Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

Bătrânul

Ma poti recunoaste asa : un Oltean (Gica dreapta) un Banatean (Donbazil stinga) un Batrtinul ( secui in mijloc )  :i_love_you:

Karpetrusov

A swarm of bees in May is worth a load of hay;
  A swarm of bees in June is worth a silver spoon;
    A swarm of bees in July isn't worth a fly.

marian sima


marius_vfp

Citat din: dodo79 din Septembrie 10, 2013, 11:45:45 PM


Marius,daca era neamt nu  ar fi luat-o ptr ca nu ar fi aruncat chistocu pe jos

nu , nu ai inteles, pharaonu a spus : Au avut acel comportament fata de roman tocmai pentru ca era... roman! Daca in locul sau era un neamt, lucrurile se schimbau!
  deci se presupune ca si neamtu ar fi aruncat tigara pe jos , dar nu a r fi luat bataie ,

totusi sa revenim la subiect ,  cu ungurii am rezolvat-o , dar cu turcii ,am luat bataie ,rusinicaaaaaa.

spor
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

marian sima

Nu am vazut meciul cu Ungurii si nici meciul cu Turci  nu sant microbist si consider fotbalul un sport caruia i se da prea mare importanta .
Ca am batut sau ca am luat bataie pentru mine este = cu 0,de ca sa-mi fac eu nervi si altii sa umfle buzunarele.
Pe mine ma deranjat atitudinea acelor Unguri si faptul ca miselia a fost pusa la cale chiar cu acordul autoritatilor lor.

Cat despre ce sa intimplat aseara :D,va aduceti aminte de mondialul cand s-au vopsit cu galben pe par,atunci tot la fel BATEM, RUPEM,ECHIPA DE AUR si a doua zi au luat bataie de au uitat de fotbal.

De atunci schema aceasta tot se repeta,ma asteptam sa ia bataie.
Cand vor trata problema realist atunci vor izbandi.

De ce i-mi pare rau ca Roman,i-mi pare rau ca un doctor Roman a descoperit un leac pentru vindecarea totala a diabeticilor si nu a fost luat in seama,i-mi pare rau de altii Romani care pot lucra pentru tara dar datorita dobitocilor de politicieni acesti oameni lucreaza pentru bunastarea si progresul altor tari  ,sint alte chesti pentru care sa ne para rau.
De fotbal puteau sa ia bataie si cu 10-0.

almasel2011

Citat din: marian sima din Septembrie 09, 2013, 09:28:20 PM
Almasel natia aia e inraita pe altii,uitete putin la pastorul Ungur Laszlo Tokes cand se uita are o privire de om rau inrait ,am mai vazut pastori dar nu am regasit o privire asa cu rautate decat la bestiile care au venit din Ungaria la Bucuresti.

Nea Batranu spunea ceva de patru mari si alte aberatii,de aici i-ti dai seama ca Unguri sant crescuti cu aceste idei.Spiritul acesta ca ce este a-l altora le apartine este cultivat nu de clasa politica (a lor) ci de partea civila ,parinti profesori si alte persoane care au influienta.

Nea Batranu spunea ca sa ridicat o statuie lui Marian Cozma in Ungaria si nu ridicam si noi la aia 3000 de Unguri?

Ce comparatie ,Marian a sarit sa aplaneze o situatie si sa apere pe cineva ,bozgori au facut ravagii ,le trebuia ridicata statuie ?
Ii deranja cameramani ca le arata faptele si nu puteau pe urma sa minta mai bine ,Marius are dreptate trebuiau retinuti si pusi la munca silnica.
A-r trebui sa bage o lege ca cine arata preocupari si fapte anti-Romanesti sa fie expulzat din politica si din orice functie de stat,ba sa fie taxat pentru gestul sau.

Ai nostri au facut ce au facut in tara dar in afara nu au deranjat alte natii .

