Iarna grea,omatul ...

Creat de bismark, Februarie 26, 2012, 05:05:04 PM

« precedentul - următorul »

bismark

    Asa-i mos,Petre daca ma luam dupa  genunchi nu ma apucam sa mint ca a venit, ca o vad cum se zbate saraca in ghiarele iernii. Azi a inghetat la mine iar vintul mi-a descoperit toate solariile. Ma mir ca nu am gasit stupii prin vecini ca le-am luat si protectia de vint.Pomii stau toti sa plesneasca in floare.Sa dea Domnul sa fie bine.Cu respect  ^:)^
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

SPYKAL

Citat din: bismark din Aprilie 04, 2015, 09:37:37 AM
    Asa-i mos,Petre daca ma luam dupa  genunchi nu ma apucam sa mint ca a venit, ca o vad cum se zbate saraca in ghiarele iernii. Azi a inghetat la mine iar vintul mi-a descoperit toate solariile. Ma mir ca nu am gasit stupii prin vecini ca le-am luat si protectia de vint.Pomii stau toti sa plesneasca in floare.Sa dea Domnul sa fie bine.Cu respect  ^:)^
Felicitări nea Gică ! Mult succes în continuare ! Stimă  şi respect !!! :hi:

bismark

   Multumesc,Florine si tie multa sanatate ca astept cu nerabdare, ziua cind, o  sa mai si vorbim.Pune fetele la treaba ca eu pe care le mai gasesc pe jos le mai pun sa ma intepe sa nu moara degeaba, :razz: ca ai vazut ce zicea mos Petre dar eu,nu ca o spus meteo ca-i soare gata la munca da genunchii spuneau altceva.Anul acesta am daruit la mai multi goldani rosii,ai tai s-au prins?.Cu respect ^:)^
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

SPYKAL

Citat din: bismark din Aprilie 04, 2015, 02:30:48 PM
   Multumesc,Florine si tie multa sanatate ca astept cu nerabdare, ziua cind, o  sa mai si vorbim.Pune fetele la treaba ca eu pe care le mai gasesc pe jos le mai pun sa ma intepe sa nu moara degeaba, :razz: ca ai vazut ce zicea mos Petre dar eu,nu ca o spus meteo ca-i soare gata la munca da genunchii spuneau altceva.Anul acesta am daruit la mai multi goldani rosii,ai tai s-au prins?.Cu respect ^:)^
S-a prins tot ce mi-aţi dat ! Şi eu abia aştept să pot să vorbesc !Caut  pe cineva, care are, de vânzare, evodia. Vreau să cumpăr, 3 puieţi şi sa-i plantez când mă fac bine !Stimă şi respect !!!  :hi:

bismark

    Florine iti pot da eu o sursa de la care am luat eu evodia.Marica Marin din Gorj tf.0751129041 eu am luat 4 la 1 m si toti sau prins.Nu stiu daca mai are se ocupa cu evodia si paulonia si era destul de ieftin.Cu respect ^:)^
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

SPYKAL

Citat din: bismark din Aprilie 05, 2015, 03:06:33 PM
    Florine iti pot da eu o sursa de la care am luat eu evodia.Marica Marin din Gorj tf.0751129041 eu am luat 4 la 1 m si toti sau prins.Nu stiu daca mai are se ocupa cu evodia si paulonia si era destul de ieftin.Cu respect ^:)^
Multumesc mult pentru raspuns !

bismark

   Mos,Andreiu mai da si tu un semn de viata.Ai terminat la Dupapiatra de curatat pomii,ce-ti fac stupii,ca nu cred ca iti ocupa tot timpul nepotii.Astept un semn si sa stii ca,  un alun altoit de la tine arata bine,dar acum cred ca am peste 10 aluni.Vreau unul rosu,dar nu stiu unde sa-l gasesc.Tu ai?. Cu respect ^:)^
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

dan sebastian

Cum vine primavara cum intram mai rar pe forum. Doar cand ploua si e vreme rea mai recuperam un pic.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

SPYKAL

Citat din: bismark din Aprilie 07, 2015, 09:18:43 AM
   Mos,Andreiu mai a si tu un semn de viata.Ai terminat la Dupapiatra de curatat pomii,ce-ti fac stupii,ca nu cred ca iti ocupa tot timpul nepotii.Astept un semn si sa stii ca,  un alun altoit de la tine arata bine,dar acum cred ca am peste 10 aluni.Vreau unul rosu,dar nu stiu unde sa-l gasesc.Tu ai?. Cu respect ^:)^
Nu stiu ce-i cu dansul. Poate nu o fi terminat treaba sau, doamne fereste, o fi bolnav si noi nu stim !

Vyktor

Ultima oara a fost activ azi la 12:53. Deci, e pe aici.

SPYKAL

Citat din: Vyktor din Aprilie 07, 2015, 02:35:48 PM
Ultima oara a fost activ azi la 12:53. Deci, e pe aici.
Dacă este pe aici, să-i dea Domnul sănătăte ! Stimă şi respect !!!  :hi:

bismark

  Azi in livada,pomii plini de biziiala,cel mai mult ma incinta o pereche de migdala.Cel mai mic este barbatul ,dar fara el  nu e nimic, unde pune el polenul cresc migdale din...nimic.Mai departe un corcodus dar nu oarece fel unul rosu si la frunze de spui ca-i cocos cu zel.Apoi un goldan rosu si el plin de sine ca nu trebuie stropit ca n-a vazut in viata lui un vierme sa-l fi halit.Si mai merg un pic ca de,e sarbatoare si dau de un par cam plin de floare,cred ca trebuie rarit ca la iarna pere mari, puse in ziare  vor fi mici.Si acum si tata lor fala livezilor..goldanul ros si timpuriu din care sper sa aiba fiecare.Natural,fara stropiri care are peste 18 ani si cred ca ramine mostenire secole si un gust deosebit.Cu respect deosebit pentru cei ce au pus un pom, au crescut un pui de om si-au facut o casa cu mina lui pe timp de o viata.Cu respect,Hristos a inviat :paște: ^:)^
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

G. Iulian

 =D>  =D>   =D> Foarte frumos, se vede că nu ai stat degeaba.

SPYKAL

#448
Citat din: bismark din Aprilie 17, 2015, 09:03:34 PM
  Azi in livada,pomii plini de biziiala,cel mai mult ma incinta o pereche de migdala.Cel mai mic este barbatul ,dar fara el  nu e nimic, unde pune el polenul cresc migdale din...nimic.Mai departe un corcodus dar nu oarece fel unul rosu si la frunze de spui ca-i cocos cu zel.Apoi un goldan rosu si el plin de sine ca nu trebuie stropit ca n-a vazut in viata lui un vierme sa-l fi halit.Si mai merg un pic ca de,e sarbatoare si dau de un par cam plin de floare,cred ca trebuie rarit ca la iarna pere mari, puse in ziare  vor fi mici.Si acum si tata lor fala livezilor..goldanul ros si timpuriu din care sper sa aiba fiecare.Natural,fara stropiri care are e18 ani si cred ca ramine mostenire secole si gust deosebit.Cu respect deosebit pentru cei ce au pus un pom, au crescut un pui de om si-au facut o casa cu mina lui pe timp de o viata.Cu respect,Hristos a inviat :paște: ^:)^
Frumos, ai muncit ceva, nea  Gică. Se vede că nu ai stat degeaba. Stimă şi repect !!!  :hi: :bravo:

relutu

 D-nu bismark si vara tot asa ii aveti asezati,nu se dezorienteaza albinele?