Bine v-am găsit!

Creat de calmusdaniel, Noiembrie 13, 2013, 06:09:57 PM

« precedentul - următorul »

tatar ady

Dl Daniel vreau sa pun si la celelalte familii cate o punga de miere cristalizata peste rame preventiv,daca in februarie si inceputul lui martie va fi la fel de frig ca anul trecut(-20,-25grade) nu o sa prea pot umbla in ei.Daca le pun de acuma nu le va uza prea tare?Mierea din punga va fi luata prima sau o vor lua numai dupa ce termina ce au in rame?

calmusdaniel

ursulake.Nu m-ai deranjat deloc.Mie i-mi face placere sa discut cu cei care i-mi cer parerea.


calmusdaniel

Mierea nu le va uza si va fi carata si depozitata prima in rame.

istodorescu vasile

pentru incepatori scriu aceste rinduri; avind o oarecare experienta, urmarind postarile de pina acum, ceea ce putini mai fac in ziua de azi, vad ca domnul calmus este un om cum putini mai sint, de buna credinta ,si invata pe cei ce ii cer parerea , lucruri bune  ceea ce putini mai fac . tot respectul pentru cei ce impartasesc din cunostintele lor si altora care sint la inceput, si care vor fi datori mai tirziu cu asemenea sfaturi catre altii ce vor avea nevoie de sfaturi.

tatar ady

Si eu ii multumesc  :bravo: ,de fiecare data mi-a raspuns la intrebarile pe care i le-am pus chiar si inainte sa fie pe acest forum ,un om extraordinar pe care il respect,sanatate si toate cele bune .

calmusdaniel

Le multumesc celor care sunt interesati de ceea ce fac eu ca apicultor si va asigur ca in persoana mea ve-ti gasi intotdeauna un prieten dispus oricand sa va ajute cu un sfat corect si din toata inima.

cazacu marius

Nea Calmus  Daniel ??!!   Jos Palaria ptr el  !!! :thanks: :bravo: :beer:
macin-Tulcea

mosunick

Citat din: calmusdaniel din Ianuarie 12, 2014, 03:47:01 PM
Le multumesc celor care sunt interesati de ceea ce fac eu ca apicultor si va asigur ca in persoana mea ve-ti gasi intotdeauna un prieten dispus oricand sa va ajute cu un sfat corect si din toata inima.
Se vede cu ochiul liber in filmele postate. Garantez ca urmarile nu vor inceta sa apara. Numai sa te tina timpul liber la cate solicitari vor fi...
Restul vine de la sine.
Oameni ca tine vor fi respectati si cautati de colectivitati, chiar virtuale ca si asta.
Si cu asta as spune ca spiritul romanului autentic n-a murit!
Dovada: Calmus Daniel. Mai sunt si altii, si sunt destui. Asta e spiritul adevarat al omului care stie cine e si NU ARE NIMIC DE DEMONSTRAT, pentru ca stie de ce e in stare. ASTA E COLOANA VERTEBRALA A ROMANULUI!!!
Sa fii iubit, Daniel!!!
Sanatate!

P.S. Ce am scris e adevarul pur cum il vad eu... Cine nu e de acord... vorba psihologului, e problema lui  :D
"There is little difference in people, but that little difference makes a big difference. The
little difference is attitude. The big difference is whether it is positive or negative." - W. Clement Stone

rarescyp

Citat din: popik50 din Ianuarie 09, 2014, 11:55:01 AM
Domnul Daniel, stiti cat are perioada de valabilitate laptele praf de la domnul Octavian? L-am sunat sa-l intreb de lapte dar am uitat sa-l intreb si de valabilitate . El trimite minim 5 kg de lapte / comanda si ptr mine este mult, asa ca, as dori sa-l folosesc si pe viitor dar nu stiu cat este valabil.
aceasi problema o am si eu...in supermarchet am gasit lapte praf integral 'RARAUL' cu 26% grasime si cam tot atata proteina...E BUN PT ALBINE????..
ALBINA - o afacere 'zburatoare'....

calmusdaniel

Laptele praf Raraul e bun.

NiKoN

Despre ce supermarket e vorba?
Un prieten adevarat nu poate fi cumparat, dar poate fi vandut!

rarescyp

la kaufland am gasit ....19,99 ron / 500g...l- am contactat si eu pe dl octavian popa, dar nu trimite decat 5 kg minim, ceea ce pt  mine e destul de mult...laptele  'Raraul' e folosit in fabricarea ciocolatei de casa...si eram in dubii daturita continutului mare de grasimi.
pt ca am incredere in domnul Calmus, am sa- l folosesc pe acesta...
ALBINA - o afacere 'zburatoare'....

stefan1

  Nu folosesc stimulari, dar in carti se spune clar: "lapte praf degresat". Grasimile animale difera de cele vegetale si este posibil ca albinele sa nu poata sa le proceseze. De fapt se stie ca si uleiul introdus in turta o face pe aceasta mai putin atractiva, prelungind perioada de consumare.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

rarescyp

domnule Calmus daca as folosii in loc de lapte praf, faina de soia....reteta de pasta data de dv. ar avea aceleasi rezultate????....
ALBINA - o afacere 'zburatoare'....

calmusdaniel

rarescyp.Nu cred ca ar avea acelasi rezultat pt ca laptele praf este folosit exclusiv pt cresterea puietului.Si la folosirea laptelui praf integral,in urma prepararii se obtine o concentratie scazuta de grasime pe kg de pasta.