Arata cabine ta!

Creat de nikberk, Decembrie 07, 2010, 01:44:10 PM

« precedentul - următorul »

nikberk

#30
Citat din: romikele din Decembrie 08, 2010, 09:22:38 AM
Моля, пишете на български език.  :smile:
Благодаря!  :hi:


Извинявам се за неудобството ,но бях помолен да пиша на Български!
Благодаря!

OtoVirgil

"Imi cer scuze pt neplacerile create dar am fost rugat sa scriu in Bg !"
nikberk : Съм превел това, което сте написали
Distribuitor Faguri Apisrom ; www.ProduseleAlbinei.ro

pharaonu75

Няма проблем! колега ми каза, че за написването на румънски ...

Nu este nici o problema! mie imi spunea colegul sa scriu si in limba romana...
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Kov iulian

Am un amic care a avut 2 panouri de astea solore impreuna scot 160 de wati.Un singur panou solar are lungimea in jur de 150 cm si 45-50 cm latime.Un singur panou scoate maxim 35 volti cuplat la acest panou solar e un regulator de tensiune in comutatie care scade tensiunea la 12-13 volti si o stabilizeaza.in continuare curentul electric este trimis spre un acumulator special,el se aseamana mult cu un acumulator auto dar e un pic diferit(are regimul incarcare-descarcare diferit fata de un acumulator auto).Vroia sa le vinda pe amindoua cu 800 de lei.dar aveau o origine dubioasa asa ca am refuzat oferta(eram preocupat cu actele pt masura 141 si asta imi mai lipsea sa fiu chemat si pe la politie.Dupa ce lea vindut,respectivul amic a si plecat in strainatate)

nikberk

Днес бе пролет при нас ,а не коледа,даже видях прашец!
Слънчевия панел бе възстановил акумулатора напълно!

Kov iulian

и за нас беше доста топло, пчелите са извън плаващи фекалии са изтеглени

nikberk

Добре е да се облитат на 20 дни ,но тази зима още не са правили кълбо,а това е притеснително!

dan motu

interesanta si binevenita ideea cu instalatia electrica solara ,chiar am ramas pus pe ganduri si asi dori si eu asa ceva pe pavilioane,in ceea ce priveste pavilioanele lasa mult de dorit din multe puncte de vedere,unde este rentabilitatea cu un numar asa de mic pe pavilion,iar la noi cu asa ceva in halul cum arata nustiu daca ai obtine revizia tehnica

nikberk

#38
Ако съм разбрал колегата правилно той  ме пита дали панела в хоризонтално положение произвежда достатъчно ток? Нали ?
  Монтирал съм го така ,защото нямам проблем при транспорт,а досега не съм чусвувал липса на ток в активния сезон,даже ми е в излишък
Dacă am înţeles corect coleg el ma intreaba daca panoul orizontal produce suficienta electricitate? Dreapta?
   L-am instalat, deoarece nu am nici o problemă cu transport, dar nu am chusvuval lipsa de energie electrică în sezonul de vârf, chiar am fost în excedent.

FERI

la iernat ,dupa curatenia generala din
toamna

FERI

cabana apicola

FERI

tot '' cabana ''

FERI

parte din stupina