Petitie la ONU

Creat de apiardelean, Octombrie 13, 2010, 08:20:06 PM

« precedentul - următorul »

pharaonu75

La voi cu siguranta sunt sisteme d irigatii... aici au fost pe vremea lui Ceausescu dar s-au distrus din diverse interese... unii s-au facut oameni din distrugerea acestor sisteme!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: pharaonu75 din Octombrie 15, 2010, 11:57:42 PM
La voi cu siguranta sunt sisteme d irigatii... aici au fost pe vremea lui Ceausescu dar s-au distrus din diverse interese... unii s-au facut oameni din distrugerea acestor sisteme!


si stai, ca inca nu au luat tot
inca se mai fura si acum...
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

D006

  ce se mai fura acum ? 
    Dupa postarile puse pe forumurile romanesti pe bune ca ajungi la concluzia ca suntem neam de hoti .... 

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: dragos2006 din Octombrie 16, 2010, 11:18:44 AM
  ce se mai fura acum ? 
    Dupa postarile puse pe forumurile romanesti pe bune ca ajungi la concluzia ca suntem neam de hoti ....

nu , noi romanii suntem neam de hoti
avem printre noi natii de hoti

era vorba de sistemele de irigatii
acum mai nou se fura dale de beton de pe canalele de irigatii si se paveaza curti cu ele
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

D006

 Eu cred ca si romanii fura nu numai alte natii !"
  Furtul de dale de beton nu este condamnabil deoarece se face din SARACIE si PROSTIE  , la alte natii nu vei vedea oameni sa se oboseasca sa care acele dale. Ai vazut vreun taran sa se imbogateasca din comertul cu dale de beton de la canalele de irigatii ?

pharaonu75

Citat din: dragos2006 din Octombrie 16, 2010, 11:29:18 AM
Furtul de dale de beton nu este condamnabil deoarece se face din SARACIE si PROSTIE

Deci daca nu se facea din saracie si prostie era condamnabil, asa ca nenea garcea daca il prinde pe unul cu dalele in caruta trebuie sa-i stabileasca IQ-ul si sa-i verifice averea!
Cam de la ce nivel de avere in sus ar trebui sa fie condamnabil furtul calificat? Si de la ce IQ in sus?
:rotfl:   :rotfl:   :rotfl: 

Acum sa vorbim cinstit: se fac crime, talharii, scandaluri, vatamari corporale, viouri si furturi din SARACIE si PROSTIE, asta nu inseamna ca este scuzabil!
In loc sa faca infractiunile astea ar fi mai bine ca autorii (incrigibili dealtfel) sa verifice cu degetul tensiunea curentului de la priza! :mad:
Am ajunge mult mai sus ca natie daca ar face asta...
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

crombra

Citat din: FlorinI din Octombrie 16, 2010, 11:22:01 AM
Citat din: dragos2006 din Octombrie 16, 2010, 11:18:44 AM
  ce se mai fura acum ? 
    Dupa postarile puse pe forumurile romanesti pe bune ca ajungi la concluzia ca suntem neam de hoti ....

nu , noi romanii suntem neam de hoti
avem printre noi natii de hoti

era vorba de sistemele de irigatii
acum mai nou se fura dale de beton de pe canalele de irigatii si se paveaza curti cu ele

Hai sa va spun ce am vazut saptamana trecuta. Drumul meu catre stupina este un drum judetean(norocul meu este ca de doi ani a fost proaspat asfaltat chiar pana la intrare in comuna). Pe partea stanga a drumului este un canal de irigatii care era colmatat cu pamant si vegetatie. Acum trei saptamani am vazut un buldozer care nivela marginea canalului ca pentru un drum de acces. Apoi a aparut un excavator care a inceput sa scoata pamant, vegetatie si .... dale din beton.
Uite unul destept care fura cu excavatorul, mi-am zis. Dar dupa o saptamana, timp in care dalele au stat la dispozitia tuturor(dar culmea, nu s-a micsorat numarul lor semnificativ) a aparut o echipa de muncitori cu unelte de mana, plase sudate si doua autobetoniere si au inceput sa toarne un taluz din beton armat monolit , meserias. Intrand in discutie cu seful de lucrare mi-a spus ca a a inceput campania de reabilitare a canalelor de irigatie. Si atunci mi-am zis: uite ca totusi se misca ceva si in tara asta. Cam greu , dar se misca.
Mierea e dulce :)  :) dar cu cata  truda amara se scoate :sad: :sad:.
                                                  
http://crombra.sunphoto.ro/

pharaonu75

Ar fi interesant de aflat cine plateste pentru reabilitarea canalului. Nu cred ca o face statul!
Sunt sigur ca pe acolo se afla un privat care investeste in canal pentru ca are nu stiu cate hectare de teren... sau plateste statul (in urma unei manarii public-privat)dar beneficiar va fi tot privatul.
Sa dea Dumnezeu sa ma insel! :hi:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

ANITEI

'' Pot totul in HRISTOS , care ma intareste.'' Filipeni 4:13

D006

Citat din: pharaonu75 din Octombrie 15, 2010, 11:57:42 PM
La voi cu siguranta sunt sisteme d irigatii... aici au fost pe vremea lui Ceausescu dar s-au distrus din diverse interese... unii s-au facut oameni din distrugerea acestor sisteme!
Da, in anii '50 sa construit un grid de canale de irigatii ff frumos care ofera oricarui agricultor apa la poarta.
La mine e apa cam la 300 de metri de teren.

D006

Citat din: dragos2006 din Octombrie 16, 2010, 11:18:44 AM
  ce se mai fura acum ? 
    Dupa postarile puse pe forumurile romanesti pe bune ca ajungi la concluzia ca suntem neam de hoti ....
:rotfl: :rotfl: :rotfl:
Atat pe ascuns cat si pe fatza.
:rotfl: :rotfl: :rotfl:
Eu am dus acasa cateva bucati de racheta.
:rotfl: :rotfl: :rotfl:

D006

Citat din: dragos2006 din Octombrie 16, 2010, 11:29:18 AM
Furtul de dale de beton nu este condamnabil deoarece se face din SARACIE si PROSTIE
Ce scuza interesanta.

antiopa din ardeal

  Era timpul sa semnez si eu (aproape de inchiderea editiei): 967  :hi:

emilavram

# 968 si eu am semnat  :D  :hi:

apivasmob

Sanatate tuturor apicultorilor