skypi_0040

Creat de skypi_0040, Octombrie 30, 2011, 08:26:57 AM

« precedentul - următorul »

skypi_0040

Dupa ce am montat rafturi si am umplut-o partial cu rame. In ea este loc pentru cca. 1800 de rame 3/4. Loc mai este si pe partea cealalta unde as mai putea sa mai fac un rand de rafturi mai inguste unde ar incapea inca cca 1000 de rame si unde am pus deocamdata magazii goale.

orbanstefan64

asa ceva am si eu dar ii facut in doua dulapuri la care le am taiat in ambele parti aerisire si am pus plasa  :hi: :hi:

skypi_0040

Creatii noi (pentru mine) dar care cred ca o sa aiba un efect destul de puternic.
Stupi tripli, care cred eu ca or sa fie un ajutor pentru producatorii de matci.
Inca nu sunt gata dar este mai bine sa se observe pe faze de executie cum sunt construiti. :hi:
Maine trebuie sa le mai fac podisoare, capace, diafragme cu gratie Hanneman incorporata si sibere pentru fiecare compartiment.

orbanstefan64

sigur functioneza. este un sistem sasesc, care so folosit si inainte, cu rezultate f bune  :nod: :nod:

bucovineanu

Mai au nevoie de caturi pentru compartimentele de pe capete.

skypi_0040

Stiu ca mai trebuie si caturi, dar astea vor fi facute in functie de sistemul pe care merge fiecare client. :hi:

skypi_0040

Incet si sigur trebuie sa lucrezi la stupii astia. Sunt mari ca niste sicrie si complicati. Pana la urma am reusit sa-i termin. Daca trebuie sa faci numai unul, mori de foame( incet dar sigur). :D

pharaonu75

Felicitari!
Acum asteptam sa ne spui un pret de vanzare, o greutate in kg (buna pt Atlassib) si apoi sa ne expui si modul de lucru cu acest stup!
Asta pentru ca nu ai putut sa stai linistit, ci a trebuit sa te lauzi ca ai facut un stup triplu! =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

skypi_0040

Sa vedem si cum este in interior. Podisor pentru fiecare compartiment, diafragme despartitoare cu gratie Hanemann si obturator din tabla galvanizata, fund antivaroua pentru fiecare compartiment.

skypi_0040

Imi pare rau dar asta nu este rubrica pentru vanzari. :D Ma penalizeaza moderatorii. :P

filip

Re: skypi_0040 ,iti vand un pont:
Deschizi o pozitie pe forumul de vanzari unde pui pretul,iar aici pui un link pentru trimitere pe forumul vanzari.
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

skypi_0040

Am mai pus si magazii deasupra, ca sa fie meniul complet. Este un monstru de stup si din pacate nu am cu ce sa-l cantaresc. Cred insa ca are in jur de 35 Kg. Pentru partea de mijloc am indoit o tabla ca in timp ce sunt caturile puse sa nu bata ploaia.

skypi_0040

Filip, multumesc pentru pont , dar cand o sa-l postez la vanzari , o sa bag pozele din nou si gata. :hi:

filip

Privitorul vede aici o marfa ce-l intereseaza iar dincolo pretul.
Multi nu sunt logati ori nu fregventeaza anunturile,crede-ma ca stiu ce spun. :)
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

skypi_0040

Va multumesc mult , tuturor. Drept este ca atunci cand vezi ceva , ai dori sa stii si cat costa.
Mai cuget in noaptea asta si maine o sa pun si pretul