Targul apicol FAGET

Creat de Bătrânul, Martie 08, 2012, 10:35:58 AM

« precedentul - următorul »

andreea_milca1989

Targul Apicol Faget Editia aXa concluzii

ANITEI

  Nu am fost niciodata la Faget dar pare de departe unul din cele mai bune targuri. Ce ma doare e ca seful mare nu e un roman. Sa nu fiu inteles gresit , n-am nimic cu italienii sau strainii in general , doar o amaraciune ca nu e autohton.
 
'' Pot totul in HRISTOS , care ma intareste.'' Filipeni 4:13

daniel.arad

Chiar daca producatorul din Faget nu e roman, din cate am vazut intotdeauna, este un om deosebit cu suflet mare si implicatie maxima in domeniu...... Nu pot spune decat felicitari.....

Sa vedem ce o fi la Arad pe 13-14 aprilie

ves.lucian

  daca permiteti , cateva poze de la targ !!! persoana cu ochelari este domnul Magu Vasile , alias Donbazil , o personalitate marcanta a targului , el fiind din zona !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

Donbazil

Citat din: ANITEI din Aprilie 05, 2013, 06:07:40 PM
  Nu am fost niciodata la Faget dar pare de departe unul din cele mai bune targuri. Ce ma doare e ca seful mare nu e un roman. Sa nu fiu inteles gresit , n-am nimic cu italienii sau strainii in general , doar o amaraciune ca nu e autohton.


Sal'tare!
Numa sa nu se uite ca domnul Gino da pita la niste (multi) romani, care altfel.....Erau someri!....

andreea_milca1989

Multumim tuturor celor prezenti la Targ si speram la anul sa fie mai mult soare si mai multa lume!

andreea_milca1989

 :happy_birthday:

ves.lucian

  oare cum de am reusit sa pun pozele mai devreme decat tine , Andreea ???
  mai aveam de pus , dar acuma nu cred ca mai este cazul !!!  :hi: :hi: :hi: :razz: :razz: :razz: =D> :-c :beer: :beer: :beer: : sampanie: : sampanie: : sampanie: :ok: :yes: :thanks:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

Donbazil

Sal'tare!
Sa nu crezi Luciane ca se supara......Nimic nu este prea mult cand e vorba de promovarea targului nostru.....Fiecare dupa puteri.....Ideea este ca  daca fiecare face un pic, se va ajunge si la a 25-a editie si la a 50-a......Acuma greul a trecut.....Zece editii!......Pai suntem deja in istorie!......
Si cand te gandesti ca ....

Donbazil
Online
apicultor
Mesaj Privat

Din: Faget
Inregistrat: 14-03-2008
Postari: 1292
   
Salut fratilor!Targul de la Faget se tine in 16-17 martie la Faget si nu la Alba-Iulia.Acolo se tine alt targ in 22-23 martie.Noi stuparii nu trebuie sa ne implicam in problemele organizatorilor.Totul tine de bani.Cine doreste poate sa vina la Faget.E deja in istorie fiind la a 5-a editie.Fagetul nu poate fi la Alba-Iulia,aia este alta mancare de peste.    Donbazil----> Faget 14.03.2008

P.S. Asta-i prima mea postare... Cat naduf... Da' nu mi-e rusine... Uite frate cum a trecut anu'

Modificat de Donbazil (05-02-2009 00:28:08)

_______________________________________
http://Donbazil.sunphoto.ro

andreea_milca1989

 :hi:
SC TECLEM PROD SRL
MATERIALE PENTRU APICULTURA
MATERIALI PER APICOLTURA
MATERIAUX POUR L'APICULTURE
BEEKEEPING MATERIALS

              VA INVITA
                      La
       Traditionalul Targ Apicol de la Faget
Organizat de SC TeclemProd SRL cu sprijinul Primariei Faget

Loc de desfasurare: Parcul Central al orasului Faget

Expozitia apicola :
Sambata 15.03.2014        intre orele 09:00 – 17:00
Duminica 16.03.2014        intre orele 09:00 – 15:00

Donbazil

Sal'tare!

Afisul oficial....

Bătrânul

Stupii Batrinului sau dus la miting. Cred ca rominii nu vor suporta sa stea acolo si ii vor salta ,ducindu-i acasa. Al doilea stand la intrare !  :hi: :hi: :hi: :thanks: :thanks: :thanks:

uve

Felicitari organizatorilor ! Ziua a doua a fost cu vant si ploaie dar prima zi a fost excelenta . Am avut o asistenta vrednica (cea mai mica regina a familiei), venita tocmai din Timisoara sa-mi tina companie.
e-mail : [email protected]
tel : 0744-595231

sandupop

Cu așa asistentă frumoasă, trebuie să ai ...PUȘCĂ cu tine,.... nu dispozitive de găurit rame. Sa ai parte, când o veni vremea, de un ginere pe măsură. Frumosa fata ! Are cu cine semăna  :hi: :hi::hi:
Nu trageti!! ...Sunt incepator.

andreea_milca1989

Cu ocazia Învierii Domnului vrem să va urăm toate cele bune: lumina în suflet, dragoste şi sănătate. Hristos a Înviat!
        Să va bucure Dumnezeu, să va dea sănătate, să aveţi continuitate, iar bucuriile să ţină la distanţă toate necazurile!


         Paşte Fericit!



Va invitam sa ne vizitati pe facebook la :







www.facebook.com/pages/Teclem-Prod/695962633770514
si pe noul site :
www.teclem-prod.com
Acces direct : http://www.teclem-prod.com/
Cu drag,
Teclem Prod-Mereu la dispozitia Apicultorului