Mariane, in copilarie jucam un joc de carti, se numea popa prostu'. Laszlo asta de care vorbesti tu e un bou si jumatate, un popa prostu, nu-I nici roman (nici nu spune asta), da' nu-I nici ungur, ca nu il recunosc aia din Ungaria. Astora ca el li se spune "bozgori", adica oameni fara tara (traducerea este aproximativa, mai este si varianta cenzurata, pe care nu o pot scrie aici ca iau un ban de la admin). Ungurii din Ungaria ii privesc cu dispret pe ungurii din fostele teritorii, ii considera nedemni de a purta numele de ungur.
Faptul ca o parte din clasa politica din Ungaria simpatizeaza cu bozgorii de pe la noi, nu ii nici un bai. Atata vreme cat isi vad de treaba. Ungurul "normal" nu are nimic nici cu noi si nici cu altii. L-ar scuipa in fata si pe premierul Orban (antiroman declarat), cat si pe popa prostu' Laszlo.
Cu riscul de a ma repeata, majoritatea ungurilor din Ungaria sunt oameni de treaba, care nu au nici o problema cu Romania si romanii.
Nihil sine Deo.

D006

  Azi la emisiunea " viata satului" Abramburica ( d-na Andronescu ) a fost intrebata cand se vor termina de reabilitat scolile care sunt aproape gata . Raspuns naucitor : ANUL ACESTA BUGETUL DE INVESTITII AL MINISTERULUI INVATAMANTULUI ESTE 0 ( ZERO) . Este strigator la cer !!! 
  Ma,  voi aia care ati votat USL=PLM  sa mergeti la biserica si sa va spovediti pentru pacatul produs , poate Dumnezeu va va ierta dar copii de azi sigur nu va vor ierta !

Aurel

    A devenit o practica un scop dupa parerea mea, a asazisilor alesi, indiferent de culoarea politica, pentru ca invatamantul sa fie pe ultimul loc in preocuparea lor.O mare preocupare a lor este dezbinarea categoriilor sociale.Va intrbati dece ?
   Patrea cea mai proasta este ca scopul lor prinde la multi dintre romani.
    ROMANIA nu va fi scosa la liman nici de usl nici de pdl sau mai stiu eu ce alt partid .Romania va prospera numai cu ajutorul romanilor uniti reprezentati de oameni de stat adevarati .Mai e mult pana atunci ! Avem nevoe de educatie, constiinta si o justitie adevarata.

petru.atudorei

Dl.Dragos, mai rau e ca in urma cu 23 de ani, a fost bagat sub glie doar 2 oameni. restul au ramas sa ne jefuiasca si sa isi bata joc de o tara.
In '89 romanii nu au facut decat sa taie coada soparlei, nu si capul.

davcosti

Ăștia trăiesc și mult că sunt îngijiți bine!  =)) Nu vedeți că necrofilul de Iliescu nu mai moare și la orice scandal își bagă și EL coada! Cei vinovați suntem Noi(unii) care mergem la vot și-i votăm mereu,au unii și șase mandate pentru ce? Ca să iasă la pensie de la mâncat Rahat? "Oameni care au comis crime grave ramân somități, se plimbă pe stradă,ocupă funcțiuni înalte, în loc de a-și petrece viața la pușcărie".(Eminescu) "De la naștere până la moarte-Omul speră neîncetat-Și sperând închide ochii, Uită ce a visat...!" Cei mai "mari" bankeri sunt politicienii: dau promisiuni și vorbe goale, și percep Dobânda mare.
http://davcosti.sunphoto.ro/ Tot timpul învățăm!

Aurel

#2095
       Davcosti, eu sint de parere ca nu e de dorit moartea unor persoane .Au murit destule pana acum si degeaba .Mai bine ar fi daca cu totii am contribui sa dispara :lacomia,ura, perversitatea,incompetenta,lasitatea ,frica,indolenta si in continuare te las pe tine sa le gasesti .Sint forte multe atribute care in loc sa dispara din societatea romaneasca , ele se amplifica .Vom progresa asfel?  :nono:!
  Singura putere a nostra in fata guvernantilor este votul in masa si in cunostinta de cauza. Pentru asta trebue sa fim informati si bine pregatiti.

petru.atudorei

in invatamant nu se investeste. ca doar guvernantii nu sunt prosti, e singurul mod pron care ei pot sa il tina pe roman in frau. lipsa de informare a poporului le face viata mai usoara lor, guvernantilor.

marius_vfp

#2097
felicitari petrule , ai pus punctul pe I , acum in romanika se practica o ANALFABETIZARE  in masa , vb lu ala dea murit degeaba pentru patrie "prosti prosti dar multi".
cu cat CONTRIBUABILUL va fi mai educat cu atat va sti sa-si respecte angajamentele dar mai presus sa-si ceara DREPTURILE , va cunoaste tot ce se misca , si daca considera ca ii sunt incalcate anumite drepturi iese in strada UNITAR  toti pentru unul si unul pentru toti. la noi in romanika nu se stie de fraternizare , cand in franta s-a vrut marirea pragului de pensionare au luar foc o groaza de benzinarii, la noi cand s-au taiat din salarii au iesit cel mult 2000 de oameni in strada. bugetarii hamaiau iar cei de la privat beau bere la terase.

abramburica , a spus buget ZERO  dar a mai mentionat ceva draga Dragos , ca se vor putea accesa fonduri de la ministerul dezvoltarii, asta de ce nu ai precizat  :P. de ce are invatamantul buget 0 , a , poi iti zic eu , ca au supt putorile alea din parlament banii ca trebe sa-si schimbe masinile din dotare , iahturile din coasta de azur, plata viajelor cu avioaneetc.

apropo dragoselu , da cu imprumuturile de la fmi ce s-a facut , din vorbe celor de la conducerea de atunci adica base si boc , s-au platit pensiile si salariile la bugetari si ceva depozite bine dospite prin bancile elvetiene nu?  ,  aaaaaaaaaaa ziceau unii apoi cei din MAI si etc au salarii prea mari , mai taiatile, cei de la companiile nationale  au salarii de 10 ori mai mari decat ale presedintelui , apoi cine pusca mea lea dat salarii asa mari EU?  nu ei si-au votat salariile ca le-a permis sistemul , sistem condus de cei 2 de mai sus , dar pana la cei 2 salriile erau platite de americani? nu tot din bugetul national erau platite , numai ca se fura mai putin si erau salarii mai decente nu nesimtite dupa ce au furat tot ce se putea fura si sa-u vazut cu visteria  goala , hopa am intrat in criza si trebe sa taiem salariile ca nu mai este so golit sacu , dar nu tiai pus intrebarea cine are de suferit de pe urma acestor taieri. tot ala de jos care duce plugu ca ala de la elecctrica sau hidroelectrica l-a durut la KUKULET.

tara a duso bine pe vremea lui tariceanu si asta sper ca esti deacord.
Acum s-au facut 2 tabere , si arunca cu sageti presedentie si guvern , ei se bat in fata camerelor de ochii prostimii care ii privesc si apoi isi ling ranile cu caviar in culise. da de pus deaku mana pe treaba nu pune nimeni ne lasa tot pe noi sa ducem greu , facase odata o greva fiscala sa vad atunci cine PLM mai fura dati foc granelor si otraviti fantanile si suitiva in varful muntelui , sa vad cu mor burtosii de foame . cand oi vedea POPA si PARLAMENTAR  slab ca mine atunci tara o so duca bine  pana atunci PA si (pu) la revedere
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

petru.atudorei

bravo marius. nici eunu puteam sa o zic mai bine

D006

ministerul dezvoltarii ... ce gluma buna !

  Mai uselistule spune-o si pe aia cu manualele . Cica anul acesta ministerul nu a mai cumparat manuale pentru ca cica nu sunt necesare , e suficient ca proful sa dicteze la ora. Si la anul acesti uselisti vor descoperi metoda de invatamant fara profesori.


  Acest usele votat de o masa de cretini vor inventa invatamantul fara bani , fara manuale , fara profesori si fara ... elevi .