Evenimente apicole 2011

Creat de cartus80, Ianuarie 11, 2011, 10:47:53 PM

« precedentul - următorul »

morozan simion

ce stiti de targul apicol din data de 14 septembrie 2011 de la Sighetul Marmatiei, se tine sau nu?
multumesc.

Florin_Dan

Din cate stiu eu se tine , pe platoul din fata cinematografului .

Proiect Apicol

   Organizaţia World Vision România - Biroul zonal Dolj, vă invită să participaţi la Conferinţa "Apicultura in mediul rural. Perspective si Oportunitati" ce va avea loc Joi, 22 Septembrie 2011, in cadrul Hotelului Europeca din Craiova, incepand cu ora 10.
   La această conferinţă vor participa actori relevanţi in domeniul apiculturii din judetul Dolj, reprezentanţi ai autorităţilor locale, reprezentanţi World Vision Romania precum şi reprezentanţi ai apicultorilor.
   Conferinţa va aborda cu precădere rolul tot mai important pe care apicultura ca activitate economică il joacă in dezvoltarea durabilă a mediului rural. In acest context, vor fi dezbătute teme de actualitate precum: tendinţe şi evoluţii actuale in peisajul apicol din România, posibilităţi de finanţare a sectorului apicol precum si potenţialul de dezvoltare a apiculturii ecologice.
      


Pentru mai multe detalii, persoana de contact este: Miulescu Cristina, Coordonator Proiect Dezvoltare Economica in cadrul  World Vision Romania, tel. 0765.512.267 ,e-mail [email protected].

         
   

Bătrânul

Pe data de 29 si 30 octombrie tirg apicol la Galati !!! (vizavi de tirgul rusilori) Fabrica de stupi Tg . Secuiesc va fii reprezeztata de  Proprietarul Gergely Lorant si de Batrinul. Putem sa va aducem stupii doriti cu transport gratuit daca le comandati saptamina care vine.   :hi: :hi: ^:)^

Florin-braileanul (FlorinI)

ma surprinde ca nimeni nu pomeneste de Targul de la Buzau di 15,16 - oct-2011
sunt 2 variante
1. se doreste sabotarea deoarece e organizat de aca buzau
2. nu e nici un stupar din buzau pe acest forum

?????????????????

batrane, abia astept sa te salut la galati
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

gyl tv09

Nu stiu de ce,dar toata lumea se fereste sa discute acest subiect......personal nu am avut timp sa trec prin Buzau...dar...se aude ca targul se va tine pe data de 15-16 octombrie...in Piata Dacia....luni voi trece pe la  Buzau si o sa ma informez.....pana atunci ramane o stire  neconfirmata.







gyl tv09

Se confirma  TARGUL APICOL LA BUZAU in data de 15 -16 oct. in piata Dacia.

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: gyl tv09 din Octombrie 10, 2011, 07:32:06 PM
Se confirma  TARGUL APICOL LA BUZAU in data de 15 -16 oct. in piata Dacia.

incarcata perioada...
la care din targuri credeti ca vor fi cei mai multi comercianti, cea mai diversificata gama de produse si... PRETULCEL MAI MIC?
15 - 16 oct. Buzau
29 - 30 oct. Galati
4 - 5 nov. Rm.Sarat
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

pharaonu75

Eu sper sa ajung la Ramnic, sa vad cu ce se lauda Dragos, pentru ca anul trecut vremea aia urata mi-a cam stricat calculele!
In afara de Romikele si de tine Florine, nu am reusit sa discut cu nimeni!
Ce sa mai vorbesc de strans de maini, pupaturi, friptane si whiskeane!
Sau Pepsiane in cazul meu! :D :D
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: pharaonu75 din Octombrie 10, 2011, 08:25:47 PM
Eu sper sa ajung la Ramnic, sa vad cu ce se lauda Dragos, pentru ca anul trecut vremea aia urata mi-a cam stricat calculele!
In afara de Romikele si de tine Florine, nu am reusit sa discut cu nimeni!
Ce sa mai vorbesc de strans de maini, pupaturi, friptane si whiskeane!
Sau Pepsiane in cazul meu! :D :D


aaaa
am inteles la celelalte nu vrei sa vii
stangi bani sa ai pentru blaj la anul...
esti jmecher... :yellowcard:
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

gyl tv09

#40

pharaonu75

Citat din: Florin-braileanul (FlorinI) din Octombrie 10, 2011, 08:31:08 PM
aaaa
am inteles la celelalte nu vrei sa vii
stangi bani sa ai pentru blaj la anul...
esti jmecher... :yellowcard:

Cam asa sta treaba!
Doar ca pe langa bani mai stringenta este problema timpului liber disponibil deplasarii la aceste targuri!
De trei luni incerc sa imi pregatesc liberele pentru targul de la Ramnic, insa pana acum se pare ca sunt sanse de 1/3 sa ajung!
Sper sa rezolv... se anunta gashca mare!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Daca nu spunea Florin nici nu stiam ca este targ si la Buzau!
Pacat ca nu isi fac reclama... nu vreau sa cred ca acest targ este organizat doar pentru a bifa o activitate si a cheltui niste fonduri cu o anume directie! :nono:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

Citat din: gyl tv09 din Octombrie 10, 2011, 07:32:06 PM
Se confirma  TARGUL APICOL LA BUZAU in data de 15 -16 oct. in piata Dacia.

  Dar cine organizeaza acest targ ??? eu unul care sunt de langa Buzau nu am auzit nimic !!!!

ALBINUTA

Buna seara! Intr-adevar se organizeaza la BUZAU IN PIATA DACIA vis- a - vis de Primaria Municipiului TARGUL APICOL BUZOIAN. S- facut reclama si inca se mai face.Contactul nostru cu apicultorii , gratie masurilor europene dar si gratie achizitiei de miere este zilnic si permanent.Inclusiv apicultorii din orasul Faurei, jud. Braila care nu sunt in nr. mic.Am anuntat inclusiv colegii din conducerea ACA Braila.Targul se vrea a veni in special in sprijinul apicultorilor in a i ajuta sa isi promoveze toate produsele stupului insa normal, vin si firme fel de fel cam tot aceleasi care se perinda in toate targurile.In sala de sedinte publica a Primariei va avea loc si Simpozionul cu invitati de la APIA Buucuresti, ANSVSA Buzau si ICDA Bucuresti.
Va asteptam cu drag si in nr cat mai mare!