriladragos.sunphoto.ro/Album_2010
01-04-2009 23:58:16
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

ioanardelean55

Citat din: dragos2006Sunt foarte bucuros ca la Blaj l-am intalnit pe domnul Ioan Ardelean , om deosebit cu prezenta agreabila. Sper sa am ocazia sa-l mai intalnesc si sa avem mai mult timp la dispozitie.
Multumesc ptr. apreciere si eu am fost placut surprins cind v-am intilnit desi intilnirea a fost scurta totusi suficienta pentru a-mi schimba in bine parerea care o aveam pina in acel moment despre D-voastra . Felicitari ,sinteti o familie minunata ,mult succes .
Profit de aceasta ocazie si doresc sa aveti parte de un ,, PASTE FERICIT "