Completare date la profilul fiecarui user

Creat de pharaonu75, Februarie 11, 2012, 09:23:32 AM

« precedentul - următorul »

remiland

Citat din: pharaonu75 din Februarie 21, 2012, 12:47:39 PM
S-au cerut DOAR localitatea si varsta.
NIMIC altceva.
Oamenii de bine s-au conformat... ceilalti cauta "portite", dar se vor inchide toate.

Mi se pare normal ca cei care au ceva de ascuns sa reactioneze in felul acesta, mai ales daca au 2-3 conturi pe aici.
Sub deviza:Daca e ordin....cu placere!as dori sa-mi exprim si eu parerea.
Argumentatia voastra este cam ...,,subtire", dar dupa cum am spus si mai sus...asta e.
Eu nu sint un membru activ pe forum,dar din motive personale,chiar si numai pentru ca nu imi place sa amestec realul cu virtualul ,nu sint de acord cu aceasta regula.
In alta ordine de idei,faraoane!,cine iti garanteaza ca datele mele sint reale?
-Localitatea si virsta?!,adica localitatea si data nasterii,care dupa cum spunea si jony este prea de ajuns.
-Chestia cu:,,ceva de ascuns"este ....un pic fortata,iar cit priveste cele 2-3 conturi:la cit te cunosc eu(virtual),fara ati citi datele,sint sigur ca iti dai seama ca nu trebuie sa fii mare expert in computeristica ca sa te pricepi sa iti faci repede 2-3 conturi si ca nu te impiedica datele cerute de tine.As avea mai multe de spus dar, deocamdata ma opresc.

pharaonu75

Citat din: remiland din Februarie 29, 2012, 03:26:44 PM
...
1. In alta ordine de idei,faraoane!,cine iti garanteaza ca datele mele sint reale?
2. -Localitatea si virsta?!,adica localitatea si data nasterii,care dupa cum spunea si jony este prea de ajuns.
3. -Chestia cu:,,ceva de ascuns"este ....un pic fortata,iar cit priveste cele 2-3 conturi:la cit te cunosc eu(virtual),fara ati citi datele,sint sigur ca iti dai seama ca nu trebuie sa fii mare expert in computeristica ca sa te pricepi sa iti faci repede 2-3 conturi si ca nu te impiedica datele cerute de tine.As avea mai multe de spus dar, deocamdata ma opresc.

1. Bunul simt al fiecarui user si respectul fata de ceilalti.
2. Nu am cerut nume, prenume, adresa exacta, CNP, extras de cont sau altele, ci doar localitatea si varsta. Cine nu vrea sa spuna localitatea, sa spuna macar judetul, pentru ca toti ceilalti sa isi poata face o idee, o imagine a zonei de unde provine userul.
3. Pe cei care isi fac 2-3 conturi, lasati-i in seama noastra, pentru ca avem posibilitatea sa ii depistam. Am sters si vom mai sterge in continuare conturi-clone.

La Profil, in caseta Text personal, scrieti datele care doriti sa fie cunoscute de ceilalti membri.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

romikele

Destui anonimi au facut deservicii mari forumului si comunitatii Apiardeal.
Cine nu doreste sa se conformeze, PA!
Acolo under s-au dus peste 2000 de conturi, se mai poate duce unul.

Florin-braileanul (FlorinI)

cati useri a avut forumul la 1 ianuarie 2012?
cati are azi 29 februarie 2012?
cati mai raman de la 1 martie 2012?
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

balasbebe

Suntem o comunitate serioasa. Daca nu punem macar localitatea, sau judetul, eu le-as spune PAAAAAAAAAAAAAA!
Ai nevoie de un sfat, fa un efort si pune localitatea. Vrei sa dai un sfat arata-ne de unde esti.

Le spun de pe acum la buna vedere celor neseriosi.

Cand am zis de anul nasterii nu prea eram de acord deoarece voiam sa fim egali in discutii.

prisecarul

Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

mape 48-petru manea

Consider ca ce se cere pare a fi o masura drastica
Dar sa judecam,un anonim cere un sfat ---te uiti de unde este --de nici unde--cum poti sa-l ajuti
Am mai observat cava ;  Cei nou veniti pe forum ( uni ) sunt putin rebeli sa nu spun infatuati ( chear si eu ),dupa un timp i-si dau seama  cam cum decurg discuriile p[e acest forum si se calmeaza si intra la normal
De ceilanti nu prea avem nevoie
Ma intreb cati vor ramane ?

remiland




1. Bunul simt al fiecarui user si respectul fata de ceilalti.
2. Nu am cerut nume, prenume, adresa exacta, CNP, extras de cont sau altele, ci doar localitatea si varsta. Cine nu vrea sa spuna localitatea, sa spuna macar judetul, pentru ca toti ceilalti sa isi poata face o idee, o imagine a zonei de unde provine userul.
3. Pe cei care isi fac 2-3 conturi, lasati-i in seama noastra, pentru ca avem posibilitatea sa ii depistam. Am sters si vom mai sterge in continuare conturi-clone.

La Profil, in caseta Text personal, scrieti datele care doriti sa fie cunoscute de ceilalti membri.
[/quote]
1.Bine ,de acord!Ai raspuns exact ce vroiam.Dar, daca tot ramine la latitudinea fiecaruia ,nu era mai bine ca noua regula sa sune ca o rugaminte dublata de argumentarile respective si nu ca o impunere.
2.Despre asta am mai discutat,ti-a explicat jony ce si cum,sint metode si mai simple .Personal ,la mine nu conturile bancare sint cea mai mare problema cu deconspirarea identitatii.Cit despre localitate ar fi mai mult de discutat,s-o ,,lasam balta"!
3.Desi nu e treaba mea,nu crezi ca decit sa muncesti mai mult sa le depistezi (daca le depistezi pe toate!)si sa le stergi(cu posibilitatea de a gresi) si ei sa-si faca altele in loc ,ar fi mai bine sa nu-i determinati sa-si faca acele clone.Pariez ca un procent infim din cei care si-au facut clone le-au facut ca sa se distreze ,ceilalti le-au facut ca...o metoda de protest.Hmm!Apropos! romichele cam are darul asta...de a face oamenii sa protesteze.Deci asa cum spuneam:,,subtire "rau!

D006

Pt  mine  este  o  placere sa  zic  cum  ma  cheama  si  de  unde  sunt.  Nu  stiu  cei  chiar  asa  secret sa  dai  numele,localitatea si  la  cerinta  chiar  si  documentul  de  indentitate.Sunt de  aceiasi  parere  cu  administatorii in  privinta  curateniei  pe  acest  forum si  rog stergerea  tuturor userilor  care  nu  vor  sa colaboreze fara  nici  un  preaviz.

orbanstefan64

Citat din: remiland din Martie 01, 2012, 10:07:56 AM



1. Bunul simt al fiecarui user si respectul fata de ceilalti.
2. Nu am cerut nume, prenume, adresa exacta, CNP, extras de cont sau altele, ci doar localitatea si varsta. Cine nu vrea sa spuna localitatea, sa spuna macar judetul, pentru ca toti ceilalti sa isi poata face o idee, o imagine a zonei de unde provine userul.
3. Pe cei care isi fac 2-3 conturi, lasati-i in seama noastra, pentru ca avem posibilitatea sa ii depistam. Am sters si vom mai sterge in continuare conturi-clone.

La Profil, in caseta Text personal, scrieti datele care doriti sa fie cunoscute de ceilalti membri.
1.Bine ,de acord!Ai raspuns exact ce vroiam.Dar, daca tot ramine la latitudinea fiecaruia ,nu era mai bine ca noua regula sa sune ca o rugaminte dublata de argumentarile respective si nu ca o impunere.
2.Despre asta am mai discutat,ti-a explicat jony ce si cum,sint metode si mai simple .Personal ,la mine nu conturile bancare sint cea mai mare problema cu deconspirarea identitatii.Cit despre localitate ar fi mai mult de discutat,s-o ,,lasam balta"!
3.Desi nu e treaba mea,nu crezi ca decit sa muncesti mai mult sa le depistezi (daca le depistezi pe toate!)si sa le stergi(cu posibilitatea de a gresi) si ei sa-si faca altele in loc ,ar fi mai bine sa nu-i determinati sa-si faca acele clone.Pariez ca un procent infim din cei care si-au facut clone le-au facut ca sa se distreze ,ceilalti le-au facut ca...o metoda de protest.Hmm!Apropos! romichele cam are darul asta...de a face oamenii sa protesteze.Deci asa cum spuneam:,,subtire "rau!
[/quote]
dar tu de unde mai vi straine de pe ce meleaguri???
:hi: :hi: :hi:

orbanstefan64

#130
Citat din: abeja din Martie 01, 2012, 08:57:01 PM
Pt  mine  este  o  placere sa  zic  cum  ma  cheama  si  de  unde  sunt.  Nu  stiu  cei  chiar  asa  secret sa  dai  numele,localitatea si  la  cerinta  chiar  si  documentul  de  indentitate.Sunt de  aceiasi  parere  cu  administatorii in  privinta  curateniei  pe  acest  forum si  rog stergerea  tuturor userilor  care  nu  vor  sa colaboreze fara  nici  un  preaviz.
se vede de mult ca linia pe care mergi ii dreapta .tot respectul!!
:hi: :hi: :hi:

pharaonu75

#131
Citat din: remiland din Martie 01, 2012, 10:07:56 AM

1. Bine ,de acord!Ai raspuns exact ce vroiam.Dar, daca tot ramine la latitudinea fiecaruia ,nu era mai bine ca noua regula sa sune ca o rugaminte dublata de argumentarile respective si nu ca o impunere.

2. Despre asta am mai discutat,ti-a explicat jony ce si cum,sint metode si mai simple .Personal ,la mine nu conturile bancare sint cea mai mare problema cu deconspirarea identitatii.Cit despre localitate ar fi mai mult de discutat,s-o ,,lasam balta"!

3. Desi nu e treaba mea,nu crezi ca decit sa muncesti mai mult sa le depistezi (daca le depistezi pe toate!)si sa le stergi(cu posibilitatea de a gresi) si ei sa-si faca altele in loc ,ar fi mai bine sa nu-i determinati sa-si faca acele clone.Pariez ca un procent infim din cei care si-au facut clone le-au facut ca sa se distreze ,ceilalti le-au facut ca...o metoda de protest.Hmm!Apropos! romichele cam are darul asta...de a face oamenii sa protesteze.Deci asa cum spuneam:,,subtire "rau!

1. Rugaminti s-au tot facut si degeaba... cine este de buna credinta si-a completat datele din oficiu sau la rugamintea noastra.
Dar sunt unii care prefera sa ramana anonimi, iar sub acest paravan isi cam bat joc de munca celorlati.
Nu inseamna ca toti cei care nu au completate datele la profil sunt de tagma celor descrisi anterior, tocmai de aceea ne-am anuntat public doleantele si am fixat si un termen limita.
Incepe curatenia.

2. Nu te obliga nimeni sa iti dai numele... am mai explicat asta! Dar o localitate/judet si o vartsa nu reprezinta sfarsitul lumii.

3. Trebuie sa avem si noi o ocupatie! :wink2:
Iar deaca vreunui membru nu ii convine ceva pe acest forum, poate protesta public fara niciun fel de problema, chiar daca are afisata localitatea si varsta.
In mod sigur, daca cineva nu este de acord cu mine, nu voi merge in localitatea sa ca sa il caut si sa ii dau una in cap. Am pretentia ca suntem oameni civilizati si ne putem intelege indiferent de ce problema ar apare. Deci treaba cu protestul cade.
Crearea de conturi clona tine doar de persoana care le creaza... degeaba sunt oferite tinte false de genul "adminii odiosi", moderatori asemenea, pentru ca problema nu este asta.
Daca era asa, toata lumea avea astfel de conturi clona!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

romikele

Pentru cei care tin mortis sa ramana in anonimat, daca sunt solicitari, voi face un alt forum, "Forumul apicultorilor anonimi", fara admini, fara moderatori... democratie 110%  :P

remiland

Citat din: romikele din Martie 02, 2012, 10:57:30 AM
Pentru cei care tin mortis sa ramana in anonimat, daca sunt solicitari, voi face un alt forum, "Forumul apicultorilor anonimi", fara admini, fara moderatori... democratie 110%  :P
Ha!Merci!,nu stiu de ce, dar nu pot sa te cred.Oricum,apreciez ironia,e un pas inainte.
Totusi,exagerezi intentionat...nu,, tine".
Chiar ma intrebam de ce sint atit de multe intrebari retorice cu privire la numarul celor care o sa ramina...se pare ca destul de putini ,judecind dupa masura luata de ,,indulcire a regimului "...democratic.
Acum,ca tot veni vorba de democratie,nu inteleg de ce este atit de greu de acceptat, ca asa dupa cum am citit mai sus ,sint oameni carora le place (sau au interes)sa se prezinte ,sa se faca cunoscuti,si aveti aici un exponent al acestei idei pe care nu cred ca l-a intrecut nimeni,tot asa,pot exista oameni carora nu le place sa le fie violata intimitatea,nu le place sa fie pe sticla,le place anonimatul.Acel anonimat, care a fost adus in discutie foarte des pe aici, cu niste argumentari in context care, cam sfideaza logica(imi pare rau am un fix cu logica).Practic toti sintem anonimi aici,cu exceptia celor care se cunosc intradevar,si care au relatii de prietenie,afaceri colaborare,etc..Virtual toti ne cunoastem,toti avem un nume,toti am dialogat mai mult sau mai putin ,si totusi, ce va indreptateste sa credeti ca adaugarea a inca un nume si a unor date o sa duca la cunoasterea  reala a interlocutorului dumneavoastra.Un alt subiect adus in discutii ca argument este,, ajutorul'
Sint uimit sa observ ca niste oameni destul de in virsta(sper sa nu se supere)si cu foarte multe postari pentru virsta lor(sper sa-mi fie permisa o gluma)incalca flagrant,sau hai sa ma exprim mai blind:nu tin seama de precepte biblice elementare ,cu atitudinea lor.  Pe samaritean nu la interesat cine era cel pe care l-a ajutat desi...stia foarte bine,ma indoiesc ca Dragos ai cunoaste personal pe toti cei care i-au multumit,cu atit mai putin pe cei care i-au citit postarile (instructive).

pharaonu75

#134
Citat din: remiland din Martie 02, 2012, 04:53:06 PM
...si totusi, ce va indreptateste sa credeti ca adaugarea a inca un nume si a unor date o sa duca la cunoasterea  reala a interlocutorului dumneavoastra...

Deja incep sa ma satur in a repeta la nesfarsit acelasi lucru.
Ori nu vorbesc eu bine romaneste, ori poate te ajuta asta: http://translate.google.com/#

Nu am cerut NUME, ci doar LOCALITATE si VARSTA. Citeste cu atentie ultimele mele postari de aici, poate logica aia, pe care o tot fluturi si faci atat caz de ea, te ajuta.

Nu s-a indulcit niciun regim! Asa a fost dintotdeauna, iar asta nu de frica de a ramane cu cat mai putini useri, ci pentru ca asa este normal.
Nu ne trage nimeni la raspundere daca avem membri putini sau multi, nu producem niciun ban de pe urma forumului, nu avem niciun beneficiu material daca avem 100 sau 10.000 de membri, ci facem treaba asta din pura pasiune.
Nu numarul membrilor ne intereseaza, ci calitatea acestora... bunul simt, disponibilitatea de a ajuta.

Mai este nevoie sa repet ca nu ne intereseaza nume, prenume, adresa exacta, CNP, extras de cont, loc de munca, grupa sanguina, numar la pantof, culoarea ochilor, etc, ci doar localitatea si varsta?

Am fost destul de coerent? Este LOGIC ceea ce am afirmat?

Daca nu iti convine, esti liber sa procedezi cum consideri de cuviinta.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube