Wallpapere cu albine, stupi, stupine...

Creat de romikele, Februarie 06, 2016, 06:41:11 AM

« precedentul - următorul »

romikele

La propunerea lui Cipi deschid acest topic unde vă puteți prezenta cele mai reușite wallpapere cu tematica din titlu, la o rezoluție decentă.

Încep cu două imagini care îmi plac foarte mult, la rezoluția de 1680x1050px.

oroles

Aveti aici peste 300 de wallpapere cu albine. E drept ca mai sunt si ceva viespi si bondari dar voi cred ca stiti sa faceti diferenta intre ele.

http://wall.alphacoders.com/by_sub_category.php?id=134778

Si un wallpaper care cred ca place tuturor apicultorilor :P

Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

Cristel

"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

Cipi

#3
multumim Oroles!

oroles

Citat din: Cristel din Februarie 06, 2016, 11:54:55 AM
Ce e asta, trântoriţă? :P
Eu as zice ca e carpatina dupa "terghite" si abdomen.  :rotfl: =))
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

Cristel

Cateva foto
"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

Cristel

altele
"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

bio

Citat din: oroles din Februarie 06, 2016, 09:12:34 AM
....
Si un wallpaper care cred ca place tuturor apicultorilor :P




Ce trebuie folosit pentru stimularea "albinutei" ...?.... Are manual de utilizare..??... :wink2:

mape 48-petru manea


Kov iulian

Citat din: mape 48-petru manea din Februarie 10, 2016, 07:45:39 AM
mi se pare prea .....acra  :P

Nu e problema le indulcim .
Cred ca asta e solutia pentru a avea targuri apicole de succes sa se calce lumea in picioare.
Aducem gagici modele si le manjim cu miere .  :D :D :D =))

Am pus o poza cu una mai imbracata poate sunt si copii pe aici:

http://www.gizmodo.com.au/2015/03/you-have-to-watch-these-naked-people-completely-covered-in-honey-nsfw/




sorinma

Si sa facem un concurs...degustam mierea si ghicim provienenta,anul etc... :yes:
Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

romikele

Există o problemă: De unde începi și cum? Supt, lins sau colectare la borcan?  =))

sorinma

Cred ca renunt la borcan...doar nu o duc acasa ...ca manc ciorba incalzita in frigider  =))
Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde