de unde cumparam fagurii....

Creat de dragos2006, Octombrie 07, 2007, 06:15:05 PM

« precedentul - următorul »

D006

am deschis acest subiect deoarece au aparut mai multe firme care ofera faguri..la preturi bune pt apicultiri...dar de multe ori calitatea acestor faguri lasa de dorit..
in plus ceara folosita este oare supusa la vreun proces de distrugere a eventualilor spori si germeni...deoarece mai multe boli au cale de transmitere ceara

PricopArthur

Fagurii de la Ciucurova au fost intotdeauna buni. Dar nici cei de la ACA nu sunt rai.
Miere multă şi inimă curată!

D006

..Arthur ce preturi sunt la Ciucurova pt faguri?...
  ..am trecut prin C-ta..va cam omora cu pretul la faguri nea Tudoran..cred ca sunt cei mai scumpi faguri din tara..

Cristian IONITA

de la eurohoning
sau mai nou de cand am inceput sa am ceara la schimb de la magazinul din Obor (cred ca aduce de la Bistrita)

D006

...parca ..Apinatura -ii spune la magazin..

D006

cele mai bune rame sunt cele facute de mana apicultorului. intr-un pachet de rame e imposibil sa nu gasesti cateva noduri sau indoituri.

tepes v

Citat din: bio..Arthur ce preturi sunt la Ciucurova pt faguri?...
  ..am trecut prin C-ta..va cam omora cu pretul la faguri nea Tudoran..cred ca sunt cei mai scumpi faguri din tara..
cred ca glumiti la giurgiu nu gasiti faguri sub 55 ron .
giurgiu

bee_lover

pai domnule teves v de ce nu comandati de la cei de la Bistrita si parca vi-l si aduc acasa. Si e mult mai ieftin pe la 30-35 de roni ,ii gasiti la www.eurohonig.com .

PricopArthur

Dle bio, numai stiu exact. Am cumparat acum 2 ani cam 10 pachete si mai am si acum 2. Da parca era 30/kg si ceara la schimb din care iti scadea 5%. De la Tudoran nu am luat niciodata. Am mai luat de la Slobozoa de la aca.
Miere multă şi inimă curată!

tepes v

Citat din: bee_loverpai domnule teves v de ce nu comandati de la cei de la Bistrita si parca vi-l si aduc acasa. Si e mult mai ieftin pe la 30-35 de roni ,ii gasiti la www.eurohonig.com .
Va multumesc pentru informatie dar eu nu am luat faguri din giurgiu decit cu ceara la schimb in primavara am cumparat de la faget si sunt foarte buni .
giurgiu

albine

direct de la producator apisrom vaslui cei mai buni.
Orice om are dreptul la libertatea opiniilor si exprimarii .De cand a murit bunicul nu m-a pacalit nimeni.

Ozzy

In Prahova, imi poate spune cineva de unde se pot cumpara faguri ?

OtoVirgil

am trimis PM,
(sa nu fac reclama)
Distribuitor Faguri Apisrom ; www.ProduseleAlbinei.ro

orbanstefan64

nu are nimeni nimic cu tine chiar daca faci reclama :hi: :hi:

mutu_lika

ce parere aveti despre fagurii de la apiluk?foloseste cineva?