skypi_0040

Creat de skypi_0040, Octombrie 30, 2011, 08:26:57 AM

« precedentul - următorul »

POSTASUL

frumos , stupina si cabanuta , felicitari  :bravo:  :hi:
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

orbanstefan64

tot ii fain da cabana ii super .....verde de verde :P

bee_lover

Frumoasa cabana si mie imi place verdele de verde  :rotfl:

skypi_0040

Ce aveti cu verdele de verde al meu? Acum arata ca musca-n lapte,dar vara cand totul este verde de verde :zzz: se ascunde ca elefantul in cires =)). Adevarul este ca chioscul pe care l-am cumparat era verde si nu am mai vrut sa-i schimb culoarea pentru ca era obisnuit cu ea.  :P

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: skypi_0040 din Noiembrie 07, 2011, 07:14:39 AM
Ce aveti cu verdele de verde al meu? Acum arata ca musca-n lapte,dar vara cand totul este verde de verde :zzz: se ascunde ca elefantul in cires =)). Adevarul este ca chioscul pe care l-am cumparat era verde si nu am mai vrut sa-i schimb culoarea pentru ca era obisnuit cu ea.  :P
ei iti propun ca stupilor, si cabanei sa-i f..ti o dunga mov ca sa aiba un numitor comun.  :hi:
sa fi sanatos si la anul sa arati numarul dublat de stupi, dar sa fie mov cu o dunga alba  =D>
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

skypi_0040

Citat din: Florin-braileanul (FlorinI) din Noiembrie 07, 2011, 06:56:48 PM
Citat din: skypi_0040 din Noiembrie 07, 2011, 07:14:39 AM
Ce aveti cu verdele de verde al meu? Acum arata ca musca-n lapte,dar vara cand totul este verde de verde :zzz: se ascunde ca elefantul in cires =)). Adevarul este ca chioscul pe care l-am cumparat era verde si nu am mai vrut sa-i schimb culoarea pentru ca era obisnuit cu ea.  :P
ei iti propun ca stupilor, si cabanei sa-i f..ti o dunga mov ca sa aiba un numitor comun.  :hi:
sa fi sanatos si la anul sa arati numarul dublat de stupi, dar sa fie mov cu o dunga alba  =D>
Bai Florine, movul este culoare de curve =)) =)) =))

pharaonu75

Pai si nu este bine ca matcile sa fie curve??? :rotfl:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

skypi_0040

Citat din: pharaonu75 din Noiembrie 07, 2011, 09:08:28 PM
Pai si nu este bine ca matcile sa fie curve??? :rotfl:
Vai de viata lor. Si-o trag o data in viata (ce-i drept cu mai multi) si dupa aia oua in draci :yahoo_cry: pana isi dau duhul.

skypi_0040

Astazi am fost la gradina si am mai montat inca 2 suporti de stupi. Sper ca pana in primavara sa-i termin pe toti.

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: skypi_0040 din Noiembrie 07, 2011, 10:16:44 PM
Astazi am fost la gradina si am mai montat inca 2 suporti de stupi. Sper ca pana in primavara sa-i termin pe toti.

ti-am admirat stupina si am vazut o chestie mai naspa
ai pus folie
e ok
ce nu mi-a placut e faptul ca ai marginea cam mare
incearca sa o tai la o dimensiune astrfel incat sa fie cat mai aproape de capac si de corp, deoarece la vanturile din iarna cand albina e in ghem linistita, zhomitul de la falfairea foliei dauneaza si streseaza
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

skypi_0040

Citat din: Florin-braileanul (FlorinI) din Noiembrie 08, 2011, 06:13:28 PM
Citat din: skypi_0040 din Noiembrie 07, 2011, 10:16:44 PM
Astazi am fost la gradina si am mai montat inca 2 suporti de stupi. Sper ca pana in primavara sa-i termin pe toti.

ti-am admirat stupina si am vazut o chestie mai naspa
ai pus folie
e ok
ce nu mi-a placut e faptul ca ai marginea cam mare
incearca sa o tai la o dimensiune astrfel incat sa fie cat mai aproape de capac si de corp, deoarece la vanturile din iarna cand albina e in ghem linistita, zhomitul de la falfairea foliei dauneaza si streseaza
Florine, vanturile sunt la Braila, in Baragan . Aici nu prea bate vantul , asa ca este foarte bine asa rau cum este :hi:.

skypi_0040

O noua sarja de picioare sunt vopsite si asteapta sa fie montate. Am luat aminte de reclamatiile referitoare la culori. Picioarele sunt albe, fosnele verzi si suruburile de prindere la fac rosii :yes:

orbanstefan64

is f. faine !!!
sa stii ca culorile descrise de tine sint faine si naturale :nod: :nod: sincer sa fiu pe mine nu mo ajutat de nici o culoare pina in prezent =)) =)) =))

skypi_0040

Citat din: orbanstefan64 din Noiembrie 08, 2011, 07:51:07 PM
is f. faine !!!
sa stii ca culorile descrise de tine sint faine si naturale :nod: :nod: sincer sa fiu pe mine nu mo ajutat de nici o culoare pina in prezent =)) =)) =))
=)) :rotfl: =)) :rotfl: =)) :rotfl: =)) :rotfl:

bee_lover

NU credem pana nu vedem  :rotfl: , spor la treaba